Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

boguslaw_r_ 16:17, 13 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
te dwa stare lilaki też się doczekają, ach gdybym był na emeryturze, choć wolałbym być młodym emerytem - dużo czasu wolnego.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 16:26, 13 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
złotooki schował się przed zimą jest jeszcze zielony jak zbrązowieje będzie zima
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 16:27, 13 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
robi się wichura jadę do domciu do jutra będzie cd.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
hanka_andrus 16:30, 13 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Boguś ,a z czego jest ta Twoja perełka ? Z wierzby?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
boguslaw_r_ 16:39, 13 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Haniu potrzymam Cię troszkę w niepewności ciekawe czy ktoś zgadnie zakwita w lipcu do jutra pa
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 16:44, 13 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
kaprys napisał(a)
To super, że założyłeś swój wątek. Takie eksperymenty jak Twoje były nam potrzebne w Ogrodowisku. Z przyjemnością obejrzałam. Od dawna marzy mi się w ogródku taka sosna bonsai. Kupiłam już jakąś książkę, oglądam zdjęcia w czasopismach ale jakoś nie wiem od czego zacząć. Mam mało miejsca w ogródku na nowe rośliny, ma on już ok. 12 lat więc więc muszę teraz kombinować aby te co mam utrzymać w dobrej formie. Kiedyś sadziłam na swoim skalniaku "niby" kosodrzewinę. Wyrosła z niej ni to sosna , takie nie wiadomo co ok. 2 m wysokości.Na wiosnę zaczęłam przycinać nowe przyrosty może kiedyś uda mi się coś ciekawego z niej zrobić. Wspominałeś też o ciętym tamaryszku. Ciekawa jestem jak go formujesz? Mam w ogródku taki duży okaz, też muszę go przycinać bo strasznie się rozrósł.I mam jeszcze jedno pytanie , czy te twoje drzewka w tych plastikowych donicach nie przemarzają zimą. Czy jakoś trzeba je zabezpieczać. Może z braku miejsca w gruncie hodowałabym jakieś w donicy. Pozdrawiam, czekamy na kolejne relacje.
jest mi ogromnie miło gościć Cię u siebie zapraszam do grona znajomych pozdrawki
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
hanka_andrus 17:11, 13 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No to zawęziłeś drzewka.Z mi znajomych to tylko lipa,ale nie ma takich prostych gałęzi bez wyraźnych pączków.Jest jeszcze sumak octowiec i katalpa.Wiem tylko ,że się katalpę mocno tnie, może i ma pędy takie ,,biczowate" .A sumak,chyba ma grubsze pędy.
Stawiam na katalpę.
Miłego wieczoru......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
marzena 19:56, 13 paź 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
witaj Bogusław pięknie formujesz swoje sosny/iglaki
ja próbowałam coś podobnego zrobić z kosodrzewiną... ale raczej nic z tego nie wyszło...
____________________
marzena O....!
kaprys 10:42, 14 paź 2011


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Bogusław, dzięki za miłe powitanie w Twoim ogrodzie i kolejne cenne wskazówki. Będę kibicowała Twoim poczynaniom. Po wczorajszym spacerze u Ciebie poszłam do swojego realnego ogródka, przyjrzałam się tej wspomnianej sośnie i chyba mam na nią nowy pomysł. Zagęściła się po tym wiosennym "uszczknięciu" przyrostów. Teraz działam dalej, trochę przygnę jej niektóre gałązki. Pozdrawiam
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
shrekol 10:46, 14 paź 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
hanka_andrus napisał(a)
No to zawęziłeś drzewka.Z mi znajomych to tylko lipa,ale nie ma takich prostych gałęzi bez wyraźnych pączków.Jest jeszcze sumak octowiec i katalpa.Wiem tylko ,że się katalpę mocno tnie, może i ma pędy takie ,,biczowate" .A sumak,chyba ma grubsze pędy.
Stawiam na katalpę.
Miłego wieczoru......


Haniu a ja obstawiam ze to tamaryszek katalpa ma inna korę
Zobaczymy czy trafiliśmy
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies