Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 10:35, 06 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Helen napisał(a)

Kasia, czym polałaś rabaty? Też mam w kilku miejscach grzyby i nie wiem co robić.


Tutaj kolezanka opisala czym ona podlewa takie miejsca-mam nadzieje ze pomoze link

____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 10:39, 06 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
zawitka napisał(a)
Kula hryzantemowa boska .Kwiaty będą pewnie w przyszłym roku /Co 2 lata/Pozdrawiam .

To magical saphir-kwitnie co roku-tylko w tym musialam wszystkie hortensje sciac do zera bo robilismy elewacje.
Kwitnie tak


____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 10:41, 06 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Helen napisał(a)

Czy to jest dobrej jakości zdjęcie czy odbicie w lustrze?

To odbicie powstal nowy plot i jeszcze brak roslin, wiec to lustro troche golo wyglada. Ale bedzie sie odbijal w nich klon i rabata hortensjowa. Lustro jest tak usytuowane, ze niemozliwe jest by ptaki w nie wlatywaly-tam jest wasko i jest skierowane w kierunku elewacji domu.Za drzewem
____________________
Zapraszam na kawe
sylwia_slomc... 10:44, 06 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
KasiaBawaria napisał(a)

Fajny ten słupek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaBawaria 10:48, 06 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
sylwia_slomczewska napisał(a)

Fajny ten słupek


Lubie drewno w ogrodzie slupki zrobilam sama
____________________
Zapraszam na kawe
daszum 19:14, 06 lis 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Pięknie Ci ta ogrodówka kwitła
Moje w tym sezonie miały po kilka kwiatów. Wczoraj kilka ścięłam i powiesiłam do suszenia.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
zawitka 08:19, 07 lis 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
Chryzantemę trzeba odmłodzić .na wiosnę jak zacznie rosnąć oderwij kawałek wsadz do ukorzeniacza i do ziemi .Będziesz miała nowe zdrowe sadzonki.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 10:42, 07 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13881
KasiaBawaria napisał(a)
Ela, u nas tez masakra z korona.Wlasnie skonczylam prace, bo pracuje z domu,bo dzieci tez ucza sie zdalnie. A ze to 1 i 4 klasa wiec latwo nie jest. U nas zmarlo juz wiecej ludzi.Prawie 11 000 ludzi zmarlo.W Polsce zmarlo z tego co widze ze statystyk prawie 7000.Mieszkam w rejonie o najwiekszym procentowym zarazeniu. U nas narazie ze sprzetem medycznym jest dobrze i Bayern nawet 10 lozek trzyma w razie co dla Czech-mieszkamy przy granicy czeskiej.

Dzis polalam kilka rabat gdzie wystepowaly grzyby-po uwczesniejszym ich zebraniu-posypalam maczka bazaltowa i piaskiem. Zobaczymy, czy to cos pomoze.




Jest różnica przy ludności okolo 70 mln z 11 tys zmarłych i 38 mln zmarłymi 7 tys. U nas w październiku zmarło o 13 tys więcej niż rok temu. Wniosek ludzie umierają w domu bo na leczenie z innych powodów nie mają szans.

U nas pogoda beznadziejna mrzawka nie można nic zrobić chociażby powiązać trawy mokre, ale jest ciepło. Jutro ma być lepiej to zrobię. Kupiłam trochę traw, palczatki, molinie i trawę preriowa to trzeba posadzi i jakieś tam porządki z liśćmi. Róże przyciąć bo jesienią przycinam wiosna tylko poprawiam. Przez zimę badyle przeschnąć i wiosna spalę.
Trzeba czekać do wiosny może z lepiej będzie.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
KasiaBawaria 11:57, 07 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
daszum napisał(a)
Pięknie Ci ta ogrodówka kwitła
Moje w tym sezonie miały po kilka kwiatów. Wczoraj kilka ścięłam i powiesiłam do suszenia.

Kwiaty na zime lepiej zostawic bo to dodatkowa oslona przed mrozem. Takie pozne ciecie moze powodowac przemarzanie pedow.U siebie scinam stare kwiaty w kwietniu.


Przez dwoma dniami chwycil pierwszy mroz.





____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 11:58, 07 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
zawitka napisał(a)
Chryzantemę trzeba odmłodzić .na wiosnę jak zacznie rosnąć oderwij kawałek wsadz do ukorzeniacza i do ziemi .Będziesz miała nowe zdrowe sadzonki.

Mam nadzieje, ze bede o tym pamietac
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies