Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Gabriela 11:45, 15 wrz 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Mira, mam coś dla Ciebie

We wczorajszym odcinku Gardeners' World ok. 18 minuty pokazano pana, który hoduje dalie wystawowe, opowiada jak to się robi.
https://hdclump.com/gardeners-world-2018-episode-24/

Ach, te czerwone gorąco pompony...
____________________
Ogród w budowie nieustającej
sierika 22:18, 15 wrz 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Mira, gdzie się podziewasz, moje obiecane stoły to gdzie?
____________________
EwaSierika
Pszczelarnia 10:14, 17 wrz 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mira, a psik. Podaj wymiar tej donicy (długość, tej oliwkowej). Który to docinek GW z daliami - mam zaległości od końca maja.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 10:00, 18 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Trudno mi się zebrać - pomierzę i się zmobilizuję.
Tak cudnego września nie pamiętam.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:13, 18 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Zbieraj się, zbieraj bo my tu na Ciebie czekamy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 10:36, 20 wrz 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Oooo obrazków brak???? Dwie strony w tył i już początek sierpnia..

Rdest cudny, a te nóżki w tle jeszcze cudniejsze

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mira 20:40, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Witajcie po wakacyjnej przerwie.




Upalne lato za nami i upalna wiosna też.
Ręce zmęczone od trzymania węża i noszenia konewek - ten rok się zapamięta.

Babie lato było cudowne w tym roku. Też upalne.

Był czas na przemyślenia zmian w ogrodzie.

Skupiłam się na roślinach które już dawno powinnam wyciąć / jałowce, krzewy do odmłodzenia/, na miejscach które chciałam zmienić - uzbierało się tego sporo.

Na cięcie/wycinanie wrzesień był dobry ale na kopanie w ziemi nie.

A ja postanowiłam, że od września rozpoczynam sezon prac w ogrodzie - trzeba było lać.

Tu kawałek pnia modrzewia - cudo na kiju - ja się zdecydowałam - wyciąć.
Jak pomyślę jak się cieszyłam jak wreszcie upolowałam modrzew na pniu - marzenie - kilkanaście lat temu to były oferty szkółek i taka była moda - iglaki



Końcem sierpnia przypadkiem zaszłam do szkółki a tam była świeża dostawa cebulowych - kupiłam nie wysuszone cebulki przebiśniegów - tylko czy to są aby cebulki przebiśniegów?
przebiśniegi zaraz posadzone, a potem dosadziłam jeszcze 2 inne odmiany - uwielbiam - dają tyle radości



psi ząb różowy i biały nie spotkałam wcześniej więc też nie ominęłam a najlepsze jest to że ani chwili nie zwlekałam tylko zaraz posadziłam



Rozpoczęłam też wysadzanie nowych nabytków - wolno bardzo - choć nie jest ich tak wiele
bodziszek różnobarwny - szybko przyrasta


zamiast leżeć nosiłam konewki i mam dość



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:52, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Na rojniki upatrzyłam sobie nowe miejsce i potrzebuję niski stolik - muszę się porozglądać - najlepsze by były klamoty ale u mnie cienko z tym asortymentem



Końcem sierpnia zakwitł aster Maria Ballard - cudownie pękate i ślicznie niebieskie




dalie z siewu już 3 rok rozrastają się - tu na rabacie - wolę w szpalerach





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:05, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jak pisałam wrzesień rozpoczęłam ostro

taczki kompostu - ile ja już tego dobra rozwiozłam - nie wyobrażam już sobie nie mieszać ziemi - efekty widzę gdzie działałam kompostowo



taczki zrębków które to już z wycinki powstawały - i wio do roboty na wcześniej umyślone miejsce - na początek rabata niebieska - wysadzić astra co dziadzieje i tawułkę co też niedomaga


i od razu wygmyrać z koszyka co tam pasuje z cebulowych

tawułka podzielona - jej jakie ona ma - nie wiem co - nie dziw że nie kwitła - mam w innym miejscu 2 nowe kupki a aster tez podzielony w innym miejscu już rośnie - miejsce to obsadziłam nowym nabytkiem powojnikiem prostym


będzie tu pasował ? pomiędzy hostą a pierisem



wracam do postów a potem jak czas pozwoli będę kontynuować moje poczynania wrześniowe



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:10, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
anabuko1 napisał(a)

Piękna dalia. Ja też je lubię i rzecz jasna ,że trochę ich mam


Muszę do Ciebie zajrzeć na dalie - na O. trochę to nie wiadomo ile - choć nie wiem czy to takie ważne - najważniejsze żeby kwitły i cieszyły - ja uwielbiam i już zastanawiam się jak je posadzę za rok - na razie na koniec dają lepsze kwitnienie

Nie ma ich tak dużo żeby robić bukieciory - w wazonie długo nie wytrzymują a ja nie zrywam takich co ledwo się rozwinęły


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies