Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 22:05, 02 kwi 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gruszka Hania - Twoje bratki są cudowne i dobrze że znalazłaś dobre źródło. Ja w marketach nie kupuję roślin, nie mogę patrzeć jak są albo zalane albo przesuszone.
Sok z brzozy lał się niesamowicie ale widzę że już zwalnia mocno.
Wiertło 9 mm, 3 cm pod kątem w dół. Niestety nie wiem jak sok przetrzymać. Za to co się opiłam to moje. Jeszcze ten tydzień i trzeba będzie zaczopować/.

Przytulanie leci oczywiście od stycznia regularnie .

Ten wiąz jest bardzo kruchy i obawiam się że za długo nie pociągnie.
Krokusowa łączka odnowiona i wreszcie dziś dopiero rozkwitła. Muszę ją obfocić.


Kataka - ja kupiłam go w maju ub roku czyli rok czekałam . No cóż poczekam a tymczasem patrzę sobie jak rośnie. Rośnie w miejscu które w tym roku modernizuję na maksa - modrzew wycięty.
Cięcia jeszcze będzie dużo. Pęcherznice do radykalnego odmłodzenia, 3 jałowce aut - zmieni się trochę ale i światła przybędzie - ja się cieszę, kurcze a tak się cieszyłam jak je sadziłam.
Jak zupełnie się nie ma wyobraźni jak się sadzi takie pyćki do kolan.

Popcorn - oczywiście, że zadbam coby się rozsiał, a wiosna lezie a w tym tygodniu nadrobi całą zaległość bo ma być "upalnie".
Ja wolę chłodniej, lubię ten czas kiedy jest górą szaro, dołem kolorowo, byle co się zrobi i robotę widać .
W tym tygodniu jak przywali słońce to po krokusach. Dziś widziałam fiołka.

Asiak - od kilku lat obserwuję tę wiosnę i widzę że przychodzi po świętach i w tym roku też tak jest. Od jutra eksplozja wiosny pewnie i u Ciebie też.

Pszczółka - no jobów to jest wiele . Ja jutro sieję pietruszkę i robię przegląd dalii, za Anabell poleję te suchcielce wodą.




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paniprzyroda 22:18, 02 kwi 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mireczko, próbowałaś robić sadzonki z młodych pędów dalii? Kurczę, porosły niektóre duże i mam ochotę je ciachnąć
____________________
Dwa ogrody
mira 22:28, 02 kwi 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basilikum - ja posadziłam krokusy i w pełnym słońcu i bardziej w cienistym , będę jeszcze miała choć z tydzień krokusy. Też uwielbiam ten czas - jest wyjątkowy.

Margaretka - jest kolejny tydzień odżyłaś ? ja jutro pikuję nie wiem ile godzin
Tak ten sok z brzozy ma szczególne właściwości.

Pszczółka Margaretka - zrobiłam dla porównania zdjęcia naparstnic. Siewki dostałam od...Vivy napisłam Vity? no idzie się pomylić. Nie dość że podobne mają nicki to na dodatek się skumplowały i ślad po nich zaginął - a takie cudne ogrody.Jakoś je trzeba przywołać. Ewa one Ciebie się słuchają.

to naparstnica rdzawa czyli Digitalis ferruginea - doczytałam i chyba za gęsto posadziłam eh


naparstnica purpurowa



Mała Mi - tylko Ty mogłaś się doczytać że wszystko zrobione, u mnie nie ma takiego pojęcia wszystko zrobione, jedne prace przenikają w drugie. Jak ogarnę po zimie to minie wiosna i trzeba będzie ogarnąć po wiośnie i.t.d. i dobrze mi z tym

Agnieszka W - no własnie nie mam sposobu na utrwalanie soku z brzozy a zaczyna się kończyć

Urszula - wyłącznie poważne

Gocha - i jak popijasz sok? ja bym nie gotowała tyle godzin nie chciało by mi się

Kasiek - nawet nie wiem jakie liście, tani był chyba 17 zł, jeszcze do mnie nie dojechał ale podobno nic a nic nie widać żeby coś tam, poproszę Cię o fotkę







____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:30, 02 kwi 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
paniprzyroda napisał(a)
Mireczko, próbowałaś robić sadzonki z młodych pędów dalii? Kurczę, porosły niektóre duże i mam ochotę je ciachnąć


Nie nie próbowałam, nasiałam sporo różnych nie wiem może mnie pokusi. Zobacz na you tubie jest wiele filmików. Ciachaj spokojnie.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
vita 23:34, 02 kwi 2018


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
mira napisał(a)
siewki dostałam od...Vivy napisłam Vity? no idzie się pomylić. Nie dość że podobne mają nicki to na dodatek się skumplowały i ślad po nich zaginął - a takie cudne ogrody.Jakoś je trzeba przywołać. Ewa one Ciebie się słuchają.


Dobrze napisałaś, od Vivy Śmieję się bez opamiętania: skumplowane i zaginione. Coś w tym z prawdy jest
Miruś pilnuj naparstnicy, ja mam D. lanata, lutea, parviflora i stewartii, jak dotąd
Chyba się zaczyna, co? Wiosna
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mira 23:40, 02 kwi 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
vita napisał(a)


Dobrze napisałaś, od Vivy Śmieję się bez opamiętania: skumplowane i zaginione. Coś w tym z prawdy jest
Miruś pilnuj naparstnicy, ja mam D. lanata, lutea, parviflora i stewartii, jak dotąd
Chyba się zaczyna, co? Wiosna




Ha!!!!

Mam Cię wiedziałam że muszę coś skrobnąć żeby Cię skłonić do maleńkiego postu.
Cieszę się że się radujesz .
Dobrze popilnuję. Jak zwykle zestaw kolekcjonerski
Zaczyna na maksa

Nieaktualne widoki już











____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
vita 23:55, 02 kwi 2018


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Haa! Jak miło

Nieaktualne widoki? Nie rozumiem, już przekwitły???
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mira 00:00, 03 kwi 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
vita napisał(a)
Haa! Jak miło

Nieaktualne widoki? Nie rozumiem, już przekwitły???


Tak te jasne. Zdjęcia z 30.03. Ten rok nie był u mnie dobry dla krokusów. Ta powracająca zima skróciła ich kwitnienie. Mam jeszcze takie w cieniu i teraz startują.

Czy wybierasz się / wybieracie się / na lilaki?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
asiak 07:58, 03 kwi 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Mireczko, u Ciebie krokusy przekwitły, a u mnie dopiero wychodzą
____________________
AsiaDziałeczka Asi
mira 08:45, 03 kwi 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
No widzisz jakie są pozytywy późniejszej wiosny.

Na szczęście mam krokusy posadzone w ciemniejszych miejscach i pewnie dziś zakwitną.
Ja już wypatruję fiołków bo w ub roku tak goniłam że zauważyłam je jak przekwitły
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies