Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Sonka 10:11, 03 lip 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Alu, to jest stipa tenuissima pony tails, rośnie - jest śliczna, zwiewna, delikatna

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
JoannA 14:32, 04 lip 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Krysiu, bardzo Ci dziękuję
Stipa piękna, sama ją wyhodowałaś? U mnie 60 szt. własnej produkcji i w przyszłym roku też planuję posiać ale jeszcze więcej. Lubię jak jej kwiatostany faluje na wietrze.
Pozdrowienia słoneczne przesyłam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
AlicyaLK 14:43, 04 lip 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Super! Dziękuję zapisuję sobie nazwę w kajeciku będzie może na słoneczną rabatkę
Na razie siedzę w cieniu
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Sonka 22:05, 04 lip 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Joasiu i Alu stipę sana wychodowałam, nasiona kupiłam na all. okazało się, że jest dość łatwa, ładnie wzeszła a jak miała po kilka igiełek przepikowałam , w jaki sposób posiałam pokazuję niżej, no i nie potrafię znaleźć zdjęcia, w każdym razie wysiałam połowę paczuszki do plastikowego płytkiego, opakowania. Jak miały po kilka igiełek przepikowałam do wielodoniczki - ot i cała filozofia. Uważam,że roślinki u nas są jednak za drogie, a jeżeli potrzebujemy tego duże ilości to można zapomnieć o kupowaniu, więć jest sposób, spróbować samemu wyhodować. w ten sposób mam też wyhodowane przez siebie werbenę, lobelię, jeżówki.Pozdrawiam dziewczyny, a w Serocku byłam kilka razy na szkoleniach w Centrum Biznesu, ładnie położona miejscowość.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
JoannA 22:15, 04 lip 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Sonka napisał(a)
Joasiu i Alu stipę sana wychodowałam, nasiona kupiłam na all. okazało się, że jest dość łatwa, ładnie wzeszła a jak miała po kilka igiełek przepikowałam , w jaki sposób posiałam pokazuję niżej, no i nie potrafię znaleźć zdjęcia, w każdym razie wysiałam połowę paczuszki do plastikowego płytkiego, opakowania. Jak miały po kilka igiełek przepikowałam do wielodoniczki - ot i cała filozofia. Uważam,że roślinki u nas są jednak za drogie, a jeżeli potrzebujemy tego duże ilości to można zapomnieć o kupowaniu, więć jest sposób, spróbować samemu wyhodować. w ten sposób mam też wyhodowane przez siebie werbenę, lobelię, jeżówki.Pozdrawiam dziewczyny, a w Serocku byłam kilka razy na szkoleniach w Centrum Biznesu, ładnie położona miejscowość.

Krysiu, ja też wyhodowałam z nasionek kupionych na all., stipa rzeczywiście prosta w uprawie i ile można na sadzonkach zaoszczędzić. Do Serocka zapraszam serdecznie jak tylko nadarzy się okazja, a jalepiej w okresie letnim. Miasteczko aż kipi w tej chwili od kwiatów, zieleń wyjątkowo cudowna i nowa plaża w tym roku oddana, wczasowiczów przybywa z każdym dniem.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
AlicyaLK 09:36, 05 lip 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Kurcze, ja to nic nie potrafię z tych nasionek wyhodować Ale może taką trawkę spróbuję Bardzo mi się ona spodobała
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Sonka 09:42, 05 lip 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
AlicyaLK napisał(a)
Kurcze, ja to nic nie potrafię z tych nasionek wyhodować Ale może taką trawkę spróbuję Bardzo mi się ona spodobała

Alu, spróbuj, jestem pewna,że Ci się uda, stipa ma teraz intensywny wzrost, zobaczysz jaka jest śliczna, pozdrawiam
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 13:36, 05 lip 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
świerzutkie,




____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
JoannA 22:50, 05 lip 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Moja katalpa mlodziutka, to jej trzeci rok w moim ogrodzie, a kupilam malenka roslinke.
Twoja pieknie zakwitla!
Czy mocne ciecie katalpy moze miec wplywna jej kwitnienie, bo wiosna ja mocno przycielam.
Pieknie u Ciebie Krysiu.
pozdrawiam serdecznie
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Sonka 06:36, 06 lip 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
JoannA dziękuję, ale jest sporo do zrobienia i do Waszego ogrodu dużo mu brakuje, no możę nie powierzchni, bo mój jest spory, dziękuję za zaproszenie do pięknego Serocka, jednak hm .. nie pojadę a przynajmniej przez rok nigdzie. Moje katalpy co roku mocno tniemy, w tym roku też były mocno przycięte, a przyrosty mają ponad metrowe w ciągu roku. W ubiegłym te pierwsze pędy zmarzły a w tym nie i kwiatów ma wyjątkowo dużo. Bardzo lubimy je, moja też jest młoda znalazłam zdjęcia z 2008 r, czyli ma 5 lat... niespełna ,


Myśle, ze nie cięcie, ale ona potrzebuje czasu, jak już się dobrze zadomowi, to się odwdzięcza, zrobię zdjęcia w pełni kwitnienia, pozdrawiam
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies