Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

anabuko1 13:42, 16 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
No widzisz jeszcze nie mam klonikow.
Wieczornikow nie znam.Ale ładne są.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
laurowisnia 13:54, 16 maj 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Moje kukliki dojrzały do podziału, teraz po kwitnieniu będzie dobrze, czy w jesieni?
Ta zielona rabata to wspaniałe zaproszenie do lata, które się nam wprawdzie pośpieszyło ale jeszcze wiele przed nami.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Pszczelarnia 15:19, 16 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jak prowadzisz swoje ogórki? Są podpięte wysoko?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
jolanka 16:45, 16 maj 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
viva napisał(a)


To buk i różne żółcie. Widoczne na pierwszym planie to cisy Tymon,którego tnę w kulki. Z tyłu są trzy, a raczej były trzy miniaturowe berberysy, które teraz tworzą już jedną plamę. Widać też jałowiec Plumosa Aurea, dość pokaźnych rozmiarów, bo leciwy. Pod bukiem po czosnkach będą fioletowe szałwie.
Na obrzeżu z jednej strony Molinia variegata a z drugiej żurawka Amethyst myst, która u mnie świetnie się sprawuje.

Znalazłam inne ujęcie tego miejsca. Czosnki w tym roku bardzo niskie.






Dzięki
Tych cisów nie znałam, aż sobie sprawdziłam kto to taki Byłam u producenta ale nie widziałam albo nie zwróciłam wtedy uwagi.
No cóż, nic straconego

Rośliny dobrałaś tu bajkowo
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Makao_J 17:11, 16 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Uwielbiam róże. Są takie szlachetne. Niestety ja też straciłam cierpliwość do swoich bo co roku plamistość łapią i cały ich urok znika.
Tak wiec rozumiem Twoją rozterke. Szkoda ich.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
viva 18:42, 17 maj 2018


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Urszulla napisał(a)
Fajnie nazbieraj

U mnie też te trawki dopiero ruszyły po 2 deszczu. Orlikami się też cieszę i też będę rozmnażać.
Teraz już czekam tylko na róże a potem hortensje.

Przypomina mi się Twoje opowiadanie o bazyli, napiszesz jak robisz pesto do słoiczków.


Ula między różami i hortensjami to pewnie jeszcze będzie co oglądać

Pesto do słoiczków robię tradycyjnie tak jak do bezpośredniego spożycia. Przechowywałam na dwa sposoby dla porównania. Część słoiczków pasteryzowałam a część przechowywałam w lodówce. W tych do lodówki na wierzch dawałam łyżeczkę oliwy. Bardzo dobrze przetrwały, jeden trzymałam do kwietnia i był super. Lodówkowe zachowują lepiej kolor.
Tegoroczne zapasy już rosną
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 18:46, 17 maj 2018


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Milka napisał(a)


Zatem muszę choć jedną sadzonkę kupić, aby sprawdzić czy polubią mój ogród


Nie mogą nie polubić Twojego ogrodu, wszystko rośnie jak na drożdżach Kukliki lubią wilgotną urodzajną ziemię. Może nie aż tak urodzajnej jak Twoja ale pewnie nie pogardzą Potrzebują słonecznego miejsca.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 19:32, 17 maj 2018


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Gocha napisał(a)


Viva a gdzie jest ta nowa rabatka ? Czy może na lewo od bramy. Jakoś kojarzę jakby w tym miejscu były kukliki w dużej ilości.
Vivo a w jakim celu są w tej rabatce te patyki z doniczkami ? Pytam bo mi sie podobają a gdzieś mam specjalnie kupione takie małe doniczki ceramiczne to może podobnie zrobię. Chyba że one są w jakimś celu np. do podwiązywania.?
Czy mogłabyś mi napisać odmiany kuklików te najładniejsze. Jeżeli znasz oczywiście. I czy kukliki po kwitnieniu też wygladaja ładnie bo chciałabym na obwódkę a nie wiem czy się nadają.
Buziaki


Tak to na lewo od bramy. Masz rację, że kukliki w dużej masie, nie pomyślałam, że piszesz o tych zwykłych. One rosną na rabacie za tym bordowym żywopłotem i tych to jest z czego skubać. Szkoda, że mówiłaś, że masz na nie ochotę.
Doniczki są bardzo ważne, mają aż trzy zadania do spełnienia Po pierwsze to taka ozdóbka po drugie jak mi potrzeba coś delikatnie podwiązać doniczka zmienia miejsce a po trzecie można tam wkładać słomę lub sianko i może jakieś pożyteczne owady zechcą zamieszkać. Takie małe a takie ważne
Nie widziałam takich doniczek w sprzedaży, te otrzymałam o serdecznej Koleżanki Ogrodniczki

Gosiu, nowych odmian kuklików jest dużo, ja mam zaledwie kilka i wszystkie,które mam dobrze się sprawują. Kolorystykę wybierzesz sobie taką jaka Ci się spodoba Na obwódkę jak najbardziej się nadają, bo te nowe odmiany cały sezon mają ładne liście. Zwykłe czasem w lecie brzydną ale można je przyciąć i ładnie odrastają. Nie mam dostępu do ubiegłorocznych zdjęć, pokazałabym jakie mają śliczne liście. Zrobiłam zdjęcie chyba w sierpniu, zachwycały mnie swoją zdrowotnością.
Pierwszą obwódką jaką miałam na swojej pierwszej rabacie bylinowej była właśnie z kuklików Sadzonki dostałam od koleżanki z pracy, szybko się rozrosły.
Zdjęcie z przed dwunastu lat


____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 19:46, 17 maj 2018


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
mira napisał(a)
Który wieczornik pachnie mocniej? Ja mam bialy - hmm pachnie ale biały jaki wąchałam a A. miał mocniejszy zapach i to w południe. Może są różne odmiany.
Nasionka pierw. Oczywiście zbiorę jak mi powiesz kiedy a najlepiej wykopię i Ci poślę. Twoja piękna sadzonka dostała się p. Eli na kolanach - to byl mój spontan w kontekście japońskiego ogrodu.
Potem się okazało ze ona bylin nie ma....

Z kuklików kiedyś mialam obwódkę i uważam ze sa dobrym zastępstwem zurawek bo listki mają ładne no ale je też trzeba odmładzać.

U mnie rosi można w ogrodzie cokolwiek robić jakby się chciało.
Nie wykluczone ze ta róże mam od Dzidki siedziała pod słoikiem i ma może 3 cm.

Pozdrawiam


Wieczorniki nie odurzają zapachem, spodziewałam się mocniejszego zapachu. Może miały za mało olejków eterycznych z powodu suszy. Sprawdzę czy teraz po deszczu coś się zmieni. No i musi się ocieplić, bo temperatura też potrzebna
Poczekam na nasionka
To prawda, że kukliki trzeba odmładzać ale czy tylko je? Nawet obwódka bukszpanowa, która niby wieczna ile potrzebuje zachodu. Niestety takie życie ogrodnika
Dzidka ma podobną różę, różnią się tylko trochę kolorem, Ona ma Fruhlingsduft. Nazwa na połamanie języka ale to róże pięknie pachnące
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 19:58, 17 maj 2018


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Agania napisał(a)
Fajne te wieczorniki i tak delikatne jak orliki...a te ładne w masie i podobają mi się nawet porozsiewane jak sobie chcą

Kuklik piękny, nie spotkałam odmianowych, gdzieś internetowo kupujesz?

Jakie szałwie rosną u Ciebie?


Masz rację orliki wszędzie dobrze wyglądają ale u mnie słabo się rozsiewają, muszę im pomagać.
Odmianowe kukliki trudno spotkać w szkółkach. Ja kupowałam w Zielonych Progach a wcześniej w internecie.

Odmian szałwii dużo przeszło przez mój ogród ale odkąd pojawiła się u nas w sprzedaży Caradonna już innych nie chce.
Podobają mi się jeszcze odmiany łąkowych i te będę dosiewać.

Zaczyna Caradonna



Łąkowa niebieska


____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies