Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 21:31, 17 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dziury sa na lubianych przez opurchlaki roslinach- bergeniach, hortensjach, zurawkach, rozach, laurowisniach.W korzeniach zurawek niczego nie ma, sprawdzalam.Za to widuje czesto dorosle owady.Dzis pokazuje wiec dziury nawet kwiaty hortensji sa wyryzione i dalii rowniez.Zawsze jakies dziury byly ale az tyle to nie.Moze to od mrowek?Bo ich mam miliony.








____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 21:32, 17 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Nowa12 napisał(a)


Ale masz ładną tę rdzę .


Uwielbiam
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 21:33, 17 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Macierzanke mam, a roze obok niej maja wzery, wiec to chyba nie dziala
____________________
Zapraszam na kawe
ElzbietaFranka 22:50, 17 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Kasiu piszesz o pladze opuchlakow. Też u mnie są na różach szczegolnie. Miałam na jednej hortensji ale posłałam środkiem i znikły gdzieś pod koniec czerwca. Teraz trzeba sprawdzić na jakim etapie rozrodczym są te robale. Podobno mają kilka rzutów w ciągu sezonu.
Na bergenia nie zauważyłam, ale ślimaki to ja lubią.

Skąd to przylazi mam miejsca gdzie nic nowego nie sądzę a one są.
Tak samo z ślimakami nagimi nie miałam nigdy i znalazłam na cyniach młodych takie małe ok 2 -3 cm wyłapałam zzarly cynie zostało kilka.
Wczoraj odsuwałam kamień a tu patrzę taki grubas siedzi.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:34, 17 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
KasiaBawaria napisał(a)
Magical moonlight








Jeszcze raz. Przejrzałam sporo wątku.
To przeróbka domu całą gębą przybylo metrow kwadratowych. Piękny dom się zrobil. Co to za fachowcy mogli montować wg parapetu. Ale faceci już tak mają nie pomyślą.

Kasiu Megical piękna też mam dwie ten kolor jasnej zieleni na czubkach kwiatow nie do podrobienia aż w oczy razi. Oglądałam swoje o poranku w niedzielę. Moje mieczyki zapomniałam cebule wykopać na zimę i wiosna wypuściły też kwitną. Tak samo dalie.

U nas piękna pogoda susza bardzo dużą. Dzisiaj chmury wyszły trochę pokropiło i na tym koniec.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
popcorn 09:33, 18 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ło. Ale pogryzione liście. Ślimaki morduję nadal, ale to nie one... raczej??

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 11:03, 18 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasiu piszesz o pladze opuchlakow. Też u mnie są na różach szczegolnie. Miałam na jednej hortensji ale posłałam środkiem i znikły gdzieś pod koniec czerwca. Teraz trzeba sprawdzić na jakim etapie rozrodczym są te robale. Podobno mają kilka rzutów w ciągu sezonu.
Na bergenia nie zauważyłam, ale ślimaki to ja lubią.

Skąd to przylazi mam miejsca gdzie nic nowego nie sądzę a one są.
Tak samo z ślimakami nagimi nie miałam nigdy i znalazłam na cyniach młodych takie małe ok 2 -3 cm wyłapałam zzarly cynie zostało kilka.
Wczoraj odsuwałam kamień a tu patrzę taki grubas siedzi.



U siebie tez ostatnio znalazlam brazowe nagie i wiem juz kto mi zezarl brukselki. Te bio granulki na slimaki nie dzialaja u mnie.Juz trzy razy wysypywalam a one nadal sa.

U mnie niby popadalo a wczoraj przesadzalam dwie sciete rosliny a tam pod korzeniami susza totalna.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 11:04, 18 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
popcorn napisał(a)
Ło. Ale pogryzione liście. Ślimaki morduję nadal, ale to nie one... raczej??

pozdrawiam!

Pewnie i opurchlaki i slimaki.U mnie laki za domem wiec pewnie ich tu masa.Teraz jesienia rozprowadze nicienie a pulapki od maja.
Choc nie wiem czy to nie pszczoly sobie te dziury wygryzaja?Tzw. miesierki?One tez sobie kawalki lisci wygryzaja i wciagaja do gniazda.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 11:05, 18 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
ElzbietaFranka napisał(a)


Przerobka domu jeszcze sie nie skonczyla,ale powoli juz spokojniej.Dzis byl nasz znajomy mierzyc szybe ochronna na taras i pod koniec wrzesnia bedziemy usuwac zywoplot i stara tuje oraz chora jablon.
____________________
Zapraszam na kawe
Dominika11 11:16, 18 sie 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
mieczyki mają piekny kolor

a te wygryzione dziury - jestem w szoku
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies