Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkująca ogrodniczka i jej milion pytań i rozterek..... :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkująca ogrodniczka i jej milion pytań i rozterek..... :-)

Karol99 19:43, 27 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Bardzo klimatycznie wygląda oświetlony ogród.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
bartek_luberda 19:46, 27 mar 2015


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Takiej kory nie wywieje Jutro możesz pospacerować po lesie i coś się znajdzie
____________________
Ogródeczek
Zuza 13:36, 30 mar 2015


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Karol99- dziękuję- rzeczywiście jest fajnie i po zmroku. Oczywiście to także zasługa ogrodwiska bo mąż chciałzrobić typowy pas startowy - czyli lampki idealnie po obu stronach ścieżki, wszystko symetrycznie i ble. Na szczęście poczytałam ogrodowisko, rady Danusi i uparłam się na reflektorki, ktore oświetlają punktowo rośliny a lampy starałam się jak najbardziej "ochować" wśród roślin.

bartek_luberda- tak zrobiłam. Znaczy wywaliłam szmatę, okopałam róże, rozsypałam nawóz i kompost, zagrabiłam rabatkę, wsadziłam lilie między róże (taki mi się pomysł spontanicznie urodził w głowie) i na razie zostawiłam. Jest na rabatce trochę kory ale przekompostowanej bo takiej sprzed 2 lat. Pomiędzy róże dam gazety a na to będę sypać skoszoną trawę. Trochę się bojędawać korę- zwłaszcza świeżą, bo róże tego za bardzo nie lubią. Ale chętnie wykorzystam Twój pomysł na inne rabatki


Wracając do tych róż i szmaty- przyznaję, że skruchą, że o ile w niektórych miejscach mi się włóknina sprawdza o tyle przy różach absolutnie nie! Jest szalenie trudno nawozić róże, kopczykować, rozgrabiać itp. Oczywiście o jakimkolwiek wzruszeniu ziemi nie ma mowy. Zdjęłam i bardzo się cieszę. Będę plewić (i kląć ) i wierzę, że moje róże mi za to podziękują.

p.s. moja trzyletnia córcia wczoraj takie zdanie wygłosiła ( i rozłożyła mnie tym na łopatki) "Mamo Ty tak dbasz o te kwiatuszki, kopiesz, plewisz, dajesz im jeść, pić- TY JE MUSISZ BARDZO KOCHAĆ I ty masz mamo dobre serduszko bo jak ktoś kocha nawet takie maleńkie kwiatuszki to musi mieć bardzo dobre serduszko!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
aptu 08:59, 31 mar 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
Piękne w tym Twoim ogrodzie, wrzoście cudne, ach...
pozdrawiam
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
gardenhamster 13:02, 20 maj 2015


Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 17
pięknie, będę podgladać, ja na poczatku drogi dopiero jestem...
z czego macie te cudne okrągłe płyty na ścieżce?

____________________
Magda 1500-metrow-wolnosci
Zuza 14:44, 20 maj 2015


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Witaj Ma gda! Te okrągłe płyty to bruk-bet zdaje się.
Wrzucam kilka fotek bo ten czas gdy kwitną azalie i rh jest absolutnie najpiękniejszy!!

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
basia3 20:33, 09 paź 2015


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Kawał ogrodu masz, można poszaleć. Fajnie u Ciebie.
Pozdrawiam
____________________
JEST DOBRZE :D
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies