Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czarodziejskie miejsce na ogród dajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Czarodziejskie miejsce na ogród dajany

dajana 14:58, 26 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Miło mi Polu że tak sympatycznie mnie przywitałaś .Rozumiem ze startujemy obie w tworzeniu ogrodu ? Fajnie nawzajem sobie kibicować .Wiosna blisko wiec niebawem startujemy .Biegnę z rewizytą
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Pola 17:03, 26 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Dajana, będę Ci kibicować również.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
dajana 18:08, 26 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Monic Oczywiście że chcę aby szybko urosły ale poprzez delikatne cięcie one pięknie się rozkrzewiają nie idą jedynie w górę lecz również na boki W taki sposób od góry też są gęste Gdybym w ogóle nie przycinała byłyby cienkie .Tak mi poradziła pani ze szkółki u której je kupowałam .Włóknina jest jedynie tymczasowa dla opanowania chwastów W pewnym momencie było ich taka ilość że nie widziałam ich prawie .Nie wygląda to dobrze ale uratowałam je przed zduszeniem .U mnie wraz z ziemią zawitała taka ilość nowych chwastów że nie dałam im rady,, za duża ta moja działka na ręczne wyrywanie .Nie podoba mi się taka czarna brzydka folia. Wyrzucę ją kiedy zrobię krawężniki i piękny trawnik Chciałabym posadzić coś pomiędzy nie zadarniającego ale nie wiem co .Coś niekłopotliwego co pasowałoby a jednocześnie zabrało miejsce chwastom .Nic co u mnie zobaczysz w ogrodzie nie ma stałego miejsca No może oprócz drzew bo tych pewnie nie przesadzę Wszystko inne jest jedynie dla zrekompensowania widoku cegieł cementu i budowy .Bardziej kolorowy dzięki temu zrobił się mój świat hi.Sadzę i przesadzam ale o dziwo niektóre rośliny to lubią.Mam sporo hortensji ale z nimi mam problem Nie mam pojęcia gdzie je posadzić z nimi tez biegam.Tak to jest kiedy nie ma się projektu a widok pięknych kwiatów kusi
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 18:12, 26 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Irenko mój od dołu prawie przy korzeniu ma odnogę ,myślę że powinnam to uciąć bo to może być dziczka Zobaczę kiedy zacznie puszczać listki .Jeśli uważasz ze wśród sosen pasuje to zostawiam
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Monic 18:42, 26 lut 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Dajano, doskonale Cię rozumiem. Ciężko doglądać ogrody, gdy budowa niedokończona i wciąż coś do zrobienia. Czy Ty już mieszkasz w tym nowym domku?
Gdybyś miała elewację na gotowo, poradziłabym Ci, żeby posadzić hortensje przy domu, ponieważ tam miałyby zacisznie i nie będą wymarzały pąki kwiatowe - jeśli oczywiscie chodzi o hortensje ogrodowe.
Ja sama planuję hortensje przy ścianach domu, ale niestety wciąż mamy do zrobienia tynk, opaskę wokół domu, co nie pozwala na sadzenie tuż przy ścianach.
Z chwastami jest ciężka walka, wiem coś o tym. Wciąż mamy ich plagę, a na rabatach po prostu nie nadążam z ich plewieniem. Z każdym rokiem jest lepiej, ale to wciąż dobijające. Czekam aż byliny rozrosną się na tyle, że zagłuszą chwasciska. Bodziszek jest doskonałym tłamsicielem chwastów.
____________________
mój ogród Monika
mira 22:51, 26 lut 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
dajana napisał(a)
Dziękuję za piękną różę Miro!! wyczuwam góry Jestem ich ogromną miłośniczką ,tym bardziej mi miło przywitać cię i poznać zarazem..Jeśli to twój dom na awatarze to gratuluję Drewniane domy mają swój niepowtarzalny klimat .są oryginalne i przyjazne dla człowieka oraz środowiska .Nie wiem jak cie tu odnaleść aby wpaść z rewizytą Będę więc szukać bo wyczuwam że u ciebie jest pięknie .Serdecznie pozdrawiam, dziękując jednocześnie za miłe słowa Mam nadzieję że jeszcze do mnie wpadniesz


witaj
dopiero teraz mogę na chwilke wpaść do Ciebie
jest mi głupio bo zdjęcie jest mylące - otóż nie jestem pod domem - to jest z wycieczki - ja uwielbiam góry i węrówki - i zatrzymuję się przy takich roślinach jakie mi się podobają gdziekolwiek jestem
to jest bacówka na Obidzy - Kosarzyska= Piwniczna - najlepsze placki ziemniaczane na świecie

u mnie w ogrodzie wiosna - pracy moc - tylko czasu nie ma -ja mogę tylko w week iść do ogrodu
ale grunt to się ogrodem cieszyć a nie dręczyć i wtedy jest OK!

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
dajana 19:58, 27 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Monic u mnie podobnie jeśli chodzi o wykończenie domu Elewacja jeszcze nie ma koloru ,opaski również brak Oprócz tego podbitka i wykończenie wewnątrz Zapomniałam o tarasach i sporo jeszcze innych robót Własnie z tych powodów zatrzymuje mnie projektowanie ogrodu .Mam nadzieję że do końca lata zdążę wykończyć i nareszcie zamieszkać.Oczekuję wiosny aby móc wystartować z robotą .Kiedyś chciałam hortensje przy domu ,dokładnie przy tarasie ale zamieniłam je na róże co nie znaczy ze tylko one tam będą Nie wytrzymałam i posadziłam kilka róż przy tarasie ,chociaż jeszcze nie jest gotowy .Zrobiłam to jednak w bezpiecznej odległości .Podoba mi się twój ogród a kiedy go skończysz będzie cymesik,, bo dumna już możesz być. Gdzie mnie do takiej wiedzy Długo jeszcze muszę się uczyć ale to przyjemna bardzo nauka.Kocham grzebanie w ziemi przy śpiewie ptaków a tak pięknie pachnie u mnie lasem ,,że nie mam nigdy ochoty wracać .Jak cudownie że idzie wiosna Moja psinka nie daje mi spokoju muszę z nią wyjśc ale wrócę
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 20:01, 27 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
ircia 20:03, 27 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Śliczna jest Twoja psinka No i pewnie też jej tęskno już do słońca i ciepła
____________________
Ogród Irci
Joanka 20:11, 27 lut 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
dajana napisał(a)


Cudeńko, pewnie by się dogadała z moimi
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies