Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 22:55, 07 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
asc napisał(a)
Mireczko..u Ciebie te już na bieżąco >>.. kot Twój mnie rozwala na łopatki.... pokazywałaś już to zdjęcie, ale można je oglądać na okrągło

Widzę dylematy bylinowe... też je mam, ale i tak ogrodu bez bylin sobie nie wyobrażam.. niech będzie ten mączniak i gołe nóżki, łyso po hostach i takie tam... byliny były, są i będą.... a eMuś sam podsunął myśł na powiększenie duuuuuzo wsiowego........ Najpierw powiedziałam nie.. ale jak dobrze sie zagospodaruje, to roboty trochę więcej już ani ziębi ani grzeje...



tak dylematy bylinowe są do kwietnia a potem już tylko łał, lał, łał
własnie kolejny raz czytam o angielskich rabatach Danusi art. i stwierdziłam że jeszcze zmieści mi się przetacznikowiec syberyjski, krwawnik olbrzymi i dziewanny - ale gdzie to kupię to nie wiem - na razie nie zmartwienie

a gdzieś czytałam, żeś królową bylinową została i słusznie - kłaniam się więc niziutko i do orszaku radośnie przystępuję

i oczywiście moja bylinowa
od tyłu






____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:06, 07 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Tosia napisał(a)
Miru, macham

Kuszą mnie marcinki, oglądam je u Ciebie i coraz poważniej o nich myślę..Chociaż te łysiejące doły odwodzą mnie od zakupu.

Kotek rozwala na łopatki!

Pozdrawiam


Tosiu marcinki urokliwe są w jesiennej aurze ale jednak do eleganckich i czyściutkich nie należą - ale przecież ta pora roku jest taka szara że takie mankamenty wpisują się w aurę - mnie cieszą zwłaszcza w słoneczne dni
teraz już praktycznie przekwitły i zastanawiam się czy wyciąć czy też niech sobie sterczą -

a tak było 30 września / więc kwitną ponad miesiąc / i nie tylko ja je lubię







____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:16, 07 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gabriela napisał(a)
Ponieważ prawie na każdym zdjęciu jest Twój cudny kocio, a ja jestem wielbicielką tych futrzaków, to muszę wyrazić zachwyt publicznie. Gdybym nie miała moich czarnych kotów, to właśnie o takim bym marzyła. Widać że mu dobrze u Ciebie, piękne futro, zadowolony pyszczek, szczęśliwe zwierzę.
Alejka zachodzącego słońca i te kolory marcinków robią wrażenie.


Gabrysiu dzięki - nawet nie zauważyłam, że się w każdy kadr wepchał - no cóż ma parcie na szkło a ogród to jego ulubione miejsce poza moim fotelem koty śmieszne są a ja lubię je obserwować

alejka się tworzy i jeszcze do końca nie wiem jaki kierunek obrać



a to fragment

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:18, 07 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
Mirko i co teraz robimy? Powiało u mnie nudą w ogrodzie.



własnie widzę - podoba mi się taka nuda
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:20, 07 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Marzena2007 napisał(a)


Siedzimy na forum


no pewnie trzeba szukać nowych inspiracji
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:32, 07 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Eda dzięki za marcinki

Ania Ty znasz słowo nuda ? a zresztą popracowałaś w ogrodzie sporo to czas odpocząć, ja mam niedosyt bo w październiku był upał i sucho więc posadziłam wreszcie wszystkie cebulowe i brakło mi czasu na inne sprawki

a posadziłam krokusy, tulipany Tarda, Jan Reus z liliokształtnymi Balerina, tulipany Gavota,Concerto, różne kaufmana, Flaming Coquette, Cynthia, pełne Casablanca ,Lambada,Sun Lover, Mata Hari,Cilesta, pełno narcyzów i troszkę czosnków - ja lubię jednak małe kępki więc nie będzie łanów -


Rysiu z pewnością pracy w ogrodzie nie braknie do mrozów tym bardziej że teraz nastąpiła już noc polarna
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:41, 07 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
EPODLAS napisał(a)


Miro, jakoś tak się składa, że ogrodnicy przeważnie kochają futrzaki. Ja też do nich należę. Moją Misię kocham baaardzo.
Na ty zdjęciu jest hosta. Mam taką samą i też tak cudnie się przebarwiła. Niestety już jej nie ma. Hosty nie wszystkie się tak ładnie wybarwiają na jesień, ta tak. U nas dzisiaj prawdziwy listopad, pada, chociaż nie jest zimno. Trochę słoneczka by się przydało,


coś w tym jest - gdzie nie zajrzę jakiś mruczek się wyłania albo psiaki

hosty uwielbiam tak samo jak ślimaki , niestety są tylko 6 miesięcy - trudno i tak po ciemku wiele nie widać -
fakt że już wszystkie poszły spać - kiepsko to wyglądało i posprzątałam już po hostach - niestety wyłoniły się placki ziemi którą teraz bezkarnie zarosną chwasty - trudno

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Rench 23:58, 07 lis 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
mira napisał(a)
oj kwestii kota nie da się pominąć przecież - kot to oczywiście Nypel znany na






Fajnie,fotki letnie-wspominkowe się zaczynają
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
mira 00:02, 08 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
27 października przypomniał mi się 27 października 2012 - dobrze pamiętam ten dzień

wybrałam się z aparatem do ogrodu i starałam się zrobić takie same ujęcia jak w poprzednim roku dokładnie tego samego dnia - za wiele tego nie natrzaskałam teraz widzę

poza tym że w ubiegłym roku był deszcz zauważyłam, że u mnie jesień przyszła jakieś 2 tygodnie wcześniej - mimo upałów w październiku liście wcześniej opadły

2012





2013








____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:08, 08 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
Mira, a to mnie zmobilizowałaś. Deszcz, wicher mi nie straszny! (Tu następuje okrzyk zagrzewający do działania). Póki ziemia nie zamarznie będę ją wałkować i przerzucać. Zobacz co wstawiłam u siebie.


Ewa u Ciebie jetem na bieżąco - Ciebie nie trzeba mobilizować widziałam - ławka którą planujesz kupić podoba mi się bo pasuje do tego miejsca - u mnie już ławeczek dość - jeszcze będzie jedna leśna czyli deska na pniaczkach własnej roboty

a tymczasem mój M wyczarował mi taki domek


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies