Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku emerytki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku emerytki

gogo 15:27, 01 lis 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Sylwio, witaj w klubie ogrodowych szczęściarzy i doceniających pory roku
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
basia3012 00:29, 02 lis 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Grażynko, piękne miejsca pokazujesz. Zieleń zadbana. Gdzie tak dbają? A ten berberys z tymi koralami to jakiś taki podobny do ognika. Czy to na pewno berberys?

Grażynko, mam pytanie odnośnie tego odkażenia miejsca po chorej hortensji. Czy może być preparat czosnkowy Bioczos?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:34, 02 lis 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
gogo napisał(a)





Grażynko, miałam na myśli ten krzew z 3 zdjęcia. Bo ten z 2 to raczej berberys.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
gogo 01:01, 02 lis 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, zdjęcia są z mojego rodzinnego miasta, nieźle się postarali
Krzewy z czerwonymi koralami to berberysy /nie wiem jaka odmiana/, a z żółtymi to ogniki.
Coś nie mam przekonania do kupnych preparatów, wolę zrobić sama.
Weź 10 dkg czosnku, pokrój ząbki z łupinami, nalej 2 l wody i gotuj ok 15 minut na małym ogniu.
Po ostudzeniu przecedź, rozcieńcz /podają 1 litr wywaru na 10 l wody/, ja rozcieńczyłam w 5 litrach i całą ilość wylałam w miejsce do odgrzybienia.
Nowe rośliny wsadziłam jakoś po 3, 4 dniach i zdrowo rosną.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
greg66 11:51, 02 lis 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Grażynko ten rdest u mnie to Caliente, jeszcze będę go w pzryszłym roku dokupywał.
Pozdrawiam.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
gogo 16:35, 02 lis 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Grześ, dzięki za nazwę rdestu, u mnie na 100 % zamieszka
Dzięki za pozdrowienia, odwzajemniam
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
basia3012 21:35, 02 lis 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
gogo napisał(a)
Basiu, zdjęcia są z mojego rodzinnego miasta, nieźle się postarali
Krzewy z czerwonymi koralami to berberysy /nie wiem jaka odmiana/, a z żółtymi to ogniki.
Coś nie mam przekonania do kupnych preparatów, wolę zrobić sama.
Weź 10 dkg czosnku, pokrój ząbki z łupinami, nalej 2 l wody i gotuj ok 15 minut na małym ogniu.
Po ostudzeniu przecedź, rozcieńcz /podają 1 litr wywaru na 10 l wody/, ja rozcieńczyłam w 5 litrach i całą ilość wylałam w miejsce do odgrzybienia.
Nowe rośliny wsadziłam jakoś po 3, 4 dniach i zdrowo rosną.


Grażynko a czy używałaś ten preparat na glebę z rośliną? Mam takie "podejrzane" miejsce, w którym rośnie hortensja i nie wiem czy mogę tam podlać. Zastanawiam się czy nie zniszczę krzewu.
I profilaktycznie podlewałabym nim ziemię wokół powojników. Oczywiście jeśli jest wypróbowany na ziemię z roślinami. Bo już kiedyś zdarzyło mi się podlać rabatę z hortensjami wodą z octem. Wg przepisu z internetu. Hortensje padły.
Dlatego tak się dopytuję.

I jeszcze Grażynko, czy może wiesz czy taki preparat nadaje się do oprysku na choroby grzybowe na roślinach np na powojnikach, różach?
Zrobię ten preparat na pewno. Teraz, na to miejsce. A wiosną zobaczymy na co. Tylko muszę przepis skopiować i wydrukować bo jak nic, przepadnie mi i nie znajdę go wiosną.
Zdrówka dla mamy i dla Ciebie Grażynko.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
gogo 23:39, 02 lis 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, teoretycznie podlanie rośliny nie powinno zaszkodzić.
Polewałam zagrzybioną ziemię, a przecież obok rosły rośliny.
I tym preparatem opryskuje się np. mszyce i wtedy i tak część spływa do ziemi pod korzenie.
Ps
Doczytałam, że wywarem z czosnku: pół ząbka na 4 szklanki podlewa się rośliny w domu
Jeśli im nie szkodzi, to i stosowanie w ogrodzie też będzie ok, tylko ważne są odpowiednie proporcje wywaru i wody.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
KasiaBawaria 06:28, 03 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Myslisz, ze ten wywar z czosnku podziala na grzyby kapeluszowe?Bo rosna mi w kilku miejscach na rabatach i bym sie z checia ich pozbyla.
____________________
Zapraszam na kawe
gogo 09:48, 03 lis 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kasiu, tak, tym wywarem potraktowałam też takie grzyby i zniknęły
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies