Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 14:02, 12 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
a tu pozostałe składniki i na szczęście mam je w ogrodzie
zdjęcia z czerwca - wszystkie składniki kwitną w jednym czasie i zasługują i na miejsce na rabacie i w donicy





a tu widać pączki - chyba uwielbia zapach tej róży /reine des violettes / jak ja


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 11:44, 14 lis 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
"a ta H. paniculata 'Le Vasterival' - już o niej gdzieś czytałam, że ładna
i w końcu nie wiem jakie ma kwiaty, na zdjęciach są koloru lekko cytrynkowego

chodzi mi szczególnie o kolor bo szukam kremowej a nie białej
w opisie znalazłam taki zapis koloru

"Kwiaty przez długi czas są czysto białe; później różowieją. Kwitnie od VII do X. "

a u Ciebie jaki ma kolor ?" - Twoje pytanie.

Ona jest właśnie créme. Tylko pojedyncze kwiaty są takie większe i wygięte. Bardzo spektakularna hortensja, godna polecenia jako akcent.
Poza tym zobacz:http://hydrangeas.blogspot.com/

Co do hortensji mam przemyślenia: że jak ma się mieszankę (tak jak ja) to trzeba pozwolić im zabłysnąć na miejscu (dać miejsce). Przy okazji spróbuję taką 'Unique' wyprowadzić na pniu. Ale nie wiem jak to się robi.
Ktoś wie?

Mam jeszcze 'Ammarin' i 'Kyushu'. Ale nie umiem tak powiedzieć o różnicach i cechach. One po prostu są i ładnie kwitną.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 11:59, 14 lis 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Też mam te składniki ale eksmitowałam na nowe miejsce, oby wiosną nie powtarzać znowu...oby, bo nie wiem, jak praktyka pokryje się z wyobraźnią
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Rench 01:17, 18 lis 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Miro,co myślisz o wykopaniu werbeny i przechowaniu jej ? Wyczytałam o tym u Tess.
Pozdrawiam
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
mira 12:06, 18 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
"a ta H. paniculata 'Le Vasterival' - już o niej gdzieś czytałam, że ładna
i w końcu nie wiem jakie ma kwiaty, na zdjęciach są koloru lekko cytrynkowego

chodzi mi szczególnie o kolor bo szukam kremowej a nie białej
w opisie znalazłam taki zapis koloru

"Kwiaty przez długi czas są czysto białe; później różowieją. Kwitnie od VII do X. "

a u Ciebie jaki ma kolor ?" - Twoje pytanie.

Ona jest właśnie créme. Tylko pojedyncze kwiaty są takie większe i wygięte. Bardzo spektakularna hortensja, godna polecenia jako akcent.
Poza tym zobacz:http://hydrangeas.blogspot.com/

Co do hortensji mam przemyślenia: że jak ma się mieszankę (tak jak ja) to trzeba pozwolić im zabłysnąć na miejscu (dać miejsce). Przy okazji spróbuję taką 'Unique' wyprowadzić na pniu. Ale nie wiem jak to się robi.
Ktoś wie?

Mam jeszcze 'Ammarin' i 'Kyushu'. Ale nie umiem tak powiedzieć o różnicach i cechach. One po prostu są i ładnie kwitną.




Teraz jest taki czas że zaczyna się u mnie przeglądanie stron i oglądanie roślin wszelkich a w szczególności róż i hortensji - przekonałam się że róże to namiętność a hortensje elegancja w ogrodzie więc siedzi mi w głowie Vasterival i Tardiva a róż czyba z 10 mnie dręczy - a miejsca aż tyle nie ma no i jeszcze musi to ze sobą grać wszystko i to jest ważniejsze niż miejsce
dzięki Ewa za informacje
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
popcorn 12:11, 18 lis 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
mądrzejsza jestem po wizycie u Ciebie, Miro! Muszę obejrzeć tę kremową hortensję pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
mira 12:12, 18 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
irena_milek napisał(a)
Też mam te składniki ale eksmitowałam na nowe miejsce, oby wiosną nie powtarzać znowu...oby, bo nie wiem, jak praktyka pokryje się z wyobraźnią


tak wyobraźnia i rzeczywistość jakoś trudno połączyć - u mnie często się rozłażą a najczęściej jak zaplanuję np. wypełnienie donic i pójdę na targ to tracę głowę i po planach i wyobraźniach zimowych hehe
tym razem mam zamiar pójść z kartką na zakupy - zobaczymy jak eksperyment się powiedzie
bo poza bylinami sadzonymi do donic jednak nie obejdzie bez zakupów na kwiatowym rynku
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mala_Mi 12:18, 18 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Składniki na rabatę milej brzmią dla ucha niż np składanki do ciasta
Mówisz z kartką na zakupy???
Kurcze, ale to 3/4 przyjemności mniej
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mira 12:20, 18 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rench napisał(a)
Miro,co myślisz o wykopaniu werbeny i przechowaniu jej ? Wyczytałam o tym u Tess.
Pozdrawiam


ja mam werbenę pierwszy rok - i miałam 1 sadzonkę dostaną w sierpniu i ją schowałam na zimę ale też wysiewałam nasiona w domu w lutym

teraz już zrobiłam duże dwie sadzonki do donic i idą zimować do garażu - nie trzeba wiele podlewać na minimum - ściąć - pokazywałm na O na wiosnę moją wyglądała fatalnie - kazali mi trzymać i rzeczywiście odbiła od korzenia i wyrósł wielki krzak więc jak masz więcej to wykop jedną na wszelki wypadek a resztę zostaw bo podobno super rozsiewa się z nasion sama i tylko nie wolno jej wyplewić wiosną
ja jeszcze nie doświadczyłam procesu rozsiania ale będę uważać wiosną bo werbena jest rewelacyjna na rabaty bylinowe i nie tylko - teraz jest jeszcze ozdobą rabaty bylinowej


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 12:22, 18 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
popcarol napisał(a)
mądrzejsza jestem po wizycie u Ciebie, Miro! Muszę obejrzeć tę kremową hortensję pozdrawiam!!


Karola wzruszyłaś mnie

najlepiej jest jednak oglądać różne strony ze zdjęciami bo wtedy można dojść koloru a jeszcze lepiej zobaczyć w realu ale kto by tyle czekał
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies