Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 22:42, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Katkak napisał(a)

I ja się cieszę kwiatkami akebii - pierwszymi u mnie.


a wąchałaś ? koniecznie powąchaj
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:48, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
w deszczu jest mi lepiej - winniczki też tak uważają /nie ma gdzies skupu ?/ nie wiem jak inne gatunki



wyłazi pstrokacizna sprzed lat - a podobno tulipany jednoroczne część pstrokacizny stoi obok mnie



mszyce zjadły mi trzmielinę - jak co roku - robiłam opryski widać za późno albo nie często


dla tych młodych zieleni kochamy wiosnę
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:54, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041


bardzo lubię te botaniczne tulipanki - zwykle rozkwitały jako ostatnie i były do bukietów z lilakami - o! muszę taki zrobić - teraz nie trudno o lilaki kwitnące wcześnie


w deszczu dojrzałam że orliki już są na starcie - mam ich wszędzie pełno - sieja się a ja im nie przeszkadzam




pozdrawiam mokro
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
ElaS 23:14, 28 kwi 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Zapatrzyłam się, zatrzymałam. Uwodzi ten Twój ogród. A i historię pięknie opowiadasz. Lubię takich słuchać.
Pozdrawiam Ela
____________________
Malwowy ogród
AgnieszkaW 08:32, 29 kwi 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
mira napisał(a)


oczywiście pomyliłam nazwy - dla mnie kawa to kawa - bodziszek espresso nie capucino


przepraszam





Nic się nie stało, ale bukiet piękny
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Basilikum 13:35, 29 kwi 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
mira napisał(a)

bodziszek to capucino - teraz jest ładny ale potem brzydnie




usmialam sie z bodziszka co ma listki kawowe i nazywa sie ekspresso moze mi wpadnie w lapki na zakupach
Bozego kwiata dobrze zaznacz gdzie rosnie, bo po przekwitnieciu nic z niego nie zostaje i latwo wykopac

mira napisał(a)



pozdrawiam mokro

piekny ten widoczek
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
paniprzyroda 22:30, 29 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Trochę miałam do poczytania, uwielbiam Twoją narrację ogrodową i nie tylko Ogród mokry śliczny, ale suchemu też nic nie brakuje, no gdyby tylko podlewać nie było trzeba. Mireczko, na jakich stanowiskach sadzisz epimedia, rosną lepiej w cieniu liściastych czy iglastych, czy jest to bez różnicy?
____________________
Dwa ogrody
sylwia_slomc... 23:10, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
Uffff nadrobiłam, ja teraz z tych co nigdzie się nie wyrabiają bo ryją w ogrodzie, z klęczek nie wstawałam prawie, ile to Zdrowasiek???
Pięknie wiosennie u Cię i nie dziwię się, że co chwila przystajesz, tak samo mam
Też z podlewaniem nie wyrabialiśmy już, kolejna wiosna była sucha, w łące z siewów na razie nic nie wychodziło, może teraz po tym deszczu co wyjdzie
Na jak długo nam tego deszczu starczyć musi, kto to wie, więc się cieszymy, że pada, choć plany nam mocno pokrzyżowało
Sadziłaś te dalie dzisiaj? Ja tylko w łąke co nieco posadziłam z tego co w szklarence miałam i darowanego, jest szansa, że się przyjmie bo mokro. Jaką masz pojemność zbiorników na deszczówkę???
Będziemy orynnowanie chatki robić i chiałabym zbierać wodę z tego daszku, tylko nie wiem do czego, myślimy o takim plastikowym baniaku metr na metr na metr...ale nie mam przekonania czy to wystarczy i co jak się przeleje?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 19:42, 01 maj 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
mira napisał(a)
w deszczu jest mi lepiej - winniczki też tak uważają /nie ma gdzies skupu ?/ nie wiem jak inne gatunki



wyłazi pstrokacizna sprzed lat - a podobno tulipany jednoroczne część pstrokacizny stoi obok mnie




Jak pieknie!!! Niby róż i żółty to nie zestaw a jendnak patrząc na te zdjęcia musze zaprzeczyć - jest fantastycznie!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
mirkaka 05:14, 02 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
Ja też nadrobiłam. Piękne to drzewko wiosną, uwielbiam te kolorki, kocham wiosnę też właśnie dlatego że zieleń taka soczysta.
Zazdroszczę deszczu, u mnie susza , wprawdzie wczoraj trochę popadało ale może z pół godz pokropiło, to wszystko. Podlewałam nawet podczas takiego deszczu.
Moje zbiorniki na deszczówkę już dawno suche
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies