Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

hanka_andrus 16:05, 11 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Czy będziesz go ciął na płasko po bokach?Czy kandelabry?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pwl 17:07, 11 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
oo kawał żywopłotu się szykuje, też taki za mną chodzi dlatego będę podglądał z ciekawością
____________________
paweł
boguslaw_r_ 12:15, 12 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
hanka_andrus napisał(a)
Czy będziesz go ciął na płasko po bokach?Czy kandelabry?
początkowy pomysł był taki aby zrobić lekką falę, ale na razie czekam aż się przyjmie, i do wiosny, po pierwszym cięciu zdecydujemy co dalej, zamysł był taki że, za żywopłotem drzewa owocowe mały sad nad nim kwitnące konary przed nim ławeczka w zakolu, widok pozostałego ogrodu i domu, kupiłem przycięte na żywopłot w internecie.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
hanka_andrus 21:48, 12 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
U mnie mam pogląd na wąwóz grabowy.Ze starych drzew nasiało się wiele roślin,i na dawnym polu truskawkowym jest teraz zagajnik grabowy i brzezina.Bardzo szybko rosną te graby,10lat,i już las.Musisz ciąć,ale to błędne koło.czym więcej przycinasz,tym szybciej rosną.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 21:55, 12 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i nie udała nam się wizyta u Ciebie dziś Szkoda, pokazalibyśmy relację z Twojego ogrodu, ale uda się innym razem Bogusiu.
Tymczasem zapraszam do ogrodu Przemka.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/25-moj-ogrodek?page=153
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:56, 12 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
boguslaw_r_kucharski napisał(a)
a to mój nowy żywopłot z graba, za 3 lata będzie CUDO, na graba oczywiście namówiła mnie Danusia, no bo któż by inny.


Ładnie posadzony i pocięty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaprys 08:20, 13 paź 2011


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
To super, że założyłeś swój wątek. Takie eksperymenty jak Twoje były nam potrzebne w Ogrodowisku. Z przyjemnością obejrzałam. Od dawna marzy mi się w ogródku taka sosna bonsai. Kupiłam już jakąś książkę, oglądam zdjęcia w czasopismach ale jakoś nie wiem od czego zacząć. Mam mało miejsca w ogródku na nowe rośliny, ma on już ok. 12 lat więc więc muszę teraz kombinować aby te co mam utrzymać w dobrej formie. Kiedyś sadziłam na swoim skalniaku "niby" kosodrzewinę. Wyrosła z niej ni to sosna , takie nie wiadomo co ok. 2 m wysokości.Na wiosnę zaczęłam przycinać nowe przyrosty może kiedyś uda mi się coś ciekawego z niej zrobić. Wspominałeś też o ciętym tamaryszku. Ciekawa jestem jak go formujesz? Mam w ogródku taki duży okaz, też muszę go przycinać bo strasznie się rozrósł.I mam jeszcze jedno pytanie , czy te twoje drzewka w tych plastikowych donicach nie przemarzają zimą. Czy jakoś trzeba je zabezpieczać. Może z braku miejsca w gruncie hodowałabym jakieś w donicy. Pozdrawiam, czekamy na kolejne relacje.
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
Gardenarium 08:31, 13 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Instukcja formowania sosny najlepsza jest właśnie tutaj - praktyczne porady
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 08:49, 13 paź 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Będzie żywopłot że hej Bogusiu. Hania ma rację one bardzo szybko rosną i trzeba trzymać w ryzach. Żywopłoty grabowe były modne od dawien dawna i do dzisiaj przetrwały w mojej miejscowości.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
kaprys 08:53, 13 paź 2011


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Właśnie pilnie przestudiowałam tę "instrukcję" i już się pale do pracy . Wcześniej nie miałabym odwagi tak radykalnie poucinać gałęzi. Trochę to takie znęcanie się na drzewkami jak zauważyła Hanusia ale jaki efekt potem . Już nie będę miała skrupułów.
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies