Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

sierika 20:29, 26 mar 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Pobiegłam zobaczyć co robi mój czosnek niedźwiedzi, śpi dalej.
Zasiewy dają energię, choć czekam niecierpliwie aż ziemia rozmarznie, dopiero gdy wsadzę paluszki w pulchną, wilgotną ziemię w ogrodzie poczuję, że jest wiosna. Marzę już o rozstawianiu mebelków, donic i innych ogrodowych detali, no i wepchaniu w grunt sadzonek bylin. A tu znów jakies ochłodzenie zwiastują, czyżbym przegapiła ocieplenie? było?
____________________
EwaSierika
mira 22:14, 26 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anabell napisał(a)


To tej wiosny poszalałaś z zasiewami

Ja mam jutro zasiać w szklarni lobelię, aminek i szałwię omączoną, co rok szałwia mi po kiełkowaniu wylega.
i drugą porcję rozplenicy Purple Mayesty na zapas.
Cynie i astry jeszcze poczekają na cieplejsze dni.
Po świętach biorę się za podział dali.
Jutro też plan dalej ciąć cisowy żywopłot.

Miro! słoneczka i ciepełka wiosennego życzę


Haniu sieję bo lubię choć wysiać to małe piku, zabawa zaczyna się przy pikownaiu.
Lobelię mam już popikowaną, sprawdziła się w ub roku i będzie w moim wysiewowym menu jako pewnik. Szałwię chyba trzeba po kiełkowaniu dac do niższej temperatury.

Sprawdziło się słoneczko - wczoraj było cudnie opalałam nos
dzięki

pozdrawiam



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:18, 26 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Katkak napisał(a)
Napatrzyłam się i zaraz lecę na rynek po bratki . Natury nie oszukam, nie usiedze na tyłku jsk wiosna za drzwiami .


Brawo Ty! Ja dziś wyliczyłam że mi braknie



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:24, 26 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Urszulla napisał(a)


Dylematy ogrodnika zostały wyartykułowane świetnie i Myślę że część z tych prac zrobisz przez świętami część po tylko nie znikaj z forum bo jakiś ogrodniczy drogowskaz musi być.

Ja opóźniona w wysiewach to i pikowanie też. Ale chyba będzie przed świętami bo dziś słońce i rośliny ruszyły jak szalone.


Ula wysiewów opóźnionych jeszcze nie masz - można siać wszystko jeszcze urośnie - to się dopiero zaczyna ten kocioł .

Ula drogowskaz może być tylko jeden a i tak trzeba brać pod uwagę to jaką się ma pogodę, siły i czas.
Dziś troszkę porobiłam w ogrodzie ale tak ten czas leci a ja nie lubię się spieszyć w ogrodzie.
Stale coś przycinam, wreszcie uporałam się chyba z wszystkimi bylinami, przycięłam tez już hortensje a patyki włożyłam do doniczek może się coś ukorzeni - w sumie to nie wiem pod co - chyba żeby sprawdzić co będzie

z grubsza przegrabiłam trawnik i zrobiło się niby że uporządkowane
najważniejsze że kolory cieszą i zapach wiosny

dziś popijałam wodę brzozową



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:31, 26 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
_Martini_ napisał(a)

A ten zawilec jak się nazywa? Świetny energetyczny kolorek wczesną wiosną.

Odnośnie Twoich myśli... jak pomogłaś ciemiernikom? Moje nieźle oberwały. Chyba im liście przytnę, ale nie wiem czy tak z nimi można postępować.
Po co to wapno na trawnik?
Podpisuję się pod stwierdzeniem odnośnie pogody


Pomieszałam coś z anemonem - to jaskier tak

Ciemiernikom rozgarnęłam śnieg Ja liście ciemierników dawno wycięłam, są 2 szkoły niektórzy trzymają aż się ciepło zrobi bo uważają że liście chronią kwiaty - u mnie liście leżały na płasko więc nie chroniły kwiatów. Trzeba liście wycinać zwłaszcza jak są porażone grzybem.

Wapno na trawnik - żeby obniżyć kwasowość i tym samym zlikwidować mech. To przed deszczem najlepiej zrobić.

Wczoraj jeszcze miałam tak


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:33, 26 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dorota123 napisał(a)
"nie narzekać na pogodę bo jest głupia" a da się?
U mnie też jeszcze sporo śniegu, ale tak jak u Ciebie też pojawiają się zwiastuny wiosny. Nieśmiałe, ale głodne słoneczka.
Zakupy bardzo energetyczne.
Pozdrawiam i byle do ciepłej wiosny.


Jakoś sobie trzeba radzić z tą pogodą bo by zwariować przyszło.

W tym roku postawiłam głównie na takie kolorki



pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:36, 26 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Czereśni nie mam.
A w sezonie one jakoś kulturalnie same limitują swoją liczebność w ogrodzie. Jest kilka gniazd i kilkanaście ptaków. Nie zauważyłam, żeby się zasadzały na borówki.
A po co mi one? Chyba po to samo, po co rośliny, owady, jeże, ropuchy i jaszczurki. Lubię bioróżnorodność.


No wiadomo , tak Cię zaczepiłam hehe

Twoje zdrówko !



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:39, 26 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Pobiegłam zobaczyć co robi mój czosnek niedźwiedzi, śpi dalej.
Zasiewy dają energię, choć czekam niecierpliwie aż ziemia rozmarznie, dopiero gdy wsadzę paluszki w pulchną, wilgotną ziemię w ogrodzie poczuję, że jest wiosna. Marzę już o rozstawianiu mebelków, donic i innych ogrodowych detali, no i wepchaniu w grunt sadzonek bylin. A tu znów jakies ochłodzenie zwiastują, czyżbym przegapiła ocieplenie? było?


Ja dzisiaj pograbiłam moje skrzynie bo wreszcie chcę wsadzić cebulki, wysiać marchewkę i rzodkiewkę no i sałatki.
Uciekło mi sadzenie groszku cukrowego i bobu może jeszcze po świętach. Znów ochłodzenie ? buu



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:47, 26 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wczorajszy dzień był u mnie przepiękny. Połaziłam po ogrodzie, porobiłam zdjęcia i poprzyglądałam się co jest do zrobienia.

Mam taki mętlik w głowie i choć niby wyznaczam sobie zakres prac to zawsze mnie gdzieś na bok wciągnie no a czas leci.

Własnie czas leci a ja chciałam ten czas podsumować i znów uciekło.
Teraz już myśli lecą do świąt, a po świętach ogród i oby wszelkie okoliczności sprzyjały.

Zostawiam Wam odrobinkę mojej wiosny która tak mnie wczoraj ucieszyła





liliowiec stella niezawodnie szybko zrobi zielone kępki


na rabacie bylinowej co kawałek posadziłam czosnki Krzysztofa i są i już ładnie się prezentują





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
_Martini_ 22:49, 26 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
A ten sok to tak siup prosto z drzewa do pysia??
Wesołe masz bratki
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies