Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 17:59, 31 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
margaretka3 napisał(a)

Ha ha z jakim hukiem? Przcież tłumik wymieniony
Mam taką: http://www.agroswiat.pl/spisy/nowy_ogrod_naturalny.pdf


Chodziło mi o to że nie po wielkiemu cichu - super ta Twoja książka - będzie wymiana czekam.

pozdrawiam i już przesyłam serdeczności na 2017
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 18:20, 31 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
tulucy napisał(a)
Miro jak zwykle pomyliłam Royal Jubilee z Jubilee Celebration i tak się zastanawiałam, czemu moja inaczej wygląda
Miejsca na płocie mam mało. Chyba że po wycięciu sosen... Zniesie ona cień w środkowej części dnia? Znaczy Konstancja czy zniesie


Koonstancji nie znam. Róże angielskie wolą stanowiska ze słońcem od wschodu i wcale nie musi być go wiele ble było widne stanowisko zaciszne i jednocześnie przewiewne czyli nie zdłamszone - ale to pewnie wiesz. Przy takich upałach jakie teraz mamy w lato stanowiska z południowo-zachodnim słonkiem nie służą.
Jeszcze kilka spacerów po ogrodzie i coś wykombinujesz

pozdrawiam i dodatkowo dziś przesyłam serdeczności na 2017
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 18:27, 31 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
vita napisał(a)
Masz te róże takie zadbane i zdrowe. Kierowałaś się jakimś kryterium doboru?
Dla mnie i 40 to trochę za dużo, bo mam tyle samo


Dużo róż czy mało to zależy od ogrodu, jak cięłam to sobie pomyślałam mam za dużo a w sezonie uznałam że za mało. Kryterium ? coś Ty co mi podleci,może od 3 lat bardziej się pilnuję i po pierwsze miejsce do którego ma pasować, pokrój krzaka i zapach - to moje aktualne kryteria. Czasami nazwa też mnie skusi nie wiem dlaczego.
Na dziś nie mam ani Rumby ani Samby a takie ładne.

Za zadbane dziękuję od razu mi lepiej .

na 2017 samych dobrych dni!
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 18:33, 31 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Filomena napisał(a)
Mireczko

a okrywasz swoją Pilgrim ? Bo naczytałam się gdzieś, że ona taka chimeryczna, przemarza. Patrząc na Twoją mam chęć wrócić do pierwotnych planów dot. jednej z moich rabat.
Z podobnych u mnie Crocus rose jest niezawodna mimo, że zaniedbałam bardzo ją w ostatnich dwóch sezonach i kwiatem bardziej wpada w żółć niż róż jak w necie na niektórych zdjęciach


Pilgrim mam 2 krzaczki oba bardzo osłonięte miejsca przy murze - jak na razie miały spore kopczyki i było ok ale mam je dopiero 3 sezony. Dobrze że mnie ostrzegasz bo jednej nie kopczykowałam musowo przykryć.

Crocusem wpadłaś w moje chcenie bo ta róża chodzi mi od dawna po głowie. Zamiast niej kupiłam Artemis - jakbyś pokazała fotkę było by fajnie.

na 2017 wszystkiego naj !
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 18:49, 31 gru 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Za mną chodzi jeszcze Artemis, choć już właściwie nie mam gdzie sadzić. Trzeba zaczekać aż zadomowią się te wsadzone w tym roku.
Już mam dreszcze, kiedy myślę o wiosennym cięciu.
Serdeczności noworoczne zostawiam i czekam na tekst o bratkach w Twoim wątku. On zawsze zwiastuje wiosnę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 18:57, 31 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Aktualnie opisuję moje róże i rozpoczęłam od angielskich.

Pewnie długo dziś się nie da pobyć z Wami ale choć rozpocznę.
Bardzo chciałabym pokazać Wam ogród jaki odwiedziłam w tym roku a kojarzy się właśnie z przepięknymi różami.

Miałam wielkie szczęście zobaczyć go w najlepszym czasie i najlepszym dla róż choć jak się patrzy na ten ogród to zawsze ma dobry czas - to ogród Vivy.

Nic więc dziwnego że wiele osób zachwyca się ogrodem a potwierdzeniem wyjątkowości jest fakt, że został w 2015 wyemitowany odcinek Mai w ogrodzie właśnie z ogrodu Vivy.

Zachęcam do obejrzenia

http://majawogrodzie.tvn.pl/282,Ogrod-z-rozami-i-widokiem-na-staw-odc-555,odcinek.html

w ogrodzie była też Danusia i napisała art.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/477-rozany-ogrod-vivy

moje wrażenia w stosownym wątku
dodam że o tym ogrodzie mogę opowiadać godzinami

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1525-kolorowy-ogrod-na-piasku?page=584

Ponieważ jest wieczór sylwestrowy pozdrawiam wszystkich zaglądających
życzę wszelkiej pomyślności na 2017


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Katkak 18:58, 31 gru 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Za mną chodzi jeszcze Artemis, choć już właściwie nie mam gdzie sadzić. Trzeba zaczekać aż zadomowią się te wsadzone w tym roku.
Już mam dreszcze, kiedy myślę o wiosennym cięciu.
Serdeczności noworoczne zostawiam i czekam na tekst o bratkach w Twoim wątku. On zawsze zwiastuje wiosnę.

Kochana, jak ja Cię rozumiem . Róże mam dopiero od 2015r i ich cięcie nie przestało mnie przerażać . Artemisy mam dwa, ale dopiero od października 2016, więc dopiero rozwiną skrzydła . Nabździłam u siebie aż 30 róż .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Nowalijka 19:31, 31 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
tulucy 22:07, 31 gru 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Miro i dla Ciebie wszystkiego co najlepsze !!!

PS. Ale Constance znasz żem spolszczyła ciut
U mnie nie ma czystego południowego słońca, specjalnie zostawiłam czereśnię, żeby zacieniała rabaty w szczycie....

PS2 Wielkie dzięki za piękne zdjęcia Vivy ogrodu z niecierpliwością wypatruję ciągu dalszego.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mira 22:10, 01 sty 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Za mną chodzi jeszcze Artemis, choć już właściwie nie mam gdzie sadzić. Trzeba zaczekać aż zadomowią się te wsadzone w tym roku.
Już mam dreszcze, kiedy myślę o wiosennym cięciu.
Serdeczności noworoczne zostawiam i czekam na tekst o bratkach w Twoim wątku. On zawsze zwiastuje wiosnę.



Artemis można by wcisnąć gdzieś bo ma bardzo wyprostowany pokrój choć trochę miejsca zajmuje - no i kolejny argument na tak - piękne zdrowe liście.
Czekam też na te Twoje nowe.Cięcie róż raptem 2 dni i po bólu.
Hehe - bratki za 2,5 miesiąca

a na razie wspominamy, wspominamy i planujemy

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies