Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 20:37, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
nie skończyłam spaceru to dalej
moja rabata bylinowa - wreszcie dojrzałam do nie i wiem czego chcę - wcale nie musi być na wiosnę - ma być na poźne lato i jesień i tak ją pomodeluję

nabiera masy, a ja jeszcze muszę doplewić i to już będzie na tyle plewienia na tej rabacie w tym sezonie - no może jeszcze jesienią
kancików jeszcze nie mam - jakoś nie lubię takich kancików świeżych ale muszę zrobić bo potem się już nie da



zadowolona jestem z tych bratków i już obmyślam jakie w kolejnym roku posadzę - hehe na nic to - potem jadę i kupuję co jest ale czasem się udaje realizować pomysły


co może takie dziurki robić


i to tyle moich opowieści ogrodowych - znikam i jutro ogród koniecznie
bo dzisiaj świętujemy



pozdrawiam serdecznie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sierika 21:19, 03 maj 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Też mam takie dziurki, coraz więcej niestety, Karwińskiego siałam kilka lat temu, nie wzeszło nic, nasiona były polskie, potem kupiłam u Sarah i wzeszły pięknie,
z nich mam te w doniczkach bo chowam na zimę a potem w świeżą ziemię, już mi kwitną pierwsze a reszta ma pąki.
____________________
EwaSierika
paniprzyroda 23:30, 03 maj 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dalie też posadziłam pierwszego, nie liczyłam, ile karp ale na pewno pomieszane i gęsto, zastanawiam się nad siatką dla nich. Nie mogę namierzyć tego kuklika, może w tym roku mi się uda, w maju targi będą. Zielony pierwiosnek uroczy, korci mnie taka balia na oczko, nawet ją mam, ale niech z wodą eM się wykaże, tylko będę musiała poczekać, jak zawsze za długo Ta ciemna aksamitka do mnie przemawia
Majowy ogród najpiękniejszy chyba.
Kamasje może za małe cebulki mają jeszcze by kwitnąć? Albo mają za sucho?
____________________
Dwa ogrody
zbigniew_gazda 08:53, 04 maj 2019


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Mira dzięki za opowieści ogrodowe. Fajnie się ogląda i czyta. Podziwiam Cię za te wysiewy i ogromną pracowitość. U nas też podlało solidnie i beczki pełne.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
mira 21:46, 05 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Też mam takie dziurki, coraz więcej niestety, Karwińskiego siałam kilka lat temu, nie wzeszło nic, nasiona były polskie, potem kupiłam u Sarah i wzeszły pięknie,
z nich mam te w doniczkach bo chowam na zimę a potem w świeżą ziemię, już mi kwitną pierwsze a reszta ma pąki.


To jakie ja nasiona dostałam od Ciebie? mi wzeszły 2 siewki - juto przepikuję, ale kupiłam tez doniczkę - a miałam nie chcieć przymiotna Karwińskiego - bo wszystkiego mieć nie można więc jakieś ograniczenia trzeba zrobić - ale jak mi dałaś nasiona to sobie pomyślałam a może ?
kupiona sadzonka kiepsko rośnie - może dać jej skorupki od jajek?

Z nasionami mam różne doświadczenia - najłatwiej zwalić na jakość nasion /to też/ ale już wiem że często robię błędy bo albo za głęboko albo nie przemrożę albo coś

jak mi porosną to je będę chcieć zatrzymać w ogrodzie na dłużej - i to będzie Twoja wina
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:51, 05 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
paniprzyroda napisał(a)
Dalie też posadziłam pierwszego, nie liczyłam, ile karp ale na pewno pomieszane i gęsto, zastanawiam się nad siatką dla nich. Nie mogę namierzyć tego kuklika, może w tym roku mi się uda, w maju targi będą. Zielony pierwiosnek uroczy, korci mnie taka balia na oczko, nawet ją mam, ale niech z wodą eM się wykaże, tylko będę musiała poczekać, jak zawsze za długo Ta ciemna aksamitka do mnie przemawia
Majowy ogród najpiękniejszy chyba.
Kamasje może za małe cebulki mają jeszcze by kwitnąć? Albo mają za sucho?



to się opisałam...brr

Kamasje kupiłam wypas dwa lata temu u Finki - teraz ma 3 pączki jakaś pełna - czekam jak zwykle

aksamitka cudowna - nie zmarnuje się ani jedno nasionko no chyba że nie trzymają koloru

Dalie posadzone gęsto trzymają się wzajem - najgorsze te wysokie - pasuje podeprzeć
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:53, 05 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
zbigniew_gazda napisał(a)
Mira dzięki za opowieści ogrodowe. Fajnie się ogląda i czyta. Podziwiam Cię za te wysiewy i ogromną pracowitość. U nas też podlało solidnie i beczki pełne.


U mnie c.d podlewania z nieba - fajnie bo nie leje tylko ciąpka i lekko pada
wczoraj piękna pogoda dziś zimno i mokro

Mira się cieszy że opowieści ogrodowe poczytałeś - dzięki
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sierika 21:56, 05 maj 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Winny być musi dałam Ci szałwię szkarłatną, orlaję chyba i nie pamiętam tego Karwińskiego, może. Z nim jest tak, że w pierwszym roku szału nie ma i nie będzie, dopiero po zimowaniu/w pomieszczeniu/ zaszaleje, ale przeżyć musi, moje żyją kolejny sezon więc i Twoje będą, siać się też będą w doniczkę, z wiosną wyrosną. Cóż klimat mamy jaki mamy n a l e ż y więc postarać się
Nie wiem czy skorupki, trzeba by poczytac co potrzebuje do zycia, zaraz zerknę.
____________________
EwaSierika
mira 22:07, 05 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041

tak pisałam 3 maja - znaczy takie plany miałam



rynek - kupić selery zlukać begonie
oplewić przed domem bo sucho przy kostce nie napaprolę
zająć się donicami - oskubać bratki i posadzić hosty do donic
pikować kolejny raz pomidory i je wynieść do hartowania albo schować jeszcze
zasilić pokrzywą co tam trzeba i kompost
w jednej skrzyni kompostowej szykować grządkę na cukinie / jeszcze nie wzeszły/
obiad zjeść
posadzić do końca dalie co oznacza oplewić miejsca jeszcze nowe
dowlec się do wanny



sprawdzam

punkt pierwszy i ostatni się zgadza

kupiłam selery i posadziłam i przepadłam w warzywnych grządkach bo mnie zafascynowało plewienie i podlewanie - tak! w skrzyniach powierzchownie było dość mało wilgotno polałam pokrzywą

plewiłam i siałam /pietruszka kolejny raz, aksamitki na skraju grządek, nagietki dalia Osirium kępa nowo kupiona kiepska/ grzałam się w słońcu,
biegałam co chwilkę po coś i zeszło kilka godzin

ogród majowy cudowny,
lubię tą dziubanine ogrodową tylko czasem irytuje mnie,że za szybko to wszystko przemija....

jutro pikuję co się da - mam co robić

dzisiaj było zimno więc z okna zachwycałam się zielenią
zrobiłam kilka zdjęć o 19.30 - nie wyszło mi to światło ani zieleń - muszę szukać aparatu






pozdrawiam


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:20, 05 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Winny być musi dałam Ci szałwię szkarłatną, orlaję chyba i nie pamiętam tego Karwińskiego, może. Z nim jest tak, że w pierwszym roku szału nie ma i nie będzie, dopiero po zimowaniu/w pomieszczeniu/ zaszaleje, ale przeżyć musi, moje żyją kolejny sezon więc i Twoje będą, siać się też będą w doniczkę, z wiosną wyrosną. Cóż klimat mamy jaki mamy n a l e ż y więc postarać się
Nie wiem czy skorupki, trzeba by poczytac co potrzebuje do zycia, zaraz zerknę.


Doczytałam, nie skorupki bo obojętna a nawet lekko kwaśna, ważne zasilanie, mało azotu - to już wiem

zasugerowałam się tymi obrazami jakie mi w oczach siedzą






szałwie mam piękne sadzonki ale jeszcze nie posadziłam na rabatę - chyba szałwie bardzo wrażliwe nie są , ale strach przed przymrozkami swoje robi




doczytałam

wysiewać trzeba w dość niskiej temperaturze uuuu - to za ciepło u mnie - jutro spikuję i wystawię może się uda
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies