Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Bogdzia 20:59, 07 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mirus miłego weekendu. Piękna trzmielina i berberys ale rów mi się nie podoba.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
mira 21:34, 07 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
lojalna_ napisał(a)
Marcinek jest cudny szybko rosnie ?

Ale mnie zauroczyła trzmielina pojjecia nie miałam o takiej Twojej cudnej czerwonej kulce


Ja zabieraz rózyczke m



Ta trzmielina to trzmielina oskrzydlona ma cudne gałęzie takie skrzydełka, u mnie kulka bo ją tak podcięłam a w rzeczywistości to piękny mały krzew - może tak jak Marzenka radzi trza z nim do gruntu hmm

a jeśli chodzi o marcinki to szybko przyrastają, a ten nowy co kupiłam z czerwonymi listkami to zobaczę od wiosny do jesieni mają trochę czasu
dla Ciebie mój stary marcinek



ten kupiłam na wiosnę i bardzo szybko powstał w ciągu sezonu krzaczek


o wiosnę trzeba teraz zadbać a o jesień wiosną

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:54, 07 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Bogdzia napisał(a)
Mirus miłego weekendu. Piękna trzmielina i berberys ale rów mi się nie podoba.


Dzięki, rów też mi się nie podoba i mnie sfrustrował, u mnie wszystko wywalili bo ponoć się nie dało ciut dalej kopać a u sąsiada się dało hmm
moja róża Pilgrim przed bramką pięknie się rozrosła, miejsce jej slużyło i cieszyłam się na kolejny sezon a tu masz ciachnięte korzenie- teraz się moczy bo wkopać się nie da









a to już po mojej stronie, fajnie tam się wylewa powojnik - to dalej tak będzie

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paniprzyroda 21:57, 07 lis 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Świątynia dumania wreszcie wykorzystana Mira, co to za odmiana prosa? przy pompie? Takiego właśnie szukam. Kupiłam we wrześniu, ale ono ma wąziutkie listki, raczej płożące. To chyba nie to samo. Gdzie mogę je kupić, namierzyć? Pięknie proszę i może coś z własnych obserwacji, jak przyrasta
____________________
Dwa ogrody
mira 22:02, 07 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
paniprzyroda napisał(a)
Świątynia dumania wreszcie wykorzystana Mira, co to za odmiana prosa? przy pompie? Takiego właśnie szukam. Kupiłam we wrześniu, ale ono ma wąziutkie listki, raczej płożące. To chyba nie to samo. Gdzie mogę je kupić, namierzyć? Pięknie proszę i może coś z własnych obserwacji, jak przyrasta


Jestem na bakier z nazwami ale tę metkę mam i muszę poszukać, kupiłam na wystawie Zieleń to życie i jestem bardzo zadowolona - rośnie szybko i ładna to co trzeba więcej - no płożąca nie jest- na pewno jest polecana przez Związek szkółkarzy
poszukam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Ewkakonewka 22:46, 07 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
O za wykład o buku dziękuję, mój kolumnowy zdecydowanie i mam go już kilka lat, ale koloru czerwonego się w tym roku nie doczekałam, a w poprzednich było wow liści mu nie obrywam, za duży jest
To przedpłocie faktycznie irytujące mocno
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
paniprzyroda 23:45, 07 lis 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
mira napisał(a)



faktycznie, napisałam proso, a chodziło mi o rdest przy pompie, bo to chyba on? Dziś chyba już nie powinnam pisać



____________________
Dwa ogrody
mira 14:15, 08 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ewkakonewka napisał(a)
O za wykład o buku dziękuję, mój kolumnowy zdecydowanie i mam go już kilka lat, ale koloru czerwonego się w tym roku nie doczekałam, a w poprzednich było wow liści mu nie obrywam, za duży jest
To przedpłocie faktycznie irytujące mocno


U mnie buk z cudnego rudego dziś zrobil się brazowy a może to bark słonka nie wiem

no i ró tu przedpłocie to bym musiała czekać 10 lat i nic - w takich sytuacjach zawsze się ryzykuje, oby mi się róża przyjęła - reszta tawuły to raczej dobrze będzie a na dodatek dziś zasypali rów i przy pomocy biletów powsadzali a ja troszke namieszałam hehe i oby mi asfaltu nie władowali to będzie super.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 14:32, 08 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
paniprzyroda napisał(a)


a ja też powinnam się kapnąć ale fakt przy tej pompie sporo rośnie i w jej tle na zdjęiach
to o co pytasz to rdest himalajski Firetail, ja go kupilam w Anglii pod nazwą Persicaria Firetail" i już moge powiedzieć że to piękna masywna bylina lata i jesieni. Lubię ją

tu z lipca






____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
marzena 18:06, 08 lis 2014


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
ta róża Pilgrim bardzo piekna, czy to akualne zdjęcie ? ale chyba nie...

no z trzmieliną oczywiście niczego nie sugeruję, to było tylko pytanie, ja mam 2 oskrzydlone, rosną sobie nie za szybko, ale w tym roku już fajnie sie przebarwiły... natomiast Twoja jest bardzo duża i dlatego pytałam
____________________
marzena O....!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies