Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 19:05, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
kasiek napisał(a)


Jak pieknie!!! Niby róż i żółty to nie zestaw a jendnak patrząc na te zdjęcia musze zaprzeczyć - jest fantastycznie!



no niby nie ale przyroda to lubi choć hybryda więc to bardziej człowiek




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:08, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Widzę, że u Ciebie też popadało. Wreszcie można wbić pazurki w glinę.
Sąsiedzi mi się upajają zapachem angielki.


No popadało super, powietrze oczyszczone, ziemia pięknie nasączona na jak długo nie wiem - cieszę się z tego

ha angielka upaja to fakt



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:23, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dzisiaj chciałam zrobić zdjęcia w ogrodzie bo czasu więcej, jednak co wyszłam to rozpoczynały się kolejne deszczyki - siąpi cudownie i podlewa moje posadzone
dalie i wszystko cudownie rośnie.

W ogrodzie stale coś robię od lutego i wydaje mi się że całkiem sporo a stale mam multum do zrobienia - wszystko przez moje warzywnikowe działania i jagodnikowe. Tak samo przez zaniedbania z kilku lat.

Dochodzę do wniosku, że nie ma w ogrodzie szans na zluzowanie i odpuszczanie no chyba że się musi. Inaczej ogród zaczyna żyć swoim życiem - czasem to wychodzi na dobre ale bywa że tak nie jest.U mnie w wielu miejscach.

Dzisiejszy spacer po ogrodzie




w marcu ustawiłam stolik przed domem z bratkami i mi to zostało - dokładam co tam mam i pewnie tak zostanie na całą wiosnę


kuklikowi uległam - bo urok zniewalający



w kostce brukowej sieją się chwasty nie do opanowania - nie jestem wrażliwa ale mnie denerwują - jutro rano się rozprawię w sam raz robota


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:32, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
wreszcie em uporał się z huśtawką - praktycznie się rozleciała - bardzo lubię siedzieć na niej wieczorami - późno i słuchać np. wczoraj jeż ja szursza i sapie



wkoło niej sporo pracy - zlikwidowałam różę i to co pod nią - i jest nowe miejsce - trzeba trawę uzupełnić - tu też było kopanie wiosną wody



jest też dyskusja bo chciałabym tu sadzawkę a em coś większego no i się spieramy, a czas leci, i tak jest co robić bo u nas małymi kroczkami


huśtawka jest ustawiona teraz inaczej - bardzo mi skraca moją długą rabatę - nie wiem czy tak zostanie - ale jeśli tak to bym tam coś posadziła - jakieś niskie krzaczki takie do metra - może tawułę ? nie wiem sama

trawniki u mnie w opłakanym stanie - ja tu tuptam to raz a dwa tak grabiłam wiosną że mało co zostało


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:36, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
bratki wielkokwiatowe powoli już się wyradzają a drobne są w doskonałej kondycji



lubią słoneczko

ten siedzi ze mną na ławeczce towarzyski




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:44, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
a ta donica będzie wypełniona ponownie dąbrówką która przetrwała zimę w donicy
jak ja lubię takie wypełnienia donic


te sadzonki lobelii z własnego siewu czekają - mam oszczędność więc kupiłam szałwię love and wishes do donic i na rabaty - jestem jej ciekawa bo nie miałam




w tej donicy kolejna oszczędność - w ub roku posadziłam małe różyczki w doniczkach - przetrwały i rosną - na razie mnie cieszą i są cudowne


kupiłam w markecie lawendę i piękny kolor aksamitki - ciemniejsza jest - zbiorę nasiona po to kupiłam

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:50, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
zanim się liść hosty wykluł już niestety jakoś uszkodzony -


pieniążki z własnego siewu


wysiane martagony kilka lat temu stale czekają na pikowanie - jakoś stale to odwlekam bo nie chcę ich zmarnować


bardzo lubię szałwie - ta z nasionek bardzo mnie ciekawi jak się na rabacie będzie prezentować to szałwia szkarłatna


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:54, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
część dalii trzymam w donicach - to na wypadek gdyby z posadzonych coś wypadło to załatam dziury


pogoda w tym roku jest dobra dla tulipanów


coś z różami się dzieje


za to listki posadzonej jesienią róży Open Armas wyglądają rewelacyjnie - tylko czy to ta róża
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Basilikum 19:59, 03 maj 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Mira ale super spacer ogrodowy, romantycznie. Posiedzialabym na hustawce ale ja nie moge (w glowie mi sie kreci). Sliczne portrety roslinom zroilas kuklika nie znam chyba czas sie pznac. Bozykwiata u mnie niedawno fotke wstawialam.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
mira 20:01, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
kupiłam malutką lilię wodną do mojego oczka - myślałam o tym już dawno - byłam w tygodniu w Rzeszowie u Pana bylinowego - omotał mnie no i mam



tych igieł ślimaki nie zjadają







____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies