Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Ogródki ziołowe - zioła

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródki ziołowe - zioła

Gardenarium 16:11, 19 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tymianek albo ma za mokro, albo miał za sucho. Ale nie martw się, to nie jest roślina długowieczna, wymarza i łysieje.

Może zraszacze po nich lały?

Wyrzuć, wyrwij wszystko, zasil glebę, albo zmień na tym odcinku i posadź nowe tymianki. I licz się z tym, że co kilka lat będziesz wymieniać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rafmarszalek 17:29, 19 paź 2015

Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 6
Dziękuje oczywiście za odpowiedź.
Tak, ten tymianek rosnie na granicy z trawnikiem,który regularnie jest zraszany.Problemem jest to ,że ma dopiero rok
Anda 17:35, 19 paź 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Mój tymianek przycinam porządnie, tak jak lawendę. Te uschnięte krzaczki warto wymienić na nowe. Tymianek nie lubi zbyt mokro, podobnie jak lawenda.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardenarium 19:54, 20 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Musisz zmienić miejsce dla tymianku, na granicy z trawnikiem jak widać ma źle. Za mokro. Posadź miniaturowe hosty, albo Astilbe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:01, 16 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
MarzenaRac napisał(a)
Czy jest możliwość uprawy ziół na parapecie w dobrze oświetlonej kuchni? Tak się przydarzyło, że obecnie nie mam balkonu, a bardzo chciałabym mieć własne zioła. Tak się tylko zastanawiam czy ma to większy sens? Macie jakieś wskazówki i porady?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
an_tre 18:01, 16 lis 2015


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22371
MarzenaRac napisał(a)
Czy jest możliwość uprawy ziół na parapecie w dobrze oświetlonej kuchni? Tak się przydarzyło, że obecnie nie mam balkonu, a bardzo chciałabym mieć własne zioła. Tak się tylko zastanawiam czy ma to większy sens? Macie jakieś wskazówki i porady?
można i trzeba spróbować
powodzenia
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Gardenarium 18:01, 16 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zioła potrzebują dużo światła słonecznego, na parapecie wewnatrz domu mogą rosnąć krótko, potem będą marnieć aż padną. Dla ziół robisz skrzynkę na zewnątrz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarzenaRac 08:43, 18 lis 2015

Dołączył: 16 lis 2015
Posty: 4
Gardenarium napisał(a)
Zioła potrzebują dużo światła słonecznego, na parapecie wewnatrz domu mogą rosnąć krótko, potem będą marnieć aż padną. Dla ziół robisz skrzynkę na zewnątrz.


Problem właśnie w tym, że mieszkam teraz w kamienicy, gdzie część mieszkańców nie ma balkonu, a w moim rodzinnym domu mieliśmy nawet warzywniak i szklarnię. Nie ma też szerokiego parapetu, żeby wystawić chociaż doniczkę. Obawiam się, że mogłaby spaść, a z kolei ściana budynku jest zniszczona więc żadne uchwyty nie wchodzą w grę.

Czyli podsumowując uprawa ziół w domu nie będzie dawała fajnych zbiorów?
____________________
Gardenarium 08:51, 18 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie będzie dawała satysfakcji bo zioła będą brązowiały, gniły z powodu braku światła. Możesz mieć marketową bazylię, oregano, melisę (krótko, dwa tygodnie)- ja mam liście laurowe w ciemnej kuchni (dają radę), ale to wszystko tylko namiastka ogródka ziołowego. On powinien mieć słońce i pachnieć olejkami eterycznymi jakie są na maksa na słońcu.

To jakbyś chciała uprawiać palmy pod kołem podbiegunowym.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarzenaRac 17:45, 24 lis 2015

Dołączył: 16 lis 2015
Posty: 4
Rozumiem, szkoda. Liście laurowe? Muszę spróbować, tylko poszukam sadzonek i doczytam na ten temat. Szczerze mówiąc marketowe zioła utrzymują mi się troszkę dłużej, ale robiłam jeden błąd bo źle obrywałam listki i pączki, przez co rosła mi do góry, a nie na boki. Mimo wszystko dziękuję i skupię się w takim razie na zorganizowaniu przestrzeni w salonie z kwiatów doniczkowych
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies