Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

lojalna_ 19:42, 05 lis 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
mira napisał(a)


a to mnie zdziwiłaś, bo ja mam bardzo zwykłe rośliny jak mi się wydaje ale rozumię, że mogą być jakieś nieznane

następnym razem pójdę do japońskiego choć to zależy od pory roku, na razie we Wrocku muszę zobaczyć Afrykanarium

a to jeszcze fotka z botanika






Nie ma sie co dziwic u Ciebie jest ogromna róznorodnosc. Ja jestem poczatkujaca ogrodniczka ale wzrokowo to juz fest oblatana. Kwiatów u Ciebie bez liku piekne

Botaniczny godny uwagi
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
mira 19:49, 05 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mala_Mi napisał(a)
Pelaśki śliczne Ja dumam gdzie moje przetrzymać na materiał do sadzonek... oj teraz bym inaczej domek budowała.


oj Ania a ja inaczej bym ogród urządziła a trzymać też nie mam

podglądam z progu co się dzieje w ogrodzie



trzmielina w tym roku pięknie się przebarwiła niż w poprzenich latach




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
leon60 19:51, 05 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
mira napisał(a)


Bogdziu dzięki i oby

u mnie taka pogoda że wariacji można w domu dostać, więc trochę się wyłoniłam bo kolory w ogrodzie się zmieniają i moj buk teraz rudzieje no cudo w słońcu ale Ty to znasz, zobacz jak ja się cieszę 1 sztuką





Przepiękny ! Napisz proszę jaka to odmiana
I miskant cudny
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
mira 19:58, 05 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Milka napisał(a)
A ja też właśnie o tobie i kolanku myślałam...mam nadzieję, że tylko lepiej będzie, Ewa z ,,Moja pierwsza hortensja w ogródku" tez miała problemy i operację i już widzę u niej ok, zatem wierzę, że u ciebie będzie tak samo będziesz nam więcej pisać o swoich spostrzeżeniach i obserwacjach ogrodowych, a wiosną ruszysz do boju
Agapantami kusisz...ale to nie dla mnie, odstawiam od cyca wszystkie wymagające roślinki...ale tej ciemnej dalii nadal żałujęzdrowiej Mira


Ja ten cały rok w ogrodzie bidowałam , obserwacji było sporo i oczywiście że się podzielę jak coś mi się wspomni

na razie demolują mi przedpłocie !!!!!!! no kurka jaka jestem zła, choć się z tym liczylam że kiedyś i do mnie dojdzie cywilizacja,więc wykopali mi z mała bryłą !!!! korzenie podcięte wszystko co tam rosło - klony z Rogowa , forcyzję, derenia, tawuly, różę Pilgrim z bramki buu i na razie mam wszystko w przedogródku

berberys walnięty na trzmielinę








____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:04, 05 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
lojalna_ napisał(a)



Nie ma sie co dziwic u Ciebie jest ogromna róznorodnosc. Ja jestem poczatkujaca ogrodniczka ale wzrokowo to juz fest oblatana. Kwiatów u Ciebie bez liku piekne

Botaniczny godny uwagi


To ciesze się że pięknie, Botanik super a za chwilę z Wrocławia zaproszę Was w nasze strony

dla Ciebie - też mam maleństwa mój nowy nabytek marcinek z czerwonymi listkami



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:17, 05 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
leon60 napisał(a)

Przepiękny ! Napisz proszę jaka to odmiana
I miskant cudny


No niestety muszę poszukać nazwy - malutki kupiłam i był tani to pamiętam mial być bonsaj a idzie w górę ostro i boję się, że to wielkie drzewo - tnę go mocno i chyba z metr z wysokości był ściety - fakt że zachwyca mnie w calym sezonie bo kilka razy się zmienia, jest tylko taki moment jak mszyce na bialo od spodu się pojawiają to się złoszczę







____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Bogdzia 20:33, 05 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Miruś piękna jesień u Ciebie i buk cudny , ja je kocham bo to piekne drzewa.Wstawiłam u siebie liliowce.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
mira 21:41, 05 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Bogdzia napisał(a)
Miruś piękna jesień u Ciebie i buk cudny , ja je kocham bo to piekne drzewa.Wstawiłam u siebie liliowce.Pozdrówka.[/quote

Obejrzałam liliowce - podziwiam i kwiaty i zdjęcia no i zapis nazw zawsze mnie wzrusza

mam dla Ciebie w zamian też coś

i oczywiście zapraszam też wszystkich - po moich ostatnich zdjęciach z botanika we Wrocławiu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1099-ogrod-botaniczny-we-wroclawiu?page=5

wspominam Pacanów

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1996-muzeum-bajki-w-pacanowie?page=2#post_2

pozdrawiam



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Ewkakonewka 23:31, 05 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Mira, a kiedy buk się robi czerwony? Bo mój rudzieje też, a pamiętam , że miał cudowne bordowe liście jesienią, ale kiedy i od czego to zależy?
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
mira 10:27, 06 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ewkakonewka napisał(a)
Mira, a kiedy buk się robi czerwony? Bo mój rudzieje też, a pamiętam , że miał cudowne bordowe liście jesienią, ale kiedy i od czego to zależy?


Ewa ja niestety zagubiłam gdzieś nazwę mojego buka ale poszukam, są różne buki bo mam taki kolumnowy, który jest cały sezon zielony a teraz rudzieje,
ten natomiast jest cały sezon czerwony/bordowy a wczesną jesienią lekko zielenieje, teraz rudzieje i w końcu sobie zaschnie i tak pozostanie aż do maja.

Buk nie zrzuca liści tylko są wypychane przez nowe wyrastające.
Niektórzy obrywają liście suche już w kwietniu coby ładnie mieć i już nie śmieciło - ja tak nie robię bo jak się jakiś przymrozek napatoczy to może młode pączki przymrozić a tak natura sama się broni - no tak lubię.

A teraz dokumentacja foto - będzie trwała bo muszę poszukać i na drugą cześć pytania też odpowiem
na początek żart nie bukowy
i wstyd przyznać ale do tej pory nie znalazlam zastosowania ani pomysłu dla tych listków



18 styczeń


23 luty


dopiero w maju tu 9 maja pojawiają się od góry młode delikatniutkie listki




c.d.n.



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies