Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » zielonastrefa

Pokaż wątki Pokaż posty

zielonastrefa

MilenaP 01:00, 30 kwi 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
teraz pochwalę się nową-starą rabatą w kształcie półkola. Żeby nie wciskać się dłużej z kosiarką na pasek trawy oddzielającej tę rabatę od chodnika i tarasu,postanowiłam zlikwidować pasek trawy, a rabatę "przytulić do tarasu i chodnika. Nadałam jej też bardziej równomierny kształt i dosadziłam kilka roślin
Było tak:

a jest tak:

Koszenie trawy jest teraz łatwiejsze, a ja zyskałam jeszcze miejsce na rząd żurawek. Na razie mam tam 20 palace purple bo takie mi się wysiały więc je miałam w odpowiedniej ilości, ale chcę tam kiedyś mieć lime rickey, żeby rozwświetliła tę ciemną korę
____________________
Milena - zielonastrefa
MilenaP 01:11, 30 kwi 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
takie widoki dziś zastałam, po przyjeździe do domu, po paru dniach



____________________
Milena - zielonastrefa
Martek 01:35, 30 kwi 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ale już piękna trawa
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Sebek 10:20, 30 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No fajnie wyszło


To żurawki się wysiewają? Nie wiedziałem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MilenaP 23:44, 30 kwi 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Ale się dziś narobiłam. Najpierw wsadziłam żurawki z wystawy, potem wyrównałam przekopaną przez psa, rabatę północną i dosypałam tam kory, później wsadziłam 7 tuj i dosypałam kory na rabacie przy tarasie, przesadziłam paprocie, później wyplewiłam kiełkującą trawę na rabacie różanej i chwasty pomiędzy tujami pod murem. Pod wieczór wzięłam się jeszcze za wykopywanie przemarzniętej irgi płożącej. Na jej miejsce powędrowała rozplenica japońska. Podzieliłam się jeszcze dziś z bratową moimi hostami. Na jutro planuję posprzątać taras i wykopać przemarzniętego ognika.
____________________
Milena - zielonastrefa
majkel0326 09:37, 01 maj 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Milenko,dużo pracy za Tobą! Drzewa kwitną cudnie.Miłego dnia życzę
____________________
Maja - Moje roślinki
Sebek 09:50, 01 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Dużo pracy zrobiłaś - ja też już idę do ogrodu - posprzątać wczorajsze pobojowisko
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MilenaP 23:19, 02 maj 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Byłam dzisiaj w Krakowie i.......skubnęłam sobie parę gałązek hortensji spod mojej uczelni, a później z parku Wracając do domu, dowiedziałam się, że siostra zostawiła mi pod domem małe co nieco Podzieliłam się z nią rano moimi żurawkami i w zamian dostałam 2 clematisy, sadzonki pomidorów, iryski pumila- 4 rodzaje,a nawet kocimiętkę Trochę się boje, że będzie ona przyciągać wszystkie koty z okolicy. Podobno lubią się w niej wylegiwać.
____________________
Milena - zielonastrefa
KasiaBialofi... 10:53, 03 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
Szkoda ognika. U moich teściów też przemarzły
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
MilenaP 17:41, 04 maj 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Byłam dziś u znajomych w Zabierzowie na grillu i przywiozłam sobie 2 sadzonki tawuły japońskiej, limonkowej, (chyba Golden Princess lub Goldmound?) bo u mnie się nie wysiewa, i 4 zaszczepki iglaka, który tak jak Gold Carpet leży na ziemi, tylko, że jest zielony. Właśnie takiego mi było trzeba
to chyba Prince of Wales
____________________
Milena - zielonastrefa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies