Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dla odmiany czas na zmiany...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dla odmiany czas na zmiany...

beta 07:36, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Magda70 napisał(a)
No pięknie wszystko rośnie! Oba rozchodniki okazałe
Perowska też cudowna...

Jarmuż też mi rośnie. Ja przede wszystkim do soków używam...codziennie rano eM robi ale nie pomyśalam, aby siekać na pomidory.


Magda, a ja zakochałam się w jarmużowych chipsach...zdaje się , ze to właśnie Ty mi ten pomysł sprzedałaś...zatem dzięki
co do soków, to muszę sobie jakąś małą zgrabną wyciskarkę...polecasz którąś?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Magda70 08:15, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Wiesz co ja mam huvingsa. Jesteśmy bardzo zadowoleni bo cisnie wszystko.
Mama ma jakiegoś philipsa...już gorzej. Znajomi mają jakąś z lidla...i rozczarowani są bo jednak nie wyciska ze wszystkiego soków. Zapycha się itp.
Innego porównania nie ma
My sobie z D kilka lat temu zrobiliśmy wspólny prezent na mikołaja...bo to jednak spory wydatek.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
beta 08:43, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
No właśnie kasa nie mała. Ale myślę że coś kompromisowego znajdę :—)

Ktoś, coś jeszcze na temat wyciskarki do soków. ? :—)
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Jagodaa 09:00, 04 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ja tylko tyle, że mnie się ich niestety nie chce robić . A szafka się nie domyka, bo ciągle jakiś sprzęt cudowny dla zdrowotności się kupuje.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Juzia 09:35, 04 wrz 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
My kupiliśmy wyciskarkę już parę ładnych lat temu. Panasonic. Bardzo dobra i tania. Mało było odpadów, soku mnóstwo.
Robiliśmy w nim też placki ziemniaczane, raz mleko migdałowe i sorbety.
Używaliśmy rok.
Teraz stoi w szafce.

Wyciskarka do warzyw jeszcze ok, ale do owoców nie bardzo, bo błonnik zostaje w odpadach i pijesz sam cukier. Jak z soku ze sklepu. Bez sensu.

Dlatego kupiłam sobie blender wysokoobrotowy tefala, ale nie dawał rady robić lodów i teraz w końcu mam vitamixa. I codziennie robię zielone koktajle ze szpinakiem lub jarmużem. Latem lody. Mielę ziarna i orzachy na mąkę. Mleko roślinne też można robić. Dużo można robić, ale ja z tych nie gotujących... mi wystarczy koktajl, kanapki i pieczone bataty z sałatką


Jakbyś chciała jednak tego Panasonica to oddam za grosze





____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
beta 09:48, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Jagodaa napisał(a)
Ja tylko tyle, że mnie się ich niestety nie chce robić . A szafka się nie domyka, bo ciągle jakiś sprzęt cudowny dla zdrowotności się kupuje.


no właśnie tego też się obawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 09:49, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jagodaa napisał(a)
Piękne rozchodniki. Czy to Matrona? Widziałam w szkółce i były brzydkie, zdziwiłam się, że takie popularne, a u Ciebie takie ładne!


rozchodniki tragicznie rosną w doniczkach, jakie sa można ocenić jedynie mając je w gruncie... starałam się je podzielić i podhodować w doniczkach ostatnie 3 lata i tylko większość zmarnowałam

kupuj jedną na próbę i zobacz jak u Ciebie rośnie, w ziemi
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:51, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Beta przyślę Ci nasiona włoskiego jarmużu, cavalo nero. Mega wypasiony u mnie pierszy raz w tym roku

Co do sokowirówki to mam zelmera i zadowolona byłam, tylko to mycie tych sitek heh...
____________________
Mój nowy ogródek
Jagodaa 09:51, 04 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Dobra rada Karola, dzięki, tak zrobię .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Juzia 09:59, 04 wrz 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
beta napisał(a)


no właśnie tego też się obawiam


Jak lubicie soki to będziecie robić, bo smak jest rewelka.
Taka świeżynka z pianką
A z pulpy można robić placki.

Sorbety też były ok, tylko owoce trzeba ciut rozmrozić.

Placki ziemniaczane też spoko.

Mleko migdałowe też ok. Pulpa poszła do ciastek.


Zależy co komu potrzebne. Ja wolałam blender akurat
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies