Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

kwiatholandii 13:15, 16 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Agata, właśnie nie jestem zbytnią zwolenniczką thui ale nie wiem naprawdę co mogłabym innego posadzić, co będzie zimozielone, osłoni przed kurzem z drogi i będzie pasowało do rododendronów.

Rady milewidziane.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 13:26, 16 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Borbetka napisał(a)
Moniko, zobacz Gingko biloba wysoko szczepione odmiana Pendula. Jeśli masz słoneczne to stanowisko oczywiście. Też chcę zrobić placyk z takim drzewem tylko jest mały problem - dosyć drogie i ciężko znaleźć wysoko szczepione. Jeśli spodoba Ci się ten pomysł i znajdziesz szkółkę proszę Cię o wiadomość.

borówcowy-raj


No właśnie nie jest to miejsce słoneczne. Do godziny 11-12 jest słońce, potem cień cały dzień, ale dziękuję za pomysł i zapraszam oczywiście częściej.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
agata_chrosc... 14:08, 16 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
A może jakiś melanż sosnowo-świerkowy, wtedy nawet i z dodatkiem kilku tuj? Pod tym linkiem jest takie ładne zdjęcie arboretum w Wirtach. Może coś takiego? http://poradnikogrodniczy.pl/iglaki.php
Pod sosnami rododendrony na pewno będą lepiej rosły, zapach ładniejszy i w ogóle to jakies takie normalne drzewo, a nie taka cmentarna figura. Ale powtarzam, to całkowicie subiektywne odczucia.
____________________
ogród w Holandi
kwiatholandii 14:18, 16 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
To za duże drzewa. Ja mam tam tylko 1,5 metra na coś do wsadzenia i zaraz idą rododendrony. Poza tym nie chcę się całkowicie z tej strony zamknąć. Sama nie wiem. asazukam wszędzie czegoś, ale nic mi nie przychodzi do głowy. Muszę się zresetować, bo blokuję sobie myśli tymi thujami.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
agata_chrosc... 14:53, 16 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
ale są różne odmiany, niektóre dość kompaktowe. No ale nie będę Cię już namawiać. A tak przy okazji - pewnie widziałaś ogród Dominiki? Ja właśnie obejrzałam, bo mnie Marzena zachęciła. No i przyznam, że nieco się podłamałam. To nie jest ogród tylko park, w którym każda rabatka to mniej więcej równowartość samochodu. A tu człowiek coś próbuje sam motać i słabo mu wychodzi. Eh! Mam depresję!
____________________
ogród w Holandi
kwiatholandii 16:56, 16 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Tak widziałam, jest piękny. Jeden z moich ulubionych. Ale nie załamuj się nasze tez wkrótce będą ładne
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
paula 17:34, 16 kwi 2012

Dołączył: 13 kwi 2012
Posty: 140
Przeczytałam cały wątek , fajnie jak ogród powstaje od zera możemy ruszyć naszą wyobraźnią i robić co nasza dusza i kieszeń pozwoli , będzie tu pięknie juz to widze bardzo lubie takie wyraźiste, proste ogrody pozdrawiam i dzieki za odwiedziny u mnie
____________________
Wisenne rewolucje w Paulinowym ogrodzie
Danusza 18:35, 16 kwi 2012


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
kwiatholandii napisał(a)
Postanowiłam rozpoczać formowanie bukszpanów. Nie było łatwo. Coś tam wyszło. Okazało się, że w środku jest wiele zdrewniałych gałązek i nie można ciąć odważnie. Za kilka miesięcy jak zgęstnieją to poprawię. Chciałabym, żeby były wyższe i szczuplejsze.

Przed:



Po:



no mistrzostwo !!
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
kwiatholandii 18:54, 16 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Oj Danuszo dziękuję.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Madzenka 19:49, 16 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
I znów się tyle działo. Monika a może w ten kwadrat przed oknem jakąs kulę cisową na pniu wsadzisz a u jej nóg ta kulka, która już jest?
Ja to bym Ci z drzew graba poleciła, fromowanego lub platana cóż poradzę, że ja monotematyczna jestem...
Albo klona jesionolistnego lub buka pendula czerwonego ....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies