Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Gruszka_na_w... 22:56, 02 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Widzę, że u Ciebie też popadało. Wreszcie można wbić pazurki w glinę.
Sąsiedzi mi się upajają zapachem angielki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 18:36, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ElaS napisał(a)
Zapatrzyłam się, zatrzymałam. Uwodzi ten Twój ogród. A i historię pięknie opowiadasz. Lubię takich słuchać.
Pozdrawiam Ela


Elu miło że Cię zatrzymałam w tym szalonym pędzie życia.
Dzisiaj choć trochę wolniej chyba wszyscy mają.



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 18:37, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
AgnieszkaW napisał(a)


Nic się nie stało, ale bukiet piękny


dzisiaj do obiadu zrobiłam taki

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 18:40, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basilikum napisał(a)


usmialam sie z bodziszka co ma listki kawowe i nazywa sie ekspresso moze mi wpadnie w lapki na zakupach
Bozego kwiata dobrze zaznacz gdzie rosnie, bo po przekwitnieciu nic z niego nie zostaje i latwo wykopac


piekny ten widoczek


Bodziszek już wykopany i ukorzenia się w doniczce dla Ciebie.
Boży kwiat mam z ub roku i na wiosnę szukałam a niedawno się ujawnił - w tym dokupiłam kolejny - pierwiosnki wszystkie kocham

nówka kwitnie a stary jeszcze nie

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 18:50, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
paniprzyroda napisał(a)
Trochę miałam do poczytania, uwielbiam Twoją narrację ogrodową i nie tylko Ogród mokry śliczny, ale suchemu też nic nie brakuje, no gdyby tylko podlewać nie było trzeba. Mireczko, na jakich stanowiskach sadzisz epimedia, rosną lepiej w cieniu liściastych czy iglastych, czy jest to bez różnicy?


Miło posłuchać pochwały proszę Pani

Teraz mam ogród podlany i siedzę sobie jak panisko choć od rana zamierzam pracować i obmyślam front robót na jutro

rynek - kupić selery zlukać begonie
oplewić przed domem bo sucho przy kostce nie napaprolę
zająć się donicami - oskubać bratki i posadzić hosty do donic
pikować kolejny raz pomidory i je wynieść do hartowania albo schować jeszcze
zasilić pokrzywą co tam trzeba i kompost
w jednej skrzyni kompostowej szykować grządkę na cukinie / jeszcze nie wzeszły/
obiad zjeść
posadzić do końca dalie co oznacza oplewić miejsca jeszcze nowe
dowlec się do wannylastym


epimedia posadziłam w ub roku i nie wiem gdzie im lepiej - na logikę to rośliny do suchego cienia - chyba pod każdym drzewem jest sucho a najbardziej iglastym
Moje rosną pomiędzy grujecznikiem a świerkiem

ochłodziło się a mimo to wszystko szybko przemija
nie lubię jak tak szybko to ucieka









____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Basilikum 18:56, 03 maj 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Bozykwiat tak ma, ze znika po przekwitnieciu calkowicie, ja mam patyczek w ziemi by go nie wykopac ani nic mu na glowe nie posadzic. Moj jest rozowy.

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Richie 19:00, 03 maj 2019


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Mira podziwiam Twój plan na jutro. Zanim zjesz obiad to trzeba go jeszcze ugotować a tego nie ma w planie
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
mira 19:01, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)
Uffff nadrobiłam, ja teraz z tych co nigdzie się nie wyrabiają bo ryją w ogrodzie, z klęczek nie wstawałam prawie, ile to Zdrowasiek???
Pięknie wiosennie u Cię i nie dziwię się, że co chwila przystajesz, tak samo mam
Też z podlewaniem nie wyrabialiśmy już, kolejna wiosna była sucha, w łące z siewów na razie nic nie wychodziło, może teraz po tym deszczu co wyjdzie
Na jak długo nam tego deszczu starczyć musi, kto to wie, więc się cieszymy, że pada, choć plany nam mocno pokrzyżowało
Sadziłaś te dalie dzisiaj? Ja tylko w łąke co nieco posadziłam z tego co w szklarence miałam i darowanego, jest szansa, że się przyjmie bo mokro. Jaką masz pojemność zbiorników na deszczówkę???
Będziemy orynnowanie chatki robić i chiałabym zbierać wodę z tego daszku, tylko nie wiem do czego, myślimy o takim plastikowym baniaku metr na metr na metr...ale nie mam przekonania czy to wystarczy i co jak się przeleje?


Ja mam zbiorników 3 na deszczówkę - ten pod domkiem to beczka 320 litrów no i cały dach w dwóch studniach ale ile tam jest nie wiem na pewno dużo że hoho
i już mi o podlewanie nie chodzi ale widzę że jak nawet mały deszczyk popada to inaczej

Dalie sadziłam ostatecznie 1 i 2 maja i raptem posadziłam 47 dalii z tym że jeszcze coś plewiłam opisywałam, zastanawiałam się jutro chcę skończyć i wtedy dowiem się ile mam

zastanawiałam się czy sadzić dalie bo było bardzo mokro i nawet jedna w donicy pod domem przy tych deszczach mi zgniła a może wcześniej moja troska ją załatwiła

byłam w szoku jak zaczęłam kopać bo okazało się że ziemia wcale nie taka przemoczona do tego wczoraj wiał wariacki wiatr i suszył dodatkowo - więc nie podlewałam dalii bo to robi dziś deszczyk choć raz coś mam za darmo

Zrobiłam dziś dla Ciebie mój kącik i beczkę ta na 320 litrów - no kącika to chyba nikt nie poznaje - maj a tu taki bajzel co? - jutro em wymienia mi deski na półkach - jak się cieszę

będę mieć miejsce na kolekcję pelargonii

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:02, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Richie napisał(a)
Mira podziwiam Twój plan na jutro. Zanim zjesz obiad to trzeba go jeszcze ugotować a tego nie ma w planie


Zrobiłam to dziś ! przewidziałam manewry niczym nie zkłócone na jutro
choć życie moje plany często koryguje - no ale tfu tfu
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:03, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basilikum napisał(a)
Bozykwiat tak ma, ze znika po przekwitnieciu calkowicie, ja mam patyczek w ziemi by go nie wykopac ani nic mu na glowe nie posadzic. Moj jest rozowy.



O to pokaż może masz jakąś inną odmianę
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies