Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen motyli......

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen motyli......

barbara_kraj... 23:43, 21 lut 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Gabriela napisał(a)
Świetna szalotka. Szkoda, że u nas nie można kupić cebulek, nigdy nie widziałam w sklepach.

Gabrysiu, o cebuli WIELOPIĘTROWEJ można poczytać tu:
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=590
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
leonia_pawlik 14:36, 22 lut 2012


Dołączył: 22 sie 2011
Posty: 285



Rozwar.Jeszcze kilka letnich kwiatów, a potem już jesień.......



Przypołudniki



Ostróżka





Trzykrotka
____________________
Leonia - Ogród pełen motyli
ircia 14:42, 22 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
monteverde napisał(a)


ŚLiczny ten blado żółty, wysoki rośnie, czy to karłowa odmiana jakaś?



Nie wiem, czy żółty słonecznik jest karłowy. Musi o to pytać Ircię. Mnie też się bardzo podoba.


To jest chyba słoneczniczek ogórkolistny Vanilia Ice, wyrasta na metr


To nie jest Vanilia Ice. To słonecznik, który był wysiany z mieszanki nasion. Każdy był inny, ale wszystkie miały ok 80 cm wysokości. Ten jasny podobał mi się najbardziej
____________________
Ogród Irci
leonia_pawlik 14:49, 22 lut 2012


Dołączył: 22 sie 2011
Posty: 285
Bardzo lubię kwiaty w kolorze niebieskim, stąd rozwar, trzykrotka, ostróżka, obuwik. Zrobiłam błąd jeśli chodzi o rozwar; miałam go w trzech kolorach- białym, różowym, szafirowym. Pięknie rosły, ciesząc oczy swoją urodą. W związku z tym, że zmieniałam " architekturę" mojej działki, postanowiłam je przesadzić. Efekt taki, że wszystkie mi padły. Rozwar powinien być sadzony na stałe miejsce, gdyż nie lubi przesadzania, dlatego radzę Wam, nie ruszajcie go z miejsca, w którym został posadzony. bo trzeba mieć ogromne szczęście, by go nie stracić. Na szczęście sadzonki są do nabycia, więc na wiosnę znowu go posadzę.
____________________
Leonia - Ogród pełen motyli
hanka_andrus 15:10, 22 lut 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408


Nie mogłam się oprzeć,żeby znowu do Ciebie nie zajrzeć.Pięknie w każdym zakątku!
Dalijkę wysyłam i pozdrawiam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
barbara_kraj... 16:03, 22 lut 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Lenko, ja przesadzłam rozwar z dużą bryłą ziemi i nic mu nie było. Fakt, to była jeszcze bardzo młoda roślina i korzenie niezbyt mocno rozrośnięte, może dlatego przyjął się w nowym miejscu bez problemu
Lenko, obuwik, gdzie go miałaś?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Milka 16:24, 22 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
piękne błękity królewskie, a każdy kwiat innej faktury
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
leonia_pawlik 17:34, 22 lut 2012


Dołączył: 22 sie 2011
Posty: 285
hanka_andrus napisał(a)


Nie mogłam się oprzeć,żeby znowu do Ciebie nie zajrzeć.Pięknie w każdym zakątku!
Dalijkę wysyłam i pozdrawiam






Haniu, dziękuję za dalijkę. Jest śliczna jak wszystkie dalijki. Dziękuję serdecznie, ja też wysyłam nasiona. Pozdrowionka ślę. L
____________________
Leonia - Ogród pełen motyli
leonia_pawlik 17:38, 22 lut 2012


Dołączył: 22 sie 2011
Posty: 285
irena_milek napisał(a)
piękne błękity królewskie, a każdy kwiat innej faktury


Irenkę pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny.
____________________
Leonia - Ogród pełen motyli
leonia_pawlik 17:56, 22 lut 2012


Dołączył: 22 sie 2011
Posty: 285
barbara_krajewska napisał(a)
Lenko, ja przesadzłam rozwar z dużą bryłą ziemi i nic mu nie było. Fakt, to była jeszcze bardzo młoda roślina i korzenie niezbyt mocno rozrośnięte, może dlatego przyjął się w nowym miejscu bez problemu
Lenko, obuwik, gdzie go miałaś?



Basiu, obuwika to pewnie chciałabym mieć !! Dość nierozważnie użyczyłam tej nazwy tojadowi / często regionalna nazwa tojadu to Pantofelki Matki Boskiej, a pantofelki to przecież obuwie, obuwik/ i stąd pochwaliłam się obuwikiem. Ot, babska logika .........ha ha ha ha! Pardon.
____________________
Leonia - Ogród pełen motyli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies