Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

daszum 23:02, 06 sie 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
KasiaBawaria napisał(a)




Mam u siebie identyczny zestaw
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
KasiaBawaria 12:52, 07 sie 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
daszum napisał(a)
Kasiu, wiem że to pies z silnym instynktem łowieckim i potrzebuje dobrego treningu.
Syn zobowiązał się, że będzie go szkolił, ja oczywiście również.


Daj znac, kiedy do was zawita ciesze sie razem z wami to czekanie na nowego czlonka rodziny jest niesamowite z niecierpliwoscia czekam na zdjecia
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 12:52, 07 sie 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
daszum napisał(a)


Mam u siebie identyczny zestaw


Wiem, wiem widzialam bardzo fajny, zwiewny i kompletnie bezproblemowy
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 12:56, 07 sie 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mardzo mi sie spodobal ten dzielzan.Odmiana bodajze Rubinzwerg.

____________________
Zapraszam na kawe
ElzbietaFranka 21:43, 07 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Witam Kasiu

Przepiękny niebieski kolor tej hortensji dobrze jej nawozik dozujesz (zakwaszenie).

Jeżeli chodzi o jeżówki 2 lata temu kupiłam 4 rodzaje Jeżowek i te same jeżówki bo licencjonowane rosną roznie.
Tam gdzie ziemia kompostowa i półcień rosną wyśmienicie. Najgorzej rosną jeżówki wystawione na pełne słońce.
Niestety mamy taki klimat, że słońce tak piecze i rośliny nie wytrzymują tego ciepła.
Tych kilka miernot wysadzilam i posadziłam w donicach do dobrej ziemi i ruszają tężeją
Kwitnąć już w tym roku nie będą, ale korzeń się wzmocni.
Podleje jeszcze gnojówka z żywokostu.

W zeszłym roku zebrałam nasiona z jezoweknlicen i zasiałam dosyć ładnie po wschodzily w przyszłym roku powinny kwitnąć. Wiem że nie powtarzają cech, ale zawsze to coś nowego.
Więc w przyszłej wiosny będę miała dużo kompostu może jeszcze tej jesieni to wywiozę na rabaty.

Pieszy jak zwykle bez problemów życiowych jak panią wszystko zabezpieczy

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 22:02, 07 sie 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
KasiaBawaria napisał(a)


Daj znac, kiedy do was zawita ciesze sie razem z wami to czekanie na nowego czlonka rodziny jest niesamowite z niecierpliwoscia czekam na zdjecia


Wybraliśmy pieska zdalnie i oglądamy zdjęcia naszego malucha z czerwoną kokardką na Facebooku
Będzie można go odebrać po 4 września, bo wtedy skończy 8 tygodni.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
gogo 21:10, 22 sie 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
KasiaBawaria napisał(a)


U mnie zurawki wypadly z doniczek, bo opurchlaki obgryzly im cale korzenie. Podlewasz u siebie? U nas bylo kilka dni 37 stopni .Przy tej temperaturze, to podlewanie malo co daje.


Moje stare żurawki /mam od 2015 roku/ jakimś cudem żyją i opuchlaki nie dobrały się do korzeni, tylko zrobiły falbanki na brzegach liści.

Podlewam tylko nowe rośliny, stare jakoś dają radę, choć kwiaty na słońcu szybko przekwitają.
A teraz od soboty cały czas pada
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Agatorek 21:27, 25 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Kasiu, co tam w ogrodzie u Ciebie?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
daszum 22:20, 09 wrz 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Mam pieska Wstawiłam zdjęcia
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
KasiaBawaria 08:16, 13 paź 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Kasiu

Przepiękny niebieski kolor tej hortensji dobrze jej nawozik dozujesz (zakwaszenie).

Jeżeli chodzi o jeżówki 2 lata temu kupiłam 4 rodzaje Jeżowek i te same jeżówki bo licencjonowane rosną roznie.
Tam gdzie ziemia kompostowa i półcień rosną wyśmienicie. Najgorzej rosną jeżówki wystawione na pełne słońce.
Niestety mamy taki klimat, że słońce tak piecze i rośliny nie wytrzymują tego ciepła.
Tych kilka miernot wysadzilam i posadziłam w donicach do dobrej ziemi i ruszają tężeją
Kwitnąć już w tym roku nie będą, ale korzeń się wzmocni.
Podleje jeszcze gnojówka z żywokostu.

W zeszłym roku zebrałam nasiona z jezoweknlicen i zasiałam dosyć ładnie po wschodzily w przyszłym roku powinny kwitnąć. Wiem że nie powtarzają cech, ale zawsze to coś nowego.
Więc w przyszłej wiosny będę miała dużo kompostu może jeszcze tej jesieni to wywiozę na rabaty.

Pieszy jak zwykle bez problemów życiowych jak panią wszystko zabezpieczy

Pozdrawiam
u mnie tez patelnia ale te podstawowe jezowki wlasnie tam najlepiej rosna. A te z nasion sa u mnie najzdrowsze i najbardziej zywotne.
Hortensji juz od dawna nie nawoze
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies