Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

kwiatholandii 16:52, 17 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Wczoraj elektrycy położylikable pod oświetlenie. Przyszedł czas na nawodnienie. Kilka fotek z dzisiejszego dnia.







Oby tym razem udało sie bez wpadek
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 16:59, 17 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Plan na dłuższy 4 dniowy weekend z teściami :

1) wyrównanie terenu pod rabaty na froncie
2) wyrównanie terenu pod wyłożenie siatki na krety na froncie
3) położenie siatki na krety na froncie
4) posadzenie bukszpanu wokół tarasu (200 szt)
5) jak dojedzie bukszpan na rabaty na froncie (100 szt), to też jest w planie

Odznaczę we wtorek ile daliśmy radę wykonać z tego planu od piątku do wtorku. Wydaje się, że plan jest ambitny Oby pogoda nam dopisała.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
abrakadabra 17:19, 17 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Super, Moniko, wam idzie!
Uwielbiam zdjęcia z realizacji
Plan rzeczywiście bardzo ambitny -pykaj dużo fotek i nie przemęczaj się zbytnio
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
kwiatholandii 17:32, 17 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Ja jestem kierownikiem i śmiejemy się, że palec mi już puchnie od pokazywania co i jak Małe roślinki jednak wsadzam sama.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
agata_chrosc... 18:02, 17 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ale wykopki! Rozumiem, że to niebieskie to folia oznaczająca kabel elektryczny? Ale profesjonalnie! Ciekawa jestem jaki masz system podlewania i dlaczego taki? To znaczy czym się kierowałas przy wyborze?
A derenie kousa są na prawdę piekne. Tu masz np takie:
http://www.ewetel.net/~wilken-baumschulen/seiten/bilder/seite4-dateien/gross/Cornus%20k.ch.%20Schmetterling.jpg
http://www.esveld.nl/plant.php?plant=Cornus+kousa+%27Weisse+Fontaene%27
____________________
ogród w Holandi
kwiatholandii 21:43, 17 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Taśmy to podstawa. Muszą być,i pomagają, gdy później coś przerabiasz. Wiesz, projekt i zdjęcia nieraz mogą zmylić. System zakłada nam firma od nawodnień. Mam linię kroplującą na rabatach i zraszacze trawnika. Ja się na tym nie znam.Mój mąż się tym zajmuje i on w sumie decydował. Ja jestem tylko doglądającą prac i koordynatorem planu.Ja w tym przypadku zupełnie umywam ręce i nie chcę za dużo wiedzieć. Prowadziłam sama całą budowę domu przez 2 lata i teraz w tym temacie z wielką chęcią się wycofam .
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 21:47, 17 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
A derenie piękne, tylko w inne miejsce., bo w to przed domem musi być na pniu, a to bardziej w krzak idzie. Tak piękny okaz zawita w moim ogrodzie, tylko w innym miejscu
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Madzenka 22:04, 17 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Monika może jednak do tego kwadratu przed wejściem klon palmowy strzyżony na bonsai, tak tylko delikatnie formowany. Łatwo go utrzymać w ryzach a w tym zacisznym miejscu ma sznasę przetrwać. Może atropurpureum lub kula cisowa na nóżce
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
agata_chrosc... 23:01, 17 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
na pniu to jeszcze może być wierzba hakuro nishiki - jak ją często podcinasz to cały czas ma takie smieszne różowe przyrosty. Ja też się nad nią zastanawiam do towarzystwa dla berberysów przy ogrodzeniu od południa. Tutaj widziałam tez bardzo dziwne rzeczy na pniu - jak to na przykład trzmielinę japońską, rododendrony czy ostrokrzewy. No i jeszcze są róże pienne. Nie pamietam jak w tym miejscu z cieniem u Ciebie. Ale taka dorodna róża na pniu to jest widok ładny jednak.
____________________
ogród w Holandi
kwiatholandii 01:48, 18 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
ok, teraz muszę ogarnąć tą ilość informacji i dokonać wyboru. Daję sobie czas na to, bo to zbyt istotne miejsce, a ja jako straszna detalistka muszę się z tym przespać. Z tego co widać, chyba tydzień będę spała, zeby w sumie 10 godzin przespać . Męcząca sytuacja, ale nie mogę tego przejść.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies