Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen motyli......

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen motyli......

leonia_pawlik 22:01, 17 lut 2012


Dołączył: 22 sie 2011
Posty: 285




Bogdziu, życzę Ci pięknych słoneczników, bo to jak powiedział poeta: ..." naszych ogrodów latarniki".
____________________
Leonia - Ogród pełen motyli
leonia_pawlik 22:21, 17 lut 2012


Dołączył: 22 sie 2011
Posty: 285



Dzisiaj Światowy Dzień Kota. Na działce mam ich pięć. To już kolejne pokolenie, które wychowuję.
Mam z nimi trochę kłopotu, gdyż muszę co drugi dzień, nie bacząc na porę roku i pogodę, zawozić im żywność, za to one tak mi się odwdzięczają, że na wiosnę, gdy pięknie wyszykuję grządki, zawzięcie na nich grzebią...... ha,ha,ha. No, ale cóż robić, gdy kocha się zwierzęta




____________________
Leonia - Ogród pełen motyli
barbara_kraj... 22:26, 17 lut 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Podziwiam to Twoje poświęcenie, Lenko
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
leonia_pawlik 09:02, 18 lut 2012


Dołączył: 22 sie 2011
Posty: 285
Wiesz, Basiu, ja też podziwiam to swoje poświęcenie, chociaż czasami mam już dosyć......
____________________
Leonia - Ogród pełen motyli
Milka 11:12, 18 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
i ja też podziwiam ale jak patrzę na te cudne pyszczki, to serce się raduję, że jest ktoś taki jak ty
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:32, 18 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
leonia_pawlik napisał(a)



Na mojej działce nie może zabraknąć słoneczników. Sieję je dla ptaszków, które gromadnie odwiedzają u schyłku lata moją działkę, oraz na kwiaty cięte, Okazuje się, że słoneczniki są bardzo trwałe jako kwiaty bukietowe.

Same teraz widzicie, jaką gęstwinę mam na działce. Hania ma rację; trudno taki ogród utrzymać w porządku, ale ja moim roślinom pozwalam " bujać", jak im się tylko podoba.




Któregoś lata wyhodowałam takiego giganta!







ale niesamowite słoneczniki, jakby kilka słońc u ciebie świeciło
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
leonia_pawlik 15:32, 18 lut 2012


Dołączył: 22 sie 2011
Posty: 285



" Kwiecie, który słońce za wzór bierzesz! " / M. Jasnorzewska- Pawlikowska/













____________________
Leonia - Ogród pełen motyli
barbara_kraj... 15:35, 18 lut 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do gazanii przekonałam się dopiero w ub.r. - a to dlatego, że kwitną do przymrozków. Nie przeszkadza mi wcale, że są jednoroczne
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
leonia_pawlik 16:01, 18 lut 2012


Dołączył: 22 sie 2011
Posty: 285
Irciu, pozdrawiam Cię. Zerknęłam na Twój ogród, podoba mi się, szybko się z nim uwinęłaś. Lawenda jest piękna. Ja też posadziłam ją na przemian z różami. Fajnie wygląda. Skoro podobają Ci słoneczniki, to polecam Ci je, to wdzięczne rośliny. Nie wymagają wiele zachodu, a tak bardzo rozweselają ogrody i przyciągają ptactwo.
____________________
Leonia - Ogród pełen motyli
leonia_pawlik 16:15, 18 lut 2012


Dołączył: 22 sie 2011
Posty: 285
barbara_krajewska napisał(a)
Do gazanii rzekonałam się dopiero w ub.r. - a to dlatego, że kwitną do przymrozków. Nie przeszkadza mi wcale, że są jednoroczne




Prawda, kwitną niemal do samej zimy i jakie mają cudowne kolory. Jedyną ich wadą jest to, że lubi je mączniak.
____________________
Leonia - Ogród pełen motyli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies