Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Milka 16:43, 15 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)






a mnie wszystko się podoba! ale przytoczyłam te, bo wraca wspomnienie, zapach hortensji
pięknie jest i te trawy dodały czegoś nowego
obejrzałam salon nad wodą, jaki piękny ogród stworzyłaś, 15 lat zleciało i teraz widać twoją intuicję, a i dojrzałość ogrodu i szczęśliwych właścicieli
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
martika 22:53, 15 paź 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Gardenarium napisał(a)

Ciekawa jestem jaki był Twój pierwszy projekt ogrodu i jego realizacja?


Moja pierwsza realizacja była duża i ambitna, bo to jest właśnie "ogrodowy salon nad wodą", którym zdobyłam II miejsce w konkursie Muratora. Dało mi to przepustkę do lepszej pracy i kolejnych ambitnych wyzwań.

Teraz niedaleko mieszkam, dosłownie dwie ulice dalej, bo nie ukrywam, że ta miejscowość bardzo przypadła mi wtedy do gustu.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/652-ogrodowy-salon-nad-woda

Obejrzyj film

http://www.tvnmeteo.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13,1,2,189,0.html



Danusiu obejrzałam ogrodowy salon nad wodą i również zachwyca. Jak tak sobie oglądam Twoje piękne kreacje przyrody to mam ochote zmienić zawód
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Gardenarium 11:39, 16 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo proszę miłośników hortensji o przeczytanie ostatnich postów w sprawie zmarznięcia hortensji. Może ktoś z Was ma takie odmiany w swoim ogrodzie i pomoże rozstrzygnąć ten problem.?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/87-nasze-hortensje-urzekajace-kwiatami-przez-dlugi-okres?page=89#post_7
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:53, 16 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
bociek - Prezes i Kropka mają się dobrze, jedzą i śpią, a Kropka dodatkowo sporo hałasuje (czyt. szczeka). Prezes czuje że jestem jego ostatnią "rodziną" jaką ma i się przytula rano, jak piję kawę na kanapie

beta - wiosną będę rozdawać sadzonki bluszczu po cięciu

Monic - może masz "Veriegatusa" a nie "Evergold" ? Moja rzeczywiście jest wyjątkowo biała, powiedziałabym taka żółtokremowa, lubię takie kolory

eliza3 - dziękuję za odwiedziny i zapraszam częściej, osobiście też zapraszam. Ogrodowisko jest mile widziane zawsze, kiedy tylko mam czas być w domu

zuza12 - masz rację, mnie wszystko też nie przyszło łatwo, też popełniałam błędy, jak w każdej pracy i każdym zawodzie, człowiek nigdy nie jest na tyle mądry, żeby się ciągle czegoś mądrego nie nauczyć. Każda chwila jest dobra na poznawanie nowych rzeczy. Ja tak robię, staram się uczyć, poznawać, oglądać, a potem z tego czerpię inspirację. Każdy nowy ogród jest jakby odzwierciedleniem czegoś co gdzieś w pamięci podczas podróży ogrodowych utkwiło Albo się samoistnie w głowie "narodziło"

Irenka - czyżbyś nie widziała tego ogrodu wcześniej ?

Pszczelarnia - kupiłam w ogrodzie malarza ter Lindena w tym starym, poprzednim, jak wszystkie drobiazgi zresztą. Dawno nie mieli takiego klienta, aż wielki rabat dostałam Czyli można ten czajnik stawiać na ognisku ?


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
betysia 12:04, 16 paź 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Danusiu...nadrobilam...i tak sobie mysle,ze tak jak i Ty ja rowniez najbardziej uwielbiam biel w ogrodzie....nadchodzi jesien, nawet hortysie sie przebarwiaja i biel ustepuje mniejsca bardziej cieplym barwom...
...a moze to i dobrze...bo gdyby bukszpanowy byl taki bielusi( pomijam blekity i trawki, zurawki )od wiosny do jesieni to moze nie mailby w sobie tego tajemniczego uroku, ktory odkrywasz co jakis czas a my wzdychamy do kazdej jego odslony..
...a moze zwyczajnie...." ladnemu we wszystkim ladnie"....
cudownego dnia....
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Gardenarium 12:12, 16 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Betysiu, z tym ładnym to tak myślę zawsze o kobietach... Masz rację z tą bielą, Taka niezmienna byłaby zbyt nudna Dobra jest na wiosnę, chociaż i tak tradycyjnie żółci dodaję
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
betysia 12:15, 16 paź 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Gardenarium napisał(a)
Betysiu, z tym ładnym to tak myślę zawsze o kobietach... Masz rację z tą bielą, Taka niezmienna byłaby zbyt nudna Dobra jest na wiosnę, chociaż i tak tradycyjnie żółci dodaję


oj od razu o kobietach Danusiu...a dla mnie to idealnie pasuje do...TWOJEGO OGRODU!!!!
jakby sie wszystkie hortysie nie przebarwily...urok i tak pozostanie....
buziam i tuliskam...a co!
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Tess 12:23, 16 paź 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
irena_milek napisał(a)

obejrzałam salon nad wodą, jaki piękny ogród stworzyłaś, 15 lat zleciało i teraz widać twoją intuicję, a i dojrzałość ogrodu i szczęśliwych właścicieli


Jak to 15 lat zleciało?
Danusi ogród ma już 15 lat?
Znowu coś przegapiłam chyba...

Danusiu, te nowe latarenki są ze stali nierdzewnej?

Nieustająco mnie wszystko u Ciebie zachwyca.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Gardenarium 12:26, 16 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tess, Irenka nasza zaczytała się w ogrodowym salonie nad wodą. Ten ma 15 lat i go zmieniałam, i znów będę

http://www.ogrodowisko.pl/watek/652-ogrodowy-salon-nad-woda
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tess 12:37, 16 paź 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
A, dziekuję, Danusiu

Ten wątek czytałam, salon mnie zauroczył - jak wszystko, co robisz.
Podziwiam Twoje realizacje. Wszystkie

A wiesz, że zrobiłam już rabatę w przedogródku, tę, co mi ją zaprojektowałaś?
Troszkę ją zmodyfikowałam, ale pomimo tego zebrała same pozytywne recenzje
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies