Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

hanka_andrus 15:09, 04 maj 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Cudowny maj w Twoim ogrodzie, I te nowe przyrosty w różnych kolorach i odcieniach. Lubię!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Toszka 15:54, 04 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
boguslaw_r_ napisał(a)

(...)
Kosodrzewina z reguły (jeśli nie jest szczepiona) mocno się rozrasta, jak jest za duże i nie chce słuchać Twoich życzeń pozostaje cięcie, tniesz gdzie chcesz możesz wyłamywać przyrosty lub ciąć całe gałązki, wyłamywanie przyrostów jeszcze trochę aż podrosną, cięcie zimą wczesną wiosną jak śpi roślinka. Pozdrawiam


Bogusławie, wszystko to wiem, tylko brak inwencji twórczej. Potrzebne mi męskie spojrzenie na nią i jakiś pomysł. Jest szczepiona. Odwagę do cięcia mam
Pytam teraz, póki przyrosty idą. Jeśli nie będzie to problem dla ciebie to bym prosiła o konsultację. Jeśli tylko byś zechciał
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
boguslaw_r_ 16:11, 04 maj 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Toszka napisał(a)


Bogusławie, wszystko to wiem, tylko brak inwencji twórczej. Potrzebne mi męskie spojrzenie na nią i jakiś pomysł. Jest szczepiona. Odwagę do cięcia mam
Pytam teraz, póki przyrosty idą. Jeśli nie będzie to problem dla ciebie to bym prosiła o konsultację. Jeśli tylko byś zechciał



Bardzo chętnie pokaż zdjęcie.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 16:17, 04 maj 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
hanka_andrus napisał(a)
Cudowny maj w Twoim ogrodzie, I te nowe przyrosty w różnych kolorach i odcieniach. Lubię!



Witaj Haneczko czekam aż przejdzie zimna zośka wtedy obudzą się wszystkie śpiochy. pozdrawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 16:23, 04 maj 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Nowe lokale do zasiedlenia.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
hanka_andrus 16:30, 04 maj 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Już powinny mieć lokatorów. U mnie sikorki "dzwonią".Pewnie wysiadują. A dziś na róży urzędowała modraszka. Niestety byłam bez aparatu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
boguslaw_r_ 14:17, 05 maj 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
MAJ

____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 14:21, 05 maj 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
hanka_andrus napisał(a)
Już powinny mieć lokatorów. U mnie sikorki "dzwonią".Pewnie wysiadują. A dziś na róży urzędowała modraszka. Niestety byłam bez aparatu.


no właśnie aparat, jakże często bywa super ujęcie a aparatu niestety nie ma,
przymierzałem się kilka razy na ptaki, może brak cierpliwości, czasu, super zdjęcia nie udało się wykonać, ale .....
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Toszka 09:03, 09 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Bogusławie, przepraszam za kilka dni zwłoki, ale pogoda nie sprzyja dobrym zdjęciom. Druga sprawa - okazało się, że zrobienie zdjęć poglądowych nie jest takie proste Mam nadzieję, że dostrzeżesz to co trzeba.
Potrzebuję pomocy w planie cięcia. Teraz mamy przyrosty i będę ukręcać
Gdybyś podpowiedział jak byś zrobił. Co w przyszłości "ciachnął" i jak prowadził. Sekatory mam ostre. Stracha nie mam. Nie mam także najmniejszego pomysłu jak ją wymodelować. Wyjaśnię tylko, że miała to być mała sosna. Niestety, po 5 latach nagle wystartowała z impetem... co widać po przyrostach z zeszłego roku. To krępa sosenka, z grubymi, mocnymi gałązkami.
pinus mugo Zundert
Przyjmę każdy szalony pomysł i każdą radę lub propozycję
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
boguslaw_r_ 15:04, 12 maj 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Udało się schować do garażu, nie zmarzło było -4 poprzedniej nocy.

____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies