Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dla odmiany czas na zmiany...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dla odmiany czas na zmiany...

Magda70 10:03, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ja wyciskam wszystko. Warzywa i owoce. Dużo jarmuzu, pietruszki, buraki, marchew i imbir i owoce do tego. I cukinie - tę dopiero doczytalam, ze też się nadaje a cukini mam wysyp. Jarmuż całą zimę. Wszystko co rośnie mi w ogrodzie.
Codziennie rano wypijamy z mężem 2 szklanki soku. eM wyciska


Ja niestety nie lubię blendowanych soków
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 10:06, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Juzia napisał(a)


Jak lubicie soki to będziecie robić, bo smak jest rewelka.
Taka świeżynka z pianką
A z pulpy można robić placki.

Sorbety też były ok, tylko owoce trzeba ciut rozmrozić.

Placki ziemniaczane też spoko.

Mleko migdałowe też ok. Pulpa poszła do ciastek.


Zależy co komu potrzebne. Ja wolałam blender akurat


Kurde..olśniło mnie z tą pulpą! Nie pomyślałam...moja na kompost idzie :]
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
popcorn 10:27, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kury lubią
____________________
Mój nowy ogródek
Bog 11:12, 04 wrz 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
beta napisał(a)
No właśnie kasa nie mała. Ale myślę że coś kompromisowego znajdę :—)

Ktoś, coś jeszcze na temat wyciskarki do soków. ? :—)


Nie napiszę nic odkrywczego mam wyciskarkę Hurom jest świetna teraz stoi w szafce może gdybym miała własne warzywa to była by motywacja do jej używania no nic czasem ją wyciągnę jak większość kuchennych urządzeń natomiast od kilku lat regularnie używam blendera dla mnie jest to najlepszy sprzęt w kuchni.
achimee 11:15, 04 wrz 2020


Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 483
Ja mam wyciskarkę z firmy omega, też dobre są, dają radę wielu rzeczom i nie ma aż tak dużo mycia, tylko trzeba myć od razu, a nie jak chwilę postoi i przyschnie...
____________________
Ewa Stylowe Nordowisko
beta 11:51, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
popcorn napisał(a)
Beta przyślę Ci nasiona włoskiego jarmużu, cavalo nero. Mega wypasiony u mnie pierszy raz w tym roku

Co do sokowirówki to mam zelmera i zadowolona byłam, tylko to mycie tych sitek heh...


w takim razie poproszęw rewanżu mogę kilka sadzonek Heufleriany przysłać
sokowirówki nigdy nie miałam w zasadzie...dlatego tez nie mam żadnego punktu odniesienia...dlatego słucham was
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 11:52, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Magda70 napisał(a)
Ja wyciskam wszystko. Warzywa i owoce. Dużo jarmuzu, pietruszki, buraki, marchew i imbir i owoce do tego. I cukinie - tę dopiero doczytalam, ze też się nadaje a cukini mam wysyp. Jarmuż całą zimę. Wszystko co rośnie mi w ogrodzie.
Codziennie rano wypijamy z mężem 2 szklanki soku. eM wyciska


Ja niestety nie lubię blendowanych soków


ejjjj ..więc to może jest sekret tego Waszego świetnego młodzieńczego wyglądu?

p.s nie za dobrze masz?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 11:52, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
achimee napisał(a)
Ja mam wyciskarkę z firmy omega, też dobre są, dają radę wielu rzeczom i nie ma aż tak dużo mycia, tylko trzeba myć od razu, a nie jak chwilę postoi i przyschnie...


zaraz wygooglam

chodzi mi też o mały rozmiar...
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 12:01, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Bog napisał(a)


Nie napiszę nic odkrywczego mam wyciskarkę Hurom jest świetna teraz stoi w szafce może gdybym miała własne warzywa to była by motywacja do jej używania no nic czasem ją wyciągnę jak większość kuchennych urządzeń natomiast od kilku lat regularnie używam blendera dla mnie jest to najlepszy sprzęt w kuchni.



miałam kiedyś takie wielkie urządzenie wielofunkcyjne w spadku po babci...i było z nim dokładnie tak jak piszesz...leżało w komórce ze względu na wielkie rozmiary ...a hałas jaki był przy tym....kombajn normalnie
blendera bardzo często używamy...ale średnio do soków on
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 12:02, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
popcorn napisał(a)
Kury lubią


hehehe...ta z tymi kurami...a jest coś czego nie lubią?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies