Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje roślinki

Borbetka 15:57, 10 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ci co się cieszą z dobrej pogody niech się cieszą, a Ci co są smutni przez deszcz też cieszyć się będą, bo od połowy przyszłego tygodnia kochani będzie już całkiem wiosennie Ponad 10 stopni i słoneczko. Ja dzisiaj poleciałam do Szkółek Kórnickich zobaczyć co mają, ale się rozpadało i niewiele dojrzałam. Pojadę jutro.
Już nie mogę się doczekać wiosennych zdjęć ogrodowiskowych pracusiów.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
majkel0326 16:37, 10 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Ja też Borbetko czekam na zdjęcia.W sumie poznałam ogrodowisko zimą i sama jestem ciekawa co tu się dzieje w sezonie,pewnie będzie eksplozja zdjęć O pogodzie też słyszałam,że od czwartku ma być pięknie i wiosennie. Jak ja na to czekam!
A byłaś kiedyś Borbetko w Owińskach w Primaflorze?Wydaje mi się,że Ty mieszkasz po drugiej stronie Poznania,prawda?Ale warto tam się wybrać,szczególnie w długi majowy weekend,wtedy jest szaleństwo pelargoniowe W ogóle jest tam wszystko o czym marzy każdy posiadacz ogrodu.Istny raj!
____________________
Maja - Moje roślinki
Borbetka 18:20, 10 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No właśnie nigdy tam nie byłam. A powiedz jakie ceny np. begonii? Na giełdzie ogrodniczej przy drodze Dębińskiej są średnio po 13-15 zł., no to jak się chce kupić na jeden sezon z 20 szt. to się uzbiera. Może mają taniej? Słyszałam o tej szkółce, bo szwagier ma kwiaciarnię, ale on i tak kupuje w Poznaniu. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
majkel0326 18:28, 10 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Po ile mają begonie akurat to nie wiem.W każdym razie powiem Tobie tak:ceny są różne,niektóre dość wysokie,ale można trafić też różne okazje.Mają dosłownie wszystko,od dekoracji do domu czy ogrodu,przez narzędzia i sprzęty,nawozy,doniczki,artykuły dla zwierzaków,wędkarzy,rośliny do domu,do ogrodu,na balkony,tarasy,nasiona,cebulki,co tylko dusza zapragnie W sezonie mają otwartą część na dworze,a tam doniczki z bylinami,iglakami,trawami itp.Ostatnio byłam tam w lutym i mieli już nawet bratki W sumie to duże centrum ogrodnicze,w którym do ogrodu kupić można prawie wszystko.
____________________
Maja - Moje roślinki
andziulka 18:58, 10 mar 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Maju, masz dużo kolorów w swoim ogrodzie. fajne kundelki ja też mam warzywnik. W tym roku mamy robić tunel foliowy, żeby wcześniej wysiewać sałatkę, rzodkiewkę itp. Dobry sposób na przechowywanie mieczyków. Kupię w tym roku chociaż 4 i spróbuję przechować tym sposobem. Kiedyś żle to zrobilam i wszystko musialm wyrzucić. Od tamtej pory, nie sadzilam jednorocznych tylko byliny.Teraz w wiekszości mam krzewy ozdobne, ze względu na duze psy, które deptały wschodzą kwiatki. Mam jedną rabatę bylinową, z niskimi roślinami. w tym roku planuję drugą z wysokimi bylinami, cebulowymi i wysiewanymi jednorocznymi. Oczywiście będę musiała zrobić jakiś płotek
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
majkel0326 19:09, 10 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Andziulko,dziękuję,że mnie odwiedziłaś Z mieczykami spróbuj,może akurat Cię "wciągnie" Ja bardzo lubię rośliny jednoroczne,ze względu na to,że co roku mogę sobie urządzać ogród inaczej.Przed domem mam raczej "stałe" rośliny,czyli głównie byliny.Ale za domem mam warzywnik,który co roku jest zaorany.I tam mogę sobie pofolgować z jednorocznymi
____________________
Maja - Moje roślinki
MilenaP 17:14, 11 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Maju przejrzałam wątek. Też masz sporą kolekcję irysów i w ogóle wszystkiego. Widać rękę do roślin
____________________
Milena - zielonastrefa
Gardenarium 17:55, 11 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To padanie deszczu akurat teraz nie jest takie złe. Ogród po tych mrozach dobrze jak się trochę nawodni, zwłaszcza jest to niezbędne dla roślin zimozielonych. Podlejcie je.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Celina 19:43, 11 mar 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Witaj Majuś
U mnie dzień w kratkę .rano deszcz po południu słonko ,teraz znowu siąpi
____________________
Celina - Moje poletko
majkel0326 19:45, 11 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Danusiu,wczoraj ładnie popadało,a dziś było piękne słońce,ale z kolei silny wiatr,także w ogrodzie nie zrobiłam dziś nic.Ale za to mąż zabrał się za obcinanie śliwek,nie mógł usiedzieć na miejscu A ja chociaż obeszłam moje klomby i rabaty i oczami wyobraźni planowałam co gdzie dosadzić i jakie kroki będą następne.Więc mam głowę pełną planów i pomysłów

Milenko,ja uwielbiam irysy Wczoraj była u mnie taka dalsza sąsiadka i obiecała mi sadzonki odmian,których jeszcze nie mam,a ona ma sporą kolekcję.Także cieszę się jak dziecko Ze zdjęciami u mnie na razie skromnie,gdybym wiedziała,że zimą znajdę Ogrodowisko to miałabym ich więcej.Ale nadrobię to!
____________________
Maja - Moje roślinki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies