Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Gabriela 21:22, 28 gru 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Po powrocie, pierwsze kroki robię u Ciebie.

Zachwycam się kwitnącym ciemiernikiem, może za rok i moje zechcą o tej porze zakwitnąć, któreś też są biedronkowo-lidlowe, pozostaję w nadziei.

Książki, ach książki uwielbiane. Kolory mam i sekretne życie drzew też, już przeczytane.
Książka o drzewach fantastyczna - one żyją, rywalizują między sobą, pomagają sobie, są jak Enty z Władcy Pierścieni. Szczerze mówiąc, teraz przy obcinaniu każdej gałęzi będę miała wyrzuty sumienia, bo drzewa czują.
A pierwszy internet powstał bardzo dawno temu, pod ziemią, między drzewami stworzyły go grzyby i korzenie drzew, niezwykła to sieć powiązań.
Drzewa które rosną pojedynczo, np. w naszych ogrodach, biedne są, bo nie mają z kim pogadać, w ogóle drzewa posadzone ręką ludzką nie dożywają takiego wieku jak te które wyrosły z nasiona, przesadzając je, obcinając, kształtując skracamy ich żywot, chociaż o tym nie wiemy.
Całe szczęście, że posadziłam moich kilkanaście lip blisko siebie, mogą sobie porozmawiać korzeniami i nie tylko.
Świetna książka, polecam.
Do mnie od Aniołka też przyszła paczka z książkami - m.in. o ogrodach angielskich pisarzy i w ogóle o ogrodach i perełka po polsku - Zmysłowe ogrody Monty Dona.
Chwilowo opuściłam się ogrodniczo, nielubiąc zimy.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Anda 21:33, 28 gru 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Też mam nowe książki, a o sekretnym życiu drzew już nawet wiem co nieco. Jednak mimo że czytam te książki o drzewach, bylinach, kolorach i ogrodach to wiele mądrzejsza nie jestem W styczniu wracam do klasyki sci-fi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowalijka 21:35, 28 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Ewa, o taką tematykę nie podejrzewałam Cię - ambitna.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Anda 21:49, 28 gru 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mira 22:34, 28 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Nowalijka napisał(a)
no właśnie - ja chce sama wszystko, ale wychodzi mi to kiepsko. Jak coś wymyśle, to potem okazuje się, że to się rozrośnie, że jest nie tam gdzie trzeba... a najbardziej wkurza mnie to, że wszystko tak wolno rośnie((((



No....wkurzać ogród nie może , musisz nad tym popracować. Wszystko szybko rośnie - 3 lata i przesadzanie .
Ogród wymaga niestety wymaga pokory - wiem trudne.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:35, 28 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)

Też mi się wszystko podoba, przez to mój ogród taki rozmaity się zrobił



I dobrze - robią Ci się różne pokoje - najważniejsze że masz miejsce na to - czekamy na nowy sezon,
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Nowalijka 22:37, 28 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Otóż to, ja już w swoim wątku pisałam że pokory i cierpliwości nie mam. Wszystko chciałabym mieć na teraz i już.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
mira 22:38, 28 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gabriela napisał(a)
Po powrocie, pierwsze kroki robię u Ciebie.

Zachwycam się kwitnącym ciemiernikiem, może za rok i moje zechcą o tej porze zakwitnąć, któreś też są biedronkowo-lidlowe, pozostaję w nadziei.

Książki, ach książki uwielbiane. Kolory mam i sekretne życie drzew też, już przeczytane.
Książka o drzewach fantastyczna - one żyją, rywalizują między sobą, pomagają sobie, są jak Enty z Władcy Pierścieni. Szczerze mówiąc, teraz przy obcinaniu każdej gałęzi będę miała wyrzuty sumienia, bo drzewa czują.
A pierwszy internet powstał bardzo dawno temu, pod ziemią, między drzewami stworzyły go grzyby i korzenie drzew, niezwykła to sieć powiązań.
Drzewa które rosną pojedynczo, np. w naszych ogrodach, biedne są, bo nie mają z kim pogadać, w ogóle drzewa posadzone ręką ludzką nie dożywają takiego wieku jak te które wyrosły z nasiona, przesadzając je, obcinając, kształtując skracamy ich żywot, chociaż o tym nie wiemy.
Całe szczęście, że posadziłam moich kilkanaście lip blisko siebie, mogą sobie porozmawiać korzeniami i nie tylko.
Świetna książka, polecam.
Do mnie od Aniołka też przyszła paczka z książkami - m.in. o ogrodach angielskich pisarzy i w ogóle o ogrodach i perełka po polsku - Zmysłowe ogrody Monty Dona.
Chwilowo opuściłam się ogrodniczo, nielubiąc zimy.



Dzisiaj wysypałam wiadro popiołu w ogrodzie i jesteś jak miło.
Ależ to musiała być piękna paczka - z taką paczką można nie lubić zimy niech tam sobie będzie a co.
Zmysłowe ogrody - och Ty - zaraz szukam nie wypatrzyłam.
Ogrodniczo się popraw! brakuje tu Ciebie.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:44, 28 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anda napisał(a)
Też mam nowe książki, a o sekretnym życiu drzew już nawet wiem co nieco. Jednak mimo że czytam te książki o drzewach, bylinach, kolorach i ogrodach to wiele mądrzejsza nie jestem W styczniu wracam do klasyki sci-fi


No o wiele może nie ale choć ciut to pewnie tak
Zawsze miło poczytać choć rozumię Cię. Nie ma to jak o czymś akurat chcemy
wiedzieć - pyk telefon internet i już wiadomo. Najlepsze jest sprawdzanie w szkółkach zanim się kupi - hmm no jest temat jednak ja książki lubię .

Jak w Anglii byłam w takim wypasionym sklepie przy ogrodach z książkami to mało co zawału nie dostałam i nawet ogrodu nie chciało mi się oglądać- mogłabym tam dzień spędzić.

Ale wracamy do róż
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:47, 28 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Nowalijka napisał(a)
Otóż to, ja już w swoim wątku pisałam że pokory i cierpliwości nie mam. Wszystko chciałabym mieć na teraz i już.



Hehe to jest możliwe - projektant i wykonawca Ty na wczasy i po robocie - jak wrócisz będzie gotowe

Pewnie mi nie uwierzysz ale o wiele fajniejsze jest tworzenie niż manie ogrodu dorosłego i wycinanie i zmienianie - zresztą każda faza w ogrodzie powinna być wspaniała - wszak ogród nas ma relaksować !!! i radować a nie stresować - luzik
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies