Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

barbara_kraj... 00:16, 21 paź 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Urokliwa to ona potrafi być! Oby jak najdłużej
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Bogdzia 09:49, 21 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
mira napisał(a)
szukam innych kolorów tych zwykłych marcinków



Mam niebieskie ale chyba też je masz bo na któryms zdjeciu widziałam.

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
popcorn 10:47, 21 paź 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
piękne te marcinki! nie łapią u Was mączniaka? mnie wkurzały, co rok łyse... wywaliłam
____________________
Mój nowy ogródek
Pszczelarnia 12:15, 21 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)


(...) a cebulki nie posadzone, liście nie zgrabione, jesienny plan nie wykonany - ale co tam coś musi zostać na wiosnę do roboty hihihi


Sprawdzamna Twoim wątku , jaki mamy plan działań i terminarz oraz front robót. U mnie podobnie. Liście można grabić jeszcze w listopadzie. Ale cebulki mus do ziemi. Tak sobie powtarzam. A u mnie jeszcze tony jabłek - ale urodzaj! Wszystkie jabłonki sypią jabłkami. Zacznę cydr wyrabiać - muszę się z tym na przyszłość zmierzyć (bo dosadziłam jeszcze 2 jabłonki - jakby mi mało było).

I już sobie zrobiłam notatki na przyszły sezon z korekt ogrodowych - to się nazywa chyba nienormalność.
Wolałabym, żeby proces decyzyjny w mojej głowie się przewalał dłużej, bo tak to: jak pomyślę - tak robię i mam non stop jakiś front robót. A tak bym sobie na myśleniu poprzestała... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:28, 21 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
popcarol napisał(a)
piękne te marcinki! nie łapią u Was mączniaka? mnie wkurzały, co rok łyse... wywaliłam


Te wysokie są trudne, bo trzeba czymś podsadzić. Ja jakoś nie umiem się z nimi rozstać. Może jest tak, że te popularne w A i N. . nowe odmiany (aster xfrikatii 'Moench' albo 'Andenken an Alma Poetschke') tego nie mają?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Bogdzia 21:45, 23 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
popcarol napisał(a)
piękne te marcinki! nie łapią u Was mączniaka? mnie wkurzały, co rok łyse... wywaliłam


Oczywiscie ze łapią a w tym roku wyjątkowo dużo ale i ta je lubię.Pozdrawiam Karola i Miruś.Miłego dnia jutro życzę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gabriela 21:49, 23 paź 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
W tym roku jakoś na marcinkach mącznika brak - no i dobrze. Jak się podsadza wysokie niższymi, to żadnego mącznika nie widać, nawet jak się pojawi.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
agatanowa 22:20, 24 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
miro, kopię u Ciebie w wątku i kopię, i nie znalazłam, więc się poddałam. Po prostu zapytam.

Być może coś pomyliłam, ale czy to nie u Ciebie jest taki domek z drewutnią?
http://www.epx.com.pl/domki_narzedziowe/EPX-DND-028/IMG_1639.jpg
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
mira 23:30, 24 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basiu urokliwa ta jesień jest
jak porównuję ze zdjęciami z ub roku to jesień przyszła 2 tygodnie wcześniej ale za to mamy jesienne upały
i zawsze musi być jakieś ale bo wszystkiego mieć nie można
bo susza jest i musowo podlewać - dziś ogród dostał wprawdzie maseczkę nawilżającą ale to wszystko

wychodzą mi hiacynty z ub roku i nie wiem co robić przykryć je czymś?

Bogdziu tak mam niebieskie malutkie - kupiłam do doniczek ale już wsadziłam do gruntu bo doniczki czekają na swoją kolejkę do mycia i pod dach


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:35, 24 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
popcarol napisał(a)
piękne te marcinki! nie łapią u Was mączniaka? mnie wkurzały, co rok łyse... wywaliłam




Karola te wysokie bardzo trzeba podsadzać czymś bo rzeczywiście mają gołe nóżki z mącznikiem czy bez
ja mam takie średnie i nóg im nie widać bo jest bryła kwiatów cały dzień bzycząca

mnie nie wkurzają bo rosną jak głupie ale nie leję po nich cały sezon - tylko leję do gruntu i to oszczędnie

ja je lubię




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies