Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

frezja 22:30, 13 kwi 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mazan napisał(a)
Frezja

Maksymalnie 4g/10 l wody, czyli 0,04%. Na litr wody 0,4g.


Pozdrawiam


Dziękuję. Czyli waga jubilerska potrzebna.

Jeszcze jedno pytanie dotyczące HT..doczytałam wcześniej, że jednak proporcje są inne, niż te wcześniej podawane. Czy podwajamy do 40 gram razem (dla tych dwóch składników) czy po 40 gram ? co wybrać, aby nie zaszkodzić?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Mazan 07:59, 14 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Frezja

Moja HT jest na 20 + 20 i działa bez zarzutu, ale stosowana systematycznie. Możesz -jeśli chcesz - podwoić dawkę, lecz systematyczność jest konieczna. To przecież allelopatia, a rośliny nie wydzielają olejków eterycznych okazjonalnie, w chwili zagrożenia lecz wiele z nich wydziela je nawet zimą jeśli pozwala na to temperatura.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
frezja 09:22, 14 kwi 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mazan napisał(a)
Frezja

Moja HT jest na 20 + 20 i działa bez zarzutu, ale stosowana systematycznie. Możesz -jeśli chcesz - podwoić dawkę, lecz systematyczność jest konieczna. To przecież allelopatia, a rośliny nie wydzielają olejków eterycznych okazjonalnie, w chwili zagrożenia lecz wiele z nich wydziela je nawet zimą jeśli pozwala na to temperatura.


Pozdrawiam


Dziękuję serdecznie. Niezawodny jesteś.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Gata 19:51, 14 kwi 2017

Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 11
Póki co ziemiórki cały czas są, ale rozsada też jeszcze żyje, padły 3 papryczki, ale większość wygląda ok. Pryskam co 2-3 dni HT, ale nie widzę by działały na larwy, czy zwiększyć stężenie?
Mazan 18:41, 15 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Gata

Należy nie tylko podwoić stężenie, ale również trzeba podlewać. larwy oddychają całą powierzchnią ciała dlatego środek może działać podany doglebowo, czyli należy podlać.


Pozdrawiam, miłych i spokojnych Świąt
____________________
Mazan - Walerek
Elinka 21:35, 11 maj 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
frezja napisał(a)
Mam problem, jakieś gąsieniczki zaatakowały moją Nigrę. Ukryte są w zwiniętych listkach ;( Jak ratować ?? poproszę o pomoc.





Mazan , czy takie gąsieniczki mogą byc na jabloniach ? Zauwazylam dziury w lisciach , cos je i szukajac szkodnika znalazlam ukryte w zwinietym listku male zielone gasieniczki wielkosci moze 1 cm.
Czy to ta sama co u frezji i czy owocowe drzewa tez mospilanem czy czyms ekologicznym lepiej?
Dziekuje
____________________
elinkowy-ogrod
Mazan 11:36, 12 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Elinka

Z Twojego opisu wynika, że może to być któraś ze zwójkówek /trochę ich jest/ i Mospilan będzie najodpowiedniejszy, gdyż są schowane w zawiniętych liściach. Zielone gąsieniczki tej wielkości ma też piędzik przedzimek, ale te larwy zjadają liście w tempie można powiedzieć expresowym. Nie zwalczane mogą ogołocić drzewo ale również krzewy z liści, np agrest, porzeczka, dąb i inne.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
anna_t 10:09, 20 maj 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Walery mam pytanie o RT
stosuję sysytematycznie od polowy marca w stężeniu 1ml/l, pomimo tego pojawily mi się na 2 rózach mszyce. i biedronki. zrobiłam mocniejszy oprysk 5ml/l i o ile na tych 2 rózach znikły i mszyce i biedronki (one tez wrażliwe na tymol?) to mszyce pojawiły się na innych różach również opryskanych. czy ja mogę dzisiaj powtórzyć oprysk? ten ostatni był w czw
i kiedy potem mogę zrobic oprysk PW?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
bdan 10:23, 20 maj 2017


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Tu pytałam

http://www.ogrodowisko.pl/watek/407-choroby-i-szkodniki-bukszpanow?page=88#post_4

Po RT możesz na następny dzień już.
Mazan 11:41, 20 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Anna_t

Stężenie 5 ml/l paraliżuje nawet ślimaki, a biedronka nie wie, że ją coś unicestwiło. Niektórzy ogrodnicy robią z tymianku obwódki rabat żeby ochronić rośliny. Wystarczające stężenie to 0,2 - 0,3%.
Ciśnie się pytanie czy nie "popękały" liście na krótkich odcinkach wzdłuż nerwów. Pisałem o takim działaniu w fitoremediacji. Choć to ekologia, ale skoncentrowana i działanie jest mocne.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies