Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

agata_chrosc... 22:15, 16 lip 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Anita1978 napisał(a)
Ja też jak patrzę na stare zdjęcia ogrodu to jest zdecydowanie lepiej! Dzięki Ogrodowisku, bo to kopalnia wiedzy! Jeszcze 3 lata temu, nie miałam pojęcia o żadnych roślinach, tylko storczyki miałam i to marne... A teraz ....i róże, i hortensje, i klony japońskie...
Ale są oczywiście jeszcze miejsca do poprawki...na początku sadziłam jak popadnie, a teraz szkoda wyrzucić....na jesień nową różankę szykuję! Już planuję co kupię!


a co? a co?
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 22:37, 16 lip 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
no to pora na aktualizację

tak jak wqspominałam - Leonardo daVinci wspaniale w tym roku zaczął - to sa dwa pędy z koroną kwiatów


to jest Waltzertraum - już w fazie przekwitania, ale chciałam pokazac jakie ma pełnekwiaty. Ta róża pierwszy rok przesiedziała w doniczce i w ogóle nie kwitła, drugi już w gruncie zakwitły i pokazały niesamowite kwiaty, ale tylko dwa. A teraz ma trzy kwiaty na pęach podobnej długości i czekam co będzie dalej


Sharifa Asma jak z obrazka z Granny, jak z młodsza siostrą


powojnik Mrs Charmondeley (czy jakos tak podobnie) - też nie od macochy. Słąbo rośnie ,a le ładnie kwitnie. Odwrotnie niż Henryi, który rośnie ładnie, ale ma jeden kwiatek!
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 22:40, 16 lip 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
i Granny z przywrotnikiem


The Fairy, ale biała


i jeszcze raz Granny z szałwią Caradonna


a tu jeszce raz Leonardo da Vinci, zeby pokazac ile tego jest! To jest jeden krzak (te nieco różniące się 3 kwiaty z tyłu to Waltzertraum). Polecam Leonarda bardzo!
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 22:46, 16 lip 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
a tu z innej beczki - Hellenium Moerheimbeauty


agastache czyli kłosownik? powinien być o połowę niższy!


hortensje słabo w tym roku - mają mało kwiatów. Nie wiem czy to z powodu zimnej wiosny czy tulipany im zaszkodziły?


dziki zestaw paproci i rózaneczników




____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 22:49, 16 lip 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
tawułki


jedyna przyzwoicie zapowiadająca sie hortensja - Vanille Fraise


zakątek


donice

____________________
ogród w Holandi
Anita1978 22:51, 16 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Leonarda też kupuję właśnie , poza tym Parole, Elfe, W.Shakespeare, Othello, Jacques Cartier, Reine des Violettes, Souvenir de la Malmaison, Madame Knorr, Comte de Chambord, Jasmina, Alabaster itd.
Twój Leonardo piękny, niczym Di Caprio
____________________
ogródek Anity
agata_chrosc... 22:53, 16 lip 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Anitka, ale masz listę! To ja będę oglądac z wypiekami na twarzy jak to będzie razem wszystko! Róże są piękne i nie można ich miec za dużo!
____________________
ogród w Holandi
JulkAd 17:38, 17 lip 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
agata_chroscicka napisał(a)


no mnie ona też nieco Granny przypomina,a le ma nieco inne kolory. Z tym, że zdjęcie zawsze może przekłamać. Granny tak czy siak jest piękna. Muszę się Marzenki podpytac czy jej się pokłada bo moja troszkę tak i muszę ją podpierać.
Byłam u Ciebie, ale tam dyskusje jakies zapamiętałe to nei chciałam się wtrącać Daj jakieś fotki w końcu!


Agatko dam, jak się przerzucę z telefonu na laptop, który jest oblegany non stop, a jak wolny to mi czasu brak....u Marzenki różyczka nawet jak się pokłada to ma wsparcie w postaci bukszpanów, a u mnie chyba nie miałaby na czym, przynajmniej na razie....mam problem z oceną odległości w jakiej powinnam posadzić Louise Odier od New Dawn, chyba posadziłam za daleko (około 80-90 cm) od pergoli , na której jest ta pnąca......pomiędzy te róże nic niższego dać nie mogę, więc przesunę Luiski tylko kiedy?... poradź mi, jesienią czy wiosną?....
......no i mam pytanie odnośnie Vanilki, dzięki Tobie ją zakupiłam, ale jakaś kapryśna z niej panna, bo pąków nie widać, nawet tyci, tyci...papu dostała, jak inne....buziam

edit:...a jak wysoki Leonardo rośnie?
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Debra 19:56, 17 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Donice jak dla mnie biją wszystko na głowę, ale Agastache jest piekny. Kłosownik fenkułowy

http://zojalitwin.wordpress.com/tag/agastache/

No i zakątek z fotelem bardzo przemawiający do wyobraźni. Za fotelem ta trawa to Mozga trzcinowata?

____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
agata_chrosc... 11:53, 18 lip 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
JulkAd napisał(a)


Agatko dam, jak się przerzucę z telefonu na laptop, który jest oblegany non stop, a jak wolny to mi czasu brak....u Marzenki różyczka nawet jak się pokłada to ma wsparcie w postaci bukszpanów, a u mnie chyba nie miałaby na czym, przynajmniej na razie....mam problem z oceną odległości w jakiej powinnam posadzić Louise Odier od New Dawn, chyba posadziłam za daleko (około 80-90 cm) od pergoli , na której jest ta pnąca......pomiędzy te róże nic niższego dać nie mogę, więc przesunę Luiski tylko kiedy?... poradź mi, jesienią czy wiosną?....
......no i mam pytanie odnośnie Vanilki, dzięki Tobie ją zakupiłam, ale jakaś kapryśna z niej panna, bo pąków nie widać, nawet tyci, tyci...papu dostała, jak inne....buziam

edit:...a jak wysoki Leonardo rośnie?


Jula, róże ja bym jesienią przesadzała - potem wiosną wcześniej ruszą
a co do Vanille - może miałaś małą sadzonkę i potrzebuje czasu? J akupiłam okazyjnie spory krzak i rośnie lepiej niż Limelight. Ja to juz głupieję czasem dlaczego coś rośnie a inne nie. Np u mnei lawenda co roku wypada i co roku sadze nową. A u innych rośnie jak głupia. Dlaczego? jedyne co możesz zrobić to podlewać nawozić i czekać
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies