Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

21:02, 22 sie 2013
ta ...to TA banda

u mnie też się znalazła....zakupiłam jako gratis do żurawki(...taki gadżet

czytam czym to pryskać .....

u mnie akurat to było dziwne bo kupiałam 6 zurawek i tylko jedna marniała w oczach ...reszta ładnie rosnie...dlatego też ....... wykopałam wiadro ziemi z tym dziadostwem i wywaliłam do kubła...całej działki nie da sie wymienić (((
Azalia2 16:19, 09 wrz 2013

Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 1
Witam!!

Widzę, że problem z opuchlakami miałam nie tylko ja! Męczyłam się z nimi niezwykle przez kilka lat, ale odkąd zaczęłam zwalczać larwy opuchlaka Larvanemem z firmy Koppert to chrząszcze nie pojawiły mi sie w ogródku ani razu! W tym roku zapobiegawczo też opryskałam nim ogród , żeby na wiosne przypadkiem się nie wylęgły!

Pozdrawiam!
Kasiek 21:56, 10 wrz 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Dziewczyny ja polecam wrotycz ,zielsko rosnace na polachPoczytajcie ,prosze
http://nasze-srodowisko.blogspot.de/2012/06/preparaty-roslinne-z-wrotyczu.html
____________________
Bawarka
Kasiek 21:58, 10 wrz 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Po rozmowie z pewnym szpecem od opuchlakow,z chemii polecam srodek Apacz (oprysk dolistny) a w ziemie Larvanen.
____________________
Bawarka
Gardenarium 22:04, 10 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj po nocy z latarką w ręku, Witek własnoręcznie ubił 22 opuchlaki...łażą po ścianach, wziął deseczkę białą, spadały na nią, bo jak dotyka się to odpadają na ziemię, więc deseczka niezbędna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anabell 22:43, 10 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Zaczęły mnie przerażać, nie zdawałam sobie sprawy do tej pory. Muszą też być u mnie bo wiosną zakupione rośliny postawiłam razem i długi czas stały zanim wysadziłam w miejsce stałe.
ok. maja były wygryzione dziury owalne, nic nie widziałam ale zrobiłam oprysk z Mospilanu.nie przypuszczałam ,że to takie tragiczne.

Dziś czytałam że trzeba pod krzaczki roślin położyć deseczki, jedna na drugiej i tam zaczną się chować i można zbierać.
Pisało jeszcze do oprysku Mospilan i Fastac. Wiem, że Fastac trzeba używać jak temp. jest poniżej 18 stopni. przy wyższej nie działa. Można tez podlewać na małe do ziemi.

Danusiu - zaraz idę z latarką szukać na azaliach i rododendronach i bukach to razem stały wiosną.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 15:58, 18 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U nas siedzą na ścinach i na iglakach w donicach, wcale nie na różanecznikach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
16:26, 20 wrz 2013
kupiłam wrzosy z opuchlakami

przeprowadziłam zabieg oczyszczania)


a następnie wsadziłam do gruntu i licze ze się nie zmarnują


na nastepnych zakupach chyba będę wszystko wyciagać z doniczek i ogladać szczegółowo .....echh ...tyle tych "gratisów" było ((((


zdjecia z telefonu nie najlepsze . przepraszam
Loosiuu 22:39, 21 wrz 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Można jeszcze jakoś atakować larwy opuchlaków zjadające trawnik?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Madzenka 22:55, 21 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dursban jest preparatem gazowym i działa jesli temepratura gruntu wynosi minimum +15 stopni. Przy nizszej temperaturze będzie nieskuteczne. Teraz lepiej nicienie lub mechniczne zwalczanie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies