Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

popcorn 13:39, 18 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pszczoły te które wycinają kawałki liści robią okrąglejsze i większe dziury. Pzyglądałam się im. Czy to osy? Ostatnio w Gardener's World były.

Przebudowa - szacunek. Ja już podziękuję wszystkim specom, trzeba mieć do tego nie wiem ile siły...

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 15:02, 18 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
popcorn napisał(a)
Pszczoły te które wycinają kawałki liści robią okrąglejsze i większe dziury. Pzyglądałam się im. Czy to osy? Ostatnio w Gardener's World były.

Przebudowa - szacunek. Ja już podziękuję wszystkim specom, trzeba mieć do tego nie wiem ile siły...

pozdrawiam!


Dzis zamontowali, po czwartej probie, prawidlowe grzejniki.Juhu, juz mi nikt nie bedzie wlazil do nowych, umeblowanych pokoi
____________________
Zapraszam na kawe
popcorn 15:03, 18 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jej! Super
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 15:12, 18 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
No wlasnie tez mi sie wydaje, ze pszczoly robia te dziury kuliste i na niektorych rozach je widze. Ale bergenie i zurawki to ewidentnie sprawka opurchlakow.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 11:49, 19 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Wczoraj wykopalam 3 pozarte zurawki ale w korzeniach nie znalazlam ani jednego opurchlaka.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 13:45, 20 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
I co, ktos pomoze z tymi moimi wzerami?Opurchlak czy nie?
Mam wrazenie, ze ta jesien wielkimi krokami sie zbliza. Jakos szybko w tym roku.
____________________
Zapraszam na kawe
popcorn 15:48, 20 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Winter is coming!

nie mam opuchlaków, nie wiem. Oby nie zeżarły wszystkiego...

U nas z powrotem gorąco, ale dziś nie podlewam po ostatnich deszczach, jupi!

pozdrawiam Kasiu!
____________________
Mój nowy ogródek
Anda 16:15, 20 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Te koronki to rzeczywiście wyglądają na sprawkę opuchlaków. Miesierki wycinają większą połać liścia.

Tutaj są dobre metody zwalczania, nie tylko nematody.
https://www.native-plants.de/garten-tipps/schaedlinge-und-krankheiten/dickmaulruessler-bekaempfen
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 16:21, 20 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Hej Kasia
Też mam takie wżery. Mam wrażenie, że czasami tabuny mączlików szklarniowych lub innych robali lata nad hortensjami i pęchęrznicami. Niestety nie umiem zidentyfikować co to. Może Ewa będzie wiedziała.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 08:21, 21 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Anda napisał(a)
Te koronki to rzeczywiście wyglądają na sprawkę opuchlaków. Miesierki wycinają większą połać liścia.

Tutaj są dobre metody zwalczania, nie tylko nematody.
https://www.native-plants.de/garten-tipps/schaedlinge-und-krankheiten/dickmaulruessler-bekaempfen

Ewa, a po polsku co byś poradziła?
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies