Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

sylwia_slomc... 22:59, 20 gru 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Też w tym sezonie nabyłam śnieguliczki Napisz proszę jak się u Ciebie sprawują I daj cynk jeśli możesz, żeby mi w tłumie nie umknęło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 22:47, 21 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wpadłam tu tylko na chwilkę żeby poczytać wpisy i odpisać.

U mnie ogrodowo się teraz nic nie dzieje. Ogród wygląda fatalnie w tej aurze. Widać że prosi o parę godzin pokrzątania.

Za to głowa pracuje nieustannie, czyta sobie, duma jak ogarnąć nowy sezon i jak dostosować zamiary do sił.

Bogdzia - róż mi nie żal w czerwcu bo i tak trzeba je codziennie obcinać - a jak sobie je zgromadzę tak raz w roku wszystkie na talerzu to ma wielką radość.
Robię też bukietu i mi nie żal bo sprawdzam jak długo sobie radzą no i w domu też cieszą. A ile bukietów robię i rozdaję to jeszcze inna inszość. A wcale dużo krzaków nie mam. Zdrowia życzę.

Ewik widziałam Twój dekielek - no nie powiem też masz dylemacik - chyba że można nie widzieć . Do tematu wrócimy - ja zaczynam myśleć czy tawulcem nie obsadzić albo irgą Ursynów.

Agcia - ja zawsze się bardzo cieszę jak czymś zainteresuję. Śnieguliczkę dorwiesz te odmianowe są dostępne i tanie. Teraz sobie wspomniałam że koperta leży - wyślę po świętach.

Vita - jak się cieszę że jesteś - i niech tak zostanie.Ciesze się ogromnie z tego warzywnika i jagodnika - ja rozpoczęłam w ub roku - kurcze ile to jest pracy - u mnie to zupełnie lajtowa część nie ogarniam - ale daje bardzo dużo radość, bardzo.
Nie ma nic w ogrodzie tak wspaniałego jak koszyk zieleniny i wystająca marchewka, ciut porzeczek i bukiet lepiących się nagietek - to może tylko ja tak mam

Margaretka - chyba kuchenne okno jutro umyję - bo chciałabym bardzo żebyś ten skręt wykonała - jak pomyślę że rozpoczniemy juz nowy sezon Yupiii !!!!!!!

Kasiek - już i te gałązki mi aura popsuła - zresztą nie bywam teraz w ogrodzie - i tęskno mi już - chętnie bym poszła fotki porobić - jutro ma być słoneczko o!


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:49, 21 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)
Też w tym sezonie nabyłam śnieguliczki Napisz proszę jak się u Ciebie sprawują I daj cynk jeśli możesz, żeby mi w tłumie nie umknęło


Wszystko po świętach. Ja mam małe doświadczenie ze śnieguliczkami - sadzę że to nie są jakoś wymagające krzewy.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:53, 21 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wrócę jeszcze z życzeniami

a tymczasem wszystkich zaglądających pozdrawiam

ogrodnicy ! od niedzieli dnia będzie przybywać ! nie jest źle

i styczeń który chyba polubię - tyle można snuć planów, czytać książki, przeglądać te stare , robić notatki - ja koniecznie nowy kalendarz zakładam
to takie marzenia/planowanie .

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
vita 00:36, 22 gru 2016


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
mira napisał(a)
Nie ma nic w ogrodzie tak wspaniałego jak koszyk zieleniny i wystająca marchewka, ciut porzeczek i bukiet lepiących się nagietek - to może tylko ja tak mam


Nie tylko Ty tak masz Do miłego w nowym roku, z nowym planowaniem.
Serdeczności i najlepsze życzenia
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mira 00:36, 24 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wigilia Bożego Narodzenia.

W naszej kulturze i religii /większości / to oczekiwanie na narodziny Zbawiciela poprzedzone wieczerzą wigilijną w gronie Rodziny, najbliższych.

Wiele, wiele domów ten wieczór rozpoczyna wraz z pierwszą gwiazdką, a wylewane w tym czasie łzy oznaczają różne smutki i niemożliwe pragnienia.

Życzę Wam na ten czas

spokoju, dystansu do świata, radości dziecka z ciepłego światła choinki i najmniejszego prezentu, obecności najbliższych

aby choinka - drzewo tak bliskie nam - zakręconym ogrodowo
dało wiele wiele sił.

Wesołych Świąt

mira

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 16:51, 27 gru 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jużem ciekawa planów Twych i lektur.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 19:34, 28 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Witajcie!

Święta już za nami więc nie ma wymówek, że czasu brak.

Długie wieczory i wstrętna pogoda tylko sprzyjają czytaniu książek, węszeniu w internecie i przeglądaniu katalogów.

No i wciąż marzymy , oj przepraszam planujemy.

U mnie ozdób mało i bardzo tradycyjne.

Pozostanę przy ciemierniku.

Taki ciemiernik w takiej doniczce udało mi się natrafić za 15 zł przed świętami i stoi w łazience.







a w ogrodzie niespodzianka

zakwitł mi po raz pierwszy ciemiernik taki kupiony 2 lata temu w L lub B - najpierw zdobił donicę a potem wysadziłam - bardzo kiepsko się miał w ub roku - marne listki a tu proszę niespodzianka zakwitł a ja się bardzo cieszę no i mam co kwitnie w grudniu !!!










____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:47, 28 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wyszłam dziś z aparatem do ogrodu ale aura, światło nie sprzyja - w nocy była burza śnieżna taka z piorunami - chyba pierwszy raz coś takiego widziałam. Przed południem wiele śniegu już nie było.
Rozpoczyna się chyba zima i to na serio.
Trzeba obejrzeć zabezpieczenia alb je zrobić.


Patrzyłam dziś i dumałam ile to roboty czeka - niech czeka.

Jeżówka sypnęła nasionami. W tym sezonie nasionka mi pięknie skiełkowały takie z samosiewu ale niestety nie ogarnełam ich i nie przepikowałam - zobaczę co z nich będzie w tym sezonie.



Taki pączuś rozczula


firletka pięknie się ma i to sama się tu wysiała na dodatek to szczelina w kostce



i to tyle wieści z ogrodu

przechodzimy zatem do planów, marzeń, wspomnień, wniosków i obiecanek że się poprawimy np. nie będziemy kupować roślin wczesną wiosną np. w woreczkach
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
margaretka3 19:53, 28 gru 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Twoje cudne opowieści... usiadłabym i słuchała nadal... Żal, że się to odsunie w czasie. 28 lub 29? Albo później 10.II.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies