Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

Mazan 16:56, 08 lis 2012

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Dodam do poprzedniej wypowiedzi, że popularna w lasach narecznica samcza, nasza paproć rodzima koło mnie występuje w b. małych skupiskach, a z leśniczym zadzierać nie myślę. Ma takie same właściwości, ale za to dużo większe liście.
W tym roku zwróciłem baczniejszą uwagę na kapustę ozdobną. Zaproponowałem obsadzenie ponad stu roślin selerem. Do tej pory ciągle im ginęła /zjedzone liście, wygryzione pąki/ teraz pełen ogród kwiatów - nie było jeszcze dużych spadków temperatury, a właściciele wniebowzięci z radości. Nie usiadł ani jeden bielinek, a gospodyni ma dodatkowo trzydzieści /pół kopy/ selerów na zimę.


Mazan - Walerek.
____________________
Mazan - Walerek
gierczusia 15:47, 17 gru 2012


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Witam temat jest mi znany , też walczę z opuchlakami...z moich obserwacji : Kreta nie sprawdziłam, jaszczurki zwinki - popularne u nas w lasach śląskich - bardzo dobrze się sprawują ( smacznego im życzę i na zdrowie ) preparat z wrotyczem ema 5 nie zadziałał u mnie , szpaki śpią w nocy a opuchlaki grasują , larvanem stosować trzeba w temp. Powyżej 15 stopni i najlepiej we wrześniu, kiedy większość larw jest już w ziemi - tak mi powiedział pan z Koppert ... Działa... Oprysk owadofosem , do kupienia w necie polecam , działa na dorosłe chrząszcze sprawdziłam... Na larwy podobno też działa - tak twierzdzi Mazan - Walerek ( dziękuję bardzo za info ) tylko jest bardzo toksyczny, trzeba uważać.. Pozdrawiam, życzę sukcesów w walce opuchlakami.. Wybaczcie telegraficzny skrót... Ale to przez te świąteczne szaleństwo
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Gardenarium 15:23, 20 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zdjęcia do rozpoznania larw opuchlaka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agacia 22:44, 24 kwi 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
O nie,mam to. Wycinalam trawnik i troche tego bylo,tzn.kilka sztuk na m2. Czy mam pozostaly trawnik opryskac? Czym?
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Gardenarium 13:31, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dursbanem- konewką lać z sitkiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nebel 16:36, 25 kwi 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Na opuchlaki w trawie polecono mi coś takiego:
Na 5 litrów wody
-100 ml Florowitu - zamieszczać
- 5 ml Confidoru - zamieszczać
Wykonać oprysk 4x co 7 dni.
Zakupiłam co trzeba, jutro robię pierwszy oprysk.
Ale nie wiem jak sprawdzić, czy jest/będzie skuteczny?

____________________
Ogród Nebel
Gardenarium 18:40, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kiedyś mi polecano Fastac. Sama głupieję. Florowit może być jako dodatek..
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nebel 18:55, 25 kwi 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Danusiu, juz się sama zorientowałam, że można "zgłupić"
Proponuję cos takiego.
Jutro zrobię pierwszy oprysk według proponowanej 'mikstury' i potem 3x co 7 dni będę robiła dalsze.
A potem poproszę o konsultacje, jak sprawdzić czy to coś dało?
ewa
____________________
Ogród Nebel
Gardenarium 23:17, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Patrzeć czy są nowe dziury zatokowe w liściach, Jak są znaczy nic nie dało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gierczusia 08:56, 26 kwi 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Larwy wyżerają korzenie.. I można się kompletnie nie zorientowa a potem nagle wypada Ci roślina , ma zgon , bo nie ma korzeni.. Dorosłe chrząszcze wygryzają dziury w liściach...i to można od razu stwierdzić
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies