Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 00:14, 08 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rench napisał(a)

Fajnie,fotki letnie-wspominkowe się zaczynają


Renia to jedyne lekarstwo na jesienną słotę - jeszcze nie jest tak źle , ja lubię teraz ogród i spacery - drzewa mają swój urok - a jak się napatrzę tak gdzieś około stycznia to już będę mieć dość

i wtedy tylko letnie fotki - zwłaszcza te lipcowe
21 lipiec 2013





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:37, 08 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
aby jednak powrócić do październikowych scenerii moje zdjęcia z 27 października - ale było ciepło

jesienne kwiatki











____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:48, 08 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
a to mój nowy nabytek dostałam - wieczornik damski oby tylko przetrwał zimę - i będę czekać na zapach
na lawce obok





i jesienne doniczki - może zamiast marcinków lepiej kupować chryzantemy albo je posadzić - jak wsadzę te do ziemi to bedę miec za rok - wie ktoś ?







____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Agnieszka_B 18:13, 08 lis 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637





Mira , odwiedzam cie czasem - zawsze po cichu. I lubie do ciebie wracać
Teraz jednak zapytam w sprawie domku - bo tez mi takie domki chodzą po głowie . Jak już go umieścisz w ogrdzie - tak jak to się dzieje że to pożądane do niego wlezie i czy samo wlezie?

pozdrawiam
____________________
zapach-ziemi
marzena 19:34, 08 lis 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Mira, bardzo fajne foteczki i te letnie i obecne
a brzózka z ławeczką śliczna
domek dla owadów też bardzo pomysłowy i do zrobienia
Agnieszko, no wejdą sobie te, co właśnie takich miejsc potrzebują...ja nie robię takich domków, bo mam w ogrodzie mnostwo miejsc, gdzie owady w sposób naturalny mogą sobie znaleźć kryjówki i 'domki'
____________________
marzena O....!
mira 20:03, 08 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Agnieszka_B napisał(a)



Mira , odwiedzam cie czasem - zawsze po cichu. I lubie do ciebie wracać
Teraz jednak zapytam w sprawie domku - bo tez mi takie domki chodzą po głowie . Jak już go umieścisz w ogrdzie - tak jak to się dzieje że to pożądane do niego wlezie i czy samo wlezie?

pozdrawiam


Agnieszko miło że zaglądasz
a w sprawie domków to
po pierwsze masz fajny wątek i zobacz sobie
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1572-domki-dla-pozytecznych-owadow?page=5

a po drugie mam inny domek i obserwuję, że mieszkanka zostały zasiedlone a jak trzeba opuszczone
natura jest mądra a my musimy tylko troszkę pomóc









____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:06, 08 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
marzena napisał(a)
Mira, bardzo fajne foteczki i te letnie i obecne
a brzózka z ławeczką śliczna
domek dla owadów też bardzo pomysłowy i do zrobienia
Agnieszko, no wejdą sobie te, co właśnie takich miejsc potrzebują...ja nie robię takich domków, bo mam w ogrodzie mnostwo miejsc, gdzie owady w sposób naturalny mogą sobie znaleźć kryjówki i 'domki'


a dzięki, dzięki - tak w ogrodach są miejsca gdzie owady mogą znaleźć miejsca np. pnącza, sterty drzewa, albo patyki z liśćmi - jednak nie każdy takie miejsca ma
a moda na domki trwa bo poza ekologicznym aspektem są miłą ozdobą ogrodu - ja lubię
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:12, 08 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
dawno nie pracowałam w ogrodzie,więc dziś mogłam poświęcić dzień i trochę czuję w kościach ten dzień

wszystkie liście nie spadły jeszcze wiec temat liściowy stale obecny - zresztą potrzebne mi są okrywam trawy,
zrobiłam na 2 rabatach kanciki - wchodziło jak w masło - pewnie na wiosnę powtórka ale trening musi być
no i trochę pochodziłam po ogrodzie i tu jak zwykle powstają nowe pomysły

tak wiec plan na 2014 jest ! przeczesać każdy cm kw.i pomyśleć jak ograniczyć czas na pracę i zwiększyć czas na konsumpcję ogrodu
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:30, 08 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
przeczytałam Danusi art po raz kolejny

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/401-jak-zalozyc-angielska-rabate

i zaczęłam dumać nad swoją rabatą bylinową

w zasadzie już sporo zrobiłam bo

1/kancik prosty prawie,
2/szeroka na 2 metry
3/ustaliłam kolory czyli biało-niebiesko- zółty /zasadniczo /
4/nawiozłam kompostu

a do zrobienia co pozostanie? poszukać dużego elementu drzewno-krzaczastego na róg domu i jednocześnie koniec rabaty

to moja rabata z 1 września






a teraz mam prośbę co sądzicie o posadzeniu perukowca tu w narożniku domu widać na powyższym zdjęciu
chodzi mi o perukowca young lady - jest na 2 metry wysoki więc to pasuje - i trochę mnie zasłoni bo nie mam
żywopłotu wysokiego - czy może jakąś kalinę ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Rench 22:03, 08 lis 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Hej Miro
Odnośnie trytomy,nie mam żadnego doświadczenia. Nabyłam 2szt chyba 4 lata temu. Nie okrywałam ich niczym bo po raz, nie wiedziałam że trzeba,a po dwa, nigdy nic nie okrywałam poza okopywaniem róż.
Myślałam że wszystko wymarzło ,ale jedna pomarańczowa gdzieś się zamotała w jukach i w tamtym roku wybiła się. W ubiegłej jesieni rozdzieliłam jedną niewielką kępę na 3 i od razu wiosną zakwitły po jednym kwiatku,ale zakwitły. Teraz jeszcze raz się kwiatek pokazał
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies