Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 23:15, 26 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Bardzo lubię w tej mahoni światło, odbija się od tych sztywnych błyszczących liści



To moja największa łączka krokusowa odmłodzona jesienią, zwykle o tej porze była już w pełni nawet w fazie kończącej, jak widać jeszcze trochę do kwitnienia



ciemiernik cuchnący, posadzony w ub roku jeszcze nie kwitnie, coś nie tak ?



obsadzanie donic idzie mi powoli jakoś się nie spieszę, delektuję się chyba






____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:29, 26 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
_Martini_ napisał(a)
Uczę się tu od Ciebie o bylinkach (a jest godz.23 ), cieszą mnie zdjęcia, bo zawsze kiedy oglądam nową roślinkę w necie to ona taka piękna w pełni kwitnienia. A mnie właśnie interesuje jak się zmienia w ciągu sezonu.

Dumam nad ciemiernikami. Wycięłaś wszystkie stare liście? Tak się zawsze robi czy tylko jesli oberwały po zimie? Nigdy tego nie robiłam, ale po trzech latach rzeczywiście nie wyglądają najlepiej. A kwiaty schowane w pączkach w środku nie mogą się wybić nad te liściory.


Martini Masz rację najciekawsze są te byliny które po kwitnieniu mają piękne kwiatostany nawet zimą, no ale teraz tak cieszy każde ździebełko

Nie dumaj nad starymi liścmi ciemierników tylko ciachaj wyrosną ładne nowe, te stare mają na pewno grzyba, tak się robi wycina się
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:31, 26 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dobrych przygotowań do świąt Wam życzę no i oczywiście radości z ogrodu





pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:40, 26 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
mira napisał(a)


Trzeba zrobić taki czop z jakiejś gałązki, hmm sok z brzozy powinno się w marcu spuszczać no ale co zrobić że zima była

Sylwia rozglądnij się wkoło może jest brzoza za płotem


No jest, ale na cudzym podwórku, mus na swoje poczekać
W kolejnym roku nową dziurkę kręcisz czy tą odtykasz?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 23:46, 26 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Nie nową a najlepiej na innym drzewie.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 06:04, 27 mar 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
Zawsze o tej porze roku wymiękam, kiedy oglądam Twoje bratki. Swoje sadzić będę dopiero w piątek. Lokalny ryneczek działa tylko we wtorki i piątki, a dziś nie dam rady tam być. W marketach był kiepski wybór. Pomysł ze ściąganiem brzozowego soku świetny. I teraz czas na pytanie techniczne:
Jaką średnicę miało wiertełko, którym robione były dziurki i na jaką głębokość jest nawiercony pień?
Widziałam w tv film z kanadyjskiego lasu o ściąganiu soku klonowego. Całe połacie lasu były pokryte plątaniną tych plastikowych rurek zmyślnie połączonych.
A przytulanie do brzóz już uskuteczniłaś?
Postaraj się wysiać groszek jeszcze w marcu. To ważne, bo późniejsze wysiewy atakują szkodniki grochu. Bób może poczekać.
Bardzo lubię ten fragment Twojego ogrodu z wielopiennym wiązem i polanka krokusową.
Spokojności życzę. Cieszmy się tą długo oczekiwaną wiosną.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Katkak 07:04, 27 mar 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Mirciu ciemiwrnik zakwitnie za rok. Ja też na kwiaty swojego musiałam poczekać.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
popcorn 08:12, 27 mar 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mireczko ciemiernik młody, zakwitnie może do jesieni a na bank następnej wiosny.
Zadbaj żeby Ci się rozsiał, bo one potem zamierają, po 2-3 latach te dorosłe...
przynajmniej u mnie tak było.

Gdzie ta wiosna???

buziaki
____________________
Mój nowy ogródek
asiak 08:17, 27 mar 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Mireczko, pomimo śnieżku, roślinki budzą się u Ciebie do życia. Robi się wiosennie, pięknie
U mnie poza przebiśniegami, wszystko śpi
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Pszczelarnia 10:45, 27 mar 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
O, job na przyszły tydzień - rozsadzić swoje przebiśniegi, żeby było więcej i więcej. Kupić bratki. Ściąć byliny.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies