Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

violaskom 12:16, 30 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
KasiaBawaria napisał(a)


Kasiu uwielbiam oglądać Twoje rabaty, masz zawsze coś nowego. Co to jest? Czy to jakiś dzwonek? Ja mam podobny pierwszy rok i nie wiem czego się po nim spodziewać. Czy przycinasz przekwitłe kwiatostany, jak długo kwitnie?
Bardzo podobają mi się u Ciebie te wszystkie dekoracje. To zdjęcie z poidełkiem jest cudne, choć Eddie na leżaku i tak bije wszystko!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 13:25, 30 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dopiero teraz zaczynam rozumieć czemu część roślin okazale rośnie w Twoim ogrodzie olewając moje rabatki Dobrze dobierasz nasadzenia do ogrodu w pełnym słońcu. Jednak i tak zawsze podziwiam Twoją kolekcję hortensji ogrodowych... i o czerwonozawijkowej pamiętam, czyli troszkę cienia masz
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
SlonecznyOgrod 13:32, 30 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Piękne masz zestawienia na rabatach, wszystko pasuje do siebie
Warzywniczek cudo!
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
KasiaBawaria 13:40, 30 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
violaskom napisał(a)

Kasiu uwielbiam oglądać Twoje rabaty, masz zawsze coś nowego. Co to jest? Czy to jakiś dzwonek? Ja mam podobny pierwszy rok i nie wiem czego się po nim spodziewać. Czy przycinasz przekwitłe kwiatostany, jak długo kwitnie?
Bardzo podobają mi się u Ciebie te wszystkie dekoracje. To zdjęcie z poidełkiem jest cudne, choć Eddie na leżaku i tak bije wszystko!


To dzwonek ale nie pamietam odmiany, chyba Campanula punctata 'Beetroot' .Scinam kwiatostany jak mam czas i ochote ale sie staram, bo nie chce miec za duzo siewek.

Dziekuje


____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 13:43, 30 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek33 napisał(a)
Dopiero teraz zaczynam rozumieć czemu część roślin okazale rośnie w Twoim ogrodzie olewając moje rabatki Dobrze dobierasz nasadzenia do ogrodu w pełnym słońcu. Jednak i tak zawsze podziwiam Twoją kolekcję hortensji ogrodowych... i o czerwonozawijkowej pamiętam, czyli troszkę cienia masz


Czerwonozawijkowej?? Kolekcje hortensji troche zmniejszylam, i jeszcze zmniejsze.Maja byc tylko te calkiem niezawodne odmiany. Cien ma troszke na rabacie z jarzmiankami tam jest idealnie- ale problematycznie zima.No i na rabacie hortensjowej jest cien-to rabata na polnocy, przy scianie domu dla hortensji idealnie, po slonce maja rano i wieczorem.



____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 14:09, 30 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)


Czerwonozawijkowej?? Kolekcje hortensji troche zmniejszylam, i jeszcze zmniejsze.Maja byc tylko te calkiem niezawodne odmiany. Cien ma troszke na rabacie z jarzmiankami tam jest idealnie- ale problematycznie zima.No i na rabacie hortensjowej jest cien-to rabata na polnocy, przy scianie domu dla hortensji idealnie, po slonce maja rano i wieczorem.





Dryopteris erythrosora, może to nie czerwonozawijkowa ale też piękna paproć


Kłosy traw szczególnie w słońcu zdobią rabaty i te jarzmianki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 14:14, 30 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mamy zabe- sama przyszla


____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 14:15, 30 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek33 napisał(a)


Dryopteris erythrosora, może to nie czerwonozawijkowa ale też piękna paproć


Kłosy traw szczególnie w słońcu zdobią rabaty i te jarzmianki


ahhh teraz rozumiem szkoda tylko, ze tak pozno startuje to jedna z moich ulubionych paproci.Zastanawiam sie, czy jeszcze nie dosadzic
____________________
Zapraszam na kawe
violaskom 14:30, 30 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Jarzmianek zazdroszczę. U mnie coś nie chcą rosnąć. Próbowałam różnych odmian w różnych miejscach i zawsze wychodzi jakiś nędzny kwiatek lub dwa. Ta ciemnoróżowa jest śliczna.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
KasiaBawaria 15:39, 30 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jarzmianki lubia polcien i pulchna glebe.U mnie musze im zaprawic dolek ziemia z worka i kompostem bo tez by nie chcialy rosnac.

Mial ktos problem z drozdzakami u psa?Meczymy sie od dlugiego czasu, bo byla zla diagnoza i to u 4 wetow.Kazdy mowil, ze to zakazone modzele a okazalo sie ze to drozdzaki na tle alergicznym.A przez to ze dostal dwa razy antybiotyk, ktory tylko pogorszyl sprawe.Kapiemy sie w specjalnych szamponach, mamy masci i zmieniamy diete ale to ciagle wraca, bo Eddie czesto sie kapie i wilgotne i cieple futro sprzyja temu chorobsku.Teraz znow go ostrzyglam, by latwiej bylo go myc. Ma czerwona nasade ogona, lokcie, spodnia strone lap i brzuch. I wydaje mi sie, ze powinien cos od srodka dostac ale weci sadza ze to co robie to wystarczajace jest.




____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies