Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

marzena 09:38, 25 paź 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
oj, to szkoda kotka, a taki milutki, od razu pzryszedł do mnie na naszym spotkaniu, aby go pogłaskać

jeszcze jedna fotka z Twoim kotkiem
____________________
marzena O....!
mira 09:46, 25 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Agatko wydaje mi się że okienko to bardziej dekoracyjny element ale ważny - ja mam i tak naptawdę światła mi nie daje bo tam mam że jak drzwi otworzę na maksa to zasłaniam sobie okienko - a lubię mieć otwarte tak że dotykają ściany i jeszcze je tam przytwierdzam zeby się nie ruszały - chyba tak zgrabniej z okienkiem choć konieczne nie jest

no a tak wogóle jak jest mało miejsca to trzeba to porządnie rozpatrzeć - powodzenia
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 09:53, 25 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
marzena napisał(a)
spacerek wirtualny odbyłam u Ciebie, piękne marcinki, przebarwione liście i w ogóle widoki ogrodowe

przeczytałam Twój terminarz... to samo mam do zrobienia i nigdy nie zdążę wykonac wszystkiego...
ale zapisuję tylko nazwy odmian roślin...


a właśnie w sprawie nazw skoro mam koło siebie to chyba masz pelargonię z grupy Stellar nazywa się Pagoda.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 09:57, 25 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
agatanowa napisał(a)
Widzę, że Nypel to znawca tematów ogrodowych, ładnie pozuje w fajnych okolicznościach przyrody i sam aranzuje rabaty
Swietne to zdjęcie, bo z oczu mu tak kocio patrzy, a wąs się jeży, coś chyba kombinuje, albo myśli sobie: "dobra dam się sfocić, ale za to proszę pyszną saszetkę"

To chyba orliki po lewej? Cudne

Oby ucho szybko się zagoiło Nyplowi i w środku nic się nie działo.


zaiste sam jak to naczelny ogrodnik - posłuchałam i rozstawiłam doniczki na długość jaką mi wskazal - dobry pomocnik

orliki tak





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
marzena 09:59, 25 paź 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Mira dzięki za podanie nazwy no i za pelargonie, trzy już świetnie sie ukorzeniły
____________________
marzena O....!
agatanowa 10:01, 25 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
haha, fajnie dookoła donicy leży
chyba kocimietkę sobie wywąchał?

a u Marzeny na zdjęciu, jak ładnie lapki złożył w skarpetkach śnieznobiałych
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Milka 10:24, 25 paź 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mira napisał(a)



Ewa to jest wg mnie normalnie normalność - korekty robię na bieżąco - po wiośnie .... więc wiem teraz gdzie mam i jakie cebulki posadzić te zaplanowane a te niezaplanowane wsadzam jak leci i na wiosnę mam znów nowe korekty

a terminarz na dziś
1/ skończyć wreszcie sadzenie cebul
2/wsadzić to co zostało i z donic - do gruntu żeby zima nie zabrała
3/ sprzątać i podlewać, sprzątać i podlewać - zapisywać nowe korekty
i odpocząć od ogrodu, pomyśleć o świętach i jakiś dekoracjach
a od ok 15 stycznia walczyć z tęsknotą za grzebaniem, sadzeniem,przesadzaniem i zielonym kolorem
ale to jest kolejny etap i na razie mam z tyłu głowy bo wtedy będę spisywać poziomo i pionowo
i przepisywać kolejne działania

no i mam gotowca, juz nic nie muszę wymyślać
kociak cudny, taki pomocnik ma wyczucie natury i idealne podpowiedzi daje, co i gdzie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:25, 25 paź 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
[


tu widać brzydkie nóżki ale aż tak się nie schylam - fakt że to kwiecie nie jest dla wyczesanych ogrodów




Patrzę na tę fotkę z brzydkimi nóżkami i już widzę podpowiedź dla siebie i może dla ciebie, musimy dołem coś posadzić, co zasłoni i juz po problemie
ja chyba dam trawki i rozchodnik, zwłaszcza do tych wysokich
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mira 12:57, 25 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
masz rację Irenko- tu stopy by może pasowały - to jest rabatka przy tarasie i łazi mi po głowie totalna rewolucja
na razie dumam czy jej nie otoczyć takim mini żywopłocikiem z tawuły pięknie ciętym - nie wiem jak taka mini tawuła się nazywa
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 17:14, 25 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Acha, podlewanie. Uświadomiła mi Ania ASC, że trzeba. Zapomniałam całkiem.

Dziś przyszedł żywopłot, jutro sadzenie. Potem jeszcze brzeg z irgami. Reszta cebulowych i poprawka na jednej rabacie. Okna umyte. Donice sprzątnięte. Dekoracja zrobiona. I zamierzam w listopadzie pojeździć "w gości".
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies