Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

Sebek 17:09, 02 paź 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gosia - na 2 stronie Magja wymieniła jeszcze kilka środków. A nie ma mniejszych Larvan'ów?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaisog1 18:00, 02 paź 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Sebek czytałam ale to są środki owadobójcze i nie piszą tam nic o zwalczaniu larw, które u mnie są.....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
mysza 18:35, 02 paź 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Gosia , ja właśnie kupiłam Dursban , to litrowa butla oprysku , odleję Ci trochę .Kolejny powód ku temu , abyś do mnie podjechała )))))) .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
kaisog1 20:33, 02 paź 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Gosia, ja z przyjemnością bym podjechała i to choćby zaraz ale Kuba chory.... uziemieni jesteśmy do końca tygodnia
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 13:58, 06 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj instrukcja stosowania nicieni do zwalczania opuchlaków

http://www.konexim.com.pl/nowosci-konexim,1.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:04, 06 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj jeszcze pojawia sie jeden preparat, do stosowania w temp. poniżej 15 stopni o nazwie ENTONEM

http://www.koppert.info.pl/files/opuchlaki/zwalczanie%20opuchlakow%20.pdf
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 12:59, 08 lis 2012

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141

Myślę, że równie skuteczne a ponad to działające niezależnie od temperatury są wyciągi, napary czy nawet gnojówki z wrotyczu lub paproci orlicy. Sam stosuję je od dawna /bezpłatne/ i skuteczne . Ani jednego robaka w ziemi. Nie wiem co to szkodniki glebowe: choćby takie,jak śmietki, opuchlaki w truskawkach, poziomkach czy malinach, a nawet pędraki czy drutowce.A one w roślinach nie przebierają.



Mazan - Walerek.
____________________
Mazan - Walerek
Pszczelarnia 13:39, 08 lis 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mazanie - Walerku, napisz coś więcej o tej paproci i wyciągu. Jakie właściwości, działanie. Dlaczego właśnie ta paproć (bo popularna?). Interesuję się tą tematyką.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 14:44, 08 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wrotycz rośnie u mnie wszędzie przy drodze po rowach, muszę jej nazbierać i zrobić gnojówkę, bo z przerażeniem zauważam coraz więcej dziurek, głównie na trzmielinach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 15:30, 08 lis 2012

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141

Napisałem, że "od dawna", ponieważ od początku lat 90-tych zaczęto zwracać szczególną uwagę na tzw. zdrową żywność a ja sprzedawałem swoje produkty do szpitala i nie chciałem żadnych zarzutów ze strony kontrahenta. Dlatego mając uprawy ekologiczne opanowane w wystarczającym stopniu stosuję nawet po likwidacji upraw warzywnych.
Podałem TĘ paproć ponieważ ją mam "pod ręką" w lesie setki ha. Wrotycz uprawiam na kawałku niedostępnej dla innych roślin działki - ok 50m2. Bez tych roślin nie miałyby szans rośliny ozdobne /pod ręką wylęgarnia chorób i szkodników czyli las/. Antenaci ozdobnych to w większości rośliny leśne, dlatego tak choroby, jak i szkodniki nie muszą wcale wybierać. Paproć polecam, ale z umiarem. Jej toksyczne działanie trwa dłużej, wrotycz działa podobnie lecz krótko ok. tygodnia. Najsilniejsze działanie ma zebrany do kwitnienia , później zawartość substancji toksycznych spada - nie do zera, ale jest już dużo słabszy.

Przyrządzam go na kilka sposobów:

1. wywar: ok.0,5kg /10l wody nastawić na 24h, potem gotować przez 20min., ostudzić, przecedzić i pryskać bądź polewać, paproć podobnie. Wyciąg jest bez gotowania lecz musi stać dłużej ok,3 dni. Działanie - podobne, paproć identycznie. Muszę też zwrócić uwagę, że mogą wydzielać się opary. O działaniu tych roślin wiedziały już dinozaury - nie chciałbym powtórzeń.

Mazan - Walerek.
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies