Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Mala_Mi 22:41, 08 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mira, ze mnie żadna królowa.. ani bylinowa ani niczego... do gotowania tak, bo "królowa nie gotuje" i koniec ... magistra za to z perukowca z YL zrobiłam Wybrałabym perukowca Niby kalina ma coś lisci zimą, wiosną kwitnie.. ale ja wolę moje YL
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
jotka 22:45, 08 lis 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
mira napisał(a)
dawno nie pracowałam w ogrodzie,więc dziś mogłam poświęcić dzień i trochę czuję w kościach ten dzień

wszystkie liście nie spadły jeszcze wiec temat liściowy stale obecny - zresztą potrzebne mi są okrywam trawy,
zrobiłam na 2 rabatach kanciki - wchodziło jak w masło - pewnie na wiosnę powtórka ale trening musi być
no i trochę pochodziłam po ogrodzie i tu jak zwykle powstają nowe pomysły

tak wiec plan na 2014 jest ! przeczesać każdy cm kw.i pomyśleć jak ograniczyć czas na pracę i zwiększyć czas na konsumpcję ogrodu


Plan na przyszły rok gotowy! Życzę aby czasu na konsumpcje ogrodu było jak najwięcej i już proszę o fotki z tej konsumpcji

Perukowiec jak najbardziej
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
mira 23:39, 08 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rench napisał(a)
Hej Miro
Odnośnie trytomy,nie mam żadnego doświadczenia. Nabyłam 2szt chyba 4 lata temu. Nie okrywałam ich niczym bo po raz, nie wiedziałam że trzeba,a po dwa, nigdy nic nie okrywałam poza okopywaniem róż.
Myślałam że wszystko wymarzło ,ale jedna pomarańczowa gdzieś się zamotała w jukach i w tamtym roku wybiła się. W ubiegłej jesieni rozdzieliłam jedną niewielką kępę na 3 i od razu wiosną zakwitły po jednym kwiatku,ale zakwitły. Teraz jeszcze raz się kwiatek pokazał


Renia dzięki to konkretne wieści - mam więc nadzieję, że jak podzieliłam swoją to zechce zakwitnąć tym bardziej że przesadziłam w mocno słoneczne miejsce

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:43, 08 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
asc napisał(a)
Mira, ze mnie żadna królowa.. ani bylinowa ani niczego... do gotowania tak, bo "królowa nie gotuje" i koniec ... magistra za to z perukowca z YL zrobiłam Wybrałabym perukowca Niby kalina ma coś lisci zimą, wiosną kwitnie.. ale ja wolę moje YL


Ania dziękuję za sesję peruwkowcową i sugestie.
Przepatrzyłam kaliny - piękne są ale raczej szerokie a ja potrzebuję raczej jajo - a ta YL ma 2 m i jest dość wąska, ciąć można i jest taka miękka i powinna sie wpasować - a jak nie to się mówi trudno który to punkt dekalogu ?

Jutro jadę do Filharmonii to może uda mi się kupić
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:47, 08 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
jotka napisał(a)


Plan na przyszły rok gotowy! Życzę aby czasu na konsumpcje ogrodu było jak najwięcej i już proszę o fotki z tej konsumpcji

Perukowiec jak najbardziej


Dzięki Jolu - czyli perukowiec ? a fotki z konsumpcji będą
a na razie proszę


i piwonie dla Ciebie









____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:53, 08 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041


tu lepiej widać ten róg domu gdzie potrzebuję coś większego wstawić - macie jakieś sugestie poza tym pudlem perukowcem ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 09:29, 11 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Z okazji dzisiejszego Święta przesyłam wszystkim zaglądającym pozdrowienia

i moc serdeczności !!!










____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
EPODLAS 20:47, 11 lis 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Pięknego tulipanka nam dałaś. I odpowiednio na tą okazję w biało czerwonych kolorach. Patriotyczny kwiatek
____________________
Mój ogród
Pszczelarnia 11:28, 12 lis 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
aby jednak powrócić do październikowych scenerii moje zdjęcia z 27 października - ale było ciepło

jesienne kwiatki




Jak się sprawuje ta roślina? Wiem, że ona ma w przymiotniku ... columbaria
Czy się wysiewa sama? Czy po zimie nie ginie, jeśli zima była mokra?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 13:52, 12 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Bożenko pozdrawiam - takie święto


Ewa to jest po prostu driakiew chyba kaukaska a może japońska czyli scabiosa

mam ze 3 lata pięknie się rozrosła, jest urocza, kwitnie całe lato i jesień do mrozów czyli teraz jeszcze kwitnie
jest fajnym wypełniaczem taka wzniesiona poducha i nadaje się do bukietów - nie choruje ! no wprost ideał, leżał na niej śnieg i nawet sporo ostatniej zimy
zobaczymy jak będzie po tych pochwałach bo na wiosnę chcę ją podzielić i dać w 2 miejsca i.....!!!

zgodnie z moim planem na 2014 mam się znacznie ograniczyć z kupowaniem roślin do donic a wykorzystać wszelkie dobro z ogrodu i pakować byliny i trawy w donice o hostach nie wspominając więc
driakiew jest nr 1 mojego planu
a inspirację zaczerpnęłam z Gardeners World numer june 2103

i proszę uprzejmie przepis na bee bar
1x scabiosa japonica "Blue Diamonds"
1x lavandula angustifolia
1x Salvia nemorosa "Sensation Deep Rose improved

a to czerwcowe zdjęcia scabiosy

tu widać kępkę w tle na osi tej lilii


a tu chce podskoczyć do królowej fioletu


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies