Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

sierika 20:05, 03 maj 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Co jeszcze Pan Bylinowy oferuje ciekawego? mi się nie chce fotek pstrykać, ciągle mówię sobie później, później....
____________________
EwaSierika
mira 20:06, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
laki z mojego siewu- mam kolejne nasiona czas wysiać


sadzenie tulipanów w świetlistym cieniu nie jest złe - mam przedłużony sezon


potrzebuję Waszych podpowiedzi

co wsadzić tu zaraz przy płocie - trudne miejsce - nie iglak coś rosochatego - już o hortensji bukietowej myślalam ale co innego


mamy z Małą Mi takie same deszczomierze
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:06, 03 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
mira napisał(a)


Ja mam zbiorników 3 na deszczówkę - ten pod domkiem to beczka 320 litrów no i cały dach w dwóch studniach ale ile tam jest nie wiem na pewno dużo że hoho
i już mi o podlewanie nie chodzi ale widzę że jak nawet mały deszczyk popada to inaczej

Dalie sadziłam ostatecznie 1 i 2 maja i raptem posadziłam 47 dalii z tym że jeszcze coś plewiłam opisywałam, zastanawiałam się jutro chcę skończyć i wtedy dowiem się ile mam

zastanawiałam się czy sadzić dalie bo było bardzo mokro i nawet jedna w donicy pod domem przy tych deszczach mi zgniła a może wcześniej moja troska ją załatwiła

byłam w szoku jak zaczęłam kopać bo okazało się że ziemia wcale nie taka przemoczona do tego wczoraj wiał wariacki wiatr i suszył dodatkowo - więc nie podlewałam dalii bo to robi dziś deszczyk choć raz coś mam za darmo

Zrobiłam dziś dla Ciebie mój kącik i beczkę ta na 320 litrów - no kącika to chyba nikt nie poznaje - maj a tu taki bajzel co? - jutro em wymienia mi deski na półkach - jak się cieszę

będę mieć miejsce na kolekcję pelargonii


Dziękuję Ci bardzo za to zdjęcie Widzę, że ta beczułka na podwyższeniu tak jak namawiam eMusia, będzie argument
Na zimę ją opróżniasz?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 20:07, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basilikum napisał(a)
Mira ale super spacer ogrodowy, romantycznie. Posiedzialabym na hustawce ale ja nie moge (w glowie mi sie kreci). Sliczne portrety roslinom zroilas kuklika nie znam chyba czas sie pznac. Bozykwiata u mnie niedawno fotke wstawialam.


To się tylko ciutkę huśta - super - czytaj dalej i doradź coś
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:17, 03 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Rosochatego.......a jak wysokiego? bo tawuła billarda mi tam pasuje, albo berberys....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 20:18, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Co jeszcze Pan Bylinowy oferuje ciekawego? mi się nie chce fotek pstrykać, ciągle mówię sobie później, później....


Pstrykaj fotki bo to się nie wróci, może lepiej Ci wyjdzie ja nie mogę się dopracować dobrych zdjęć

co oferuje? czy ja wiem zrobiłam mu przegląd, chyba jestem już wybredna
patrzyłam na paprocie ale nie kupiłam choć było co
kupiłam do oczka lilię wodną i przęstkę, ciemny jarmuż bo mi nie wzszedł i pierwiosnka zielonego

posiałam karwińskigo - kiepsko mi wyszło coś jest pokażę - siałaś kiedyś ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Anda 20:19, 03 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Fajny ogród i te Twoje wysiewy i 47 dalii Wiem, że dużo pracy, ale i tak zazdraszczam pozytywnie

A przy płocie to cień czy słońce? Sucho?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mira 20:20, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)

Dziękuję Ci bardzo za to zdjęcie Widzę, że ta beczułka na podwyższeniu tak jak namawiam eMusia, będzie argument
Na zimę ją opróżniasz?


a to podwyższenie dokupiliśmy w kolejnym roku bo to takie specjalne do tych beczek, tak na zimę trzeba opróżnić, gorzej bo miałam cynkowy baniak pod kranikiem bo stale coś tam się nalewało i zostawiłam i mi wybuliło brr
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:21, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)
Rosochatego.......a jak wysokiego? bo tawuła billarda mi tam pasuje, albo berberys....


berberys nie musi być milutkie zaraz sprawdzę tą tawułę - tak do metra
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:26, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anda napisał(a)
Fajny ogród i te Twoje wysiewy i 47 dalii Wiem, że dużo pracy, ale i tak zazdraszczam pozytywnie

A przy płocie to cień czy słońce? Sucho?


przy płocie sucho raczej bo ogranicza kostka i taki świetlisty cień

moje wysiewy są wszędzie - dobrze że to lubię



a przedwczoraj tak było cieplutko - wytargałam paczki z daliami - trochę się postrofowałam, że trzeba te zachcianki ograniczać - lae potem sobie przypomniałam że tak stale jest z wszystkim i nie marudzić tylko sadzić
bukiety się fajnie robi



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies