Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 23:24, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
paniprzyroda napisał(a)
Letnio-jesienny spektakl obejrzałam Zachwyca. Tylko tekstu za mało


Tekstu????

no co Ty stale coś piszę i piszę chyba za dużo

zakochałam się w heliotropie - dziwi mnie to - bo heliotropy miałam kilka sezonów i zawsze coś bylo nie tak i nawet doszłam do wniosku że nie lubią ostrego światła - no a przecież to helio - mus slońce - już wiem o co poszło - one muszą mieć mokro i nie można ich przesuszyć

kupiłam 3 sadzonki ok 20 sierpnia - podlewam dałam nawóz osmocote - i mam taki pachnący bukiet za 7 złotych







sadzę się na nie na przyszły rok bo to dobra będzie zmiana po bratkach
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:29, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Poppy napisał(a)


Dzieki Miro, pocieszajace, ze szybko rosnie Na owocach tez sie bede skupiac, chociaz nie wiem, czy cos dla nas starczy, bo mam zamiar przyciagnac nimi ptaki
Ha, zrobilas mi smaka teraz!


aż się przyjrzałam jak rośnie i zrobiłam kilka zdjęć





liście jakieś chore więc cudnego przebarwienia nie będzie




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:31, 28 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Z Purpurea plena elegans bedziesz zadowolona, leciutki w odbiorze , delikatny prawie stale kwitnący, ja mojego teraz prawie na zero przycinałam kilka tygodni temu bo ogrodzenie było przenoszone i kratka montowana, a już ma znowu pełno pączków kawiatowych
Co do agapanta, bodajrze Aga, Agapant mówiła , że one lubią ciasne doniczki i to prawie konieczność by ładnie kwitły( tak mi się coś po głowie kołacze, ale dopytaj Agi Abiko)
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 23:34, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
zostawiam kilka widoczków bez tekstu - po prostu jesień








____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:36, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)
Z Purpurea plena elegans bedziesz zadowolona, leciutki w odbiorze , delikatny prawie stale kwitnący, ja mojego teraz prawie na zero przycinałam kilka tygodni temu bo ogrodzenie było przenoszone i kratka montowana, a już ma znowu pełno pączków kawiatowych
Co do agapanta, bodajrze Aga, Agapant mówiła , że one lubią ciasne doniczki i to prawie konieczność by ładnie kwitły( tak mi się coś po głowie kołacze, ale dopytaj Agi Abiko)


Tak agapant potrzebuje mieć ciasno - ale mój to jakiś wyjątek bo ciasno miał a kwitnać nie chciał - teraz tez będzie miał ciasno i powiedziałam mu że ma zakwitnąć.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:38, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041






____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:42, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041








pozdrawiam

i życzę miłego przerabiania rabat, sadzenia cebulek cebuleczek, przycinania, i choć czego jeszcze tam w cudownych kolorach jesieni
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Tamaryszek 22:16, 29 wrz 2019

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Cześć! Może rzadko bywam, ale wszystko od poprzedniej wizyty czytam i oglądam, oczywiście. Ogród piękny, w relacji Kondzia wypadł bardzo interesująco. Ja też miałam pracowite lato. Ale cukinie mi się nie udały, w odróżnieniu od pomidorów. Masz rację, że ogród w czasie letnich upałów wcale nie ma najpiękniejszego oblicza, teraz zachwycam się jesiennym światłem.
Czytam o planach zakładania sadzawki, ciekawa jestem realizacji. Wiosną pewnie się za to zabierzesz?
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Pszczelarnia 16:39, 30 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)









Gdzie to?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Magleska 22:11, 30 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18284
Hej Mira zaznaczam Twój ogród ,bo po fotkach narazie pobieżnie przejrzanych widzę ,że jest przepięknieeeee
Dziękuję za spotkanie i poznanie się
Jesień się zbliża szybkimi krokami ,to będę mieć co czytać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies