Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne nawozy do ekologicznego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne nawozy do ekologicznego ogrodu

Gardenarium 15:05, 18 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem, ale do kwaśnolubnych stosuj lepiej specjalistyczne nawozy - do iglaków i do wrzosowatych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 23:51, 18 lut 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
kurzeańcy nie polecam do wrzosów absolutnie , piszę z autopsji - nie z prac naukowych . spalisz nawet malutkim procentem . one tego nie lubią ...nie wiem dlaczego . ja tak załatwiłam sobie z 10 lat temu wrzosy .

natomiast thuje uwielbiają gnojówke . rosna po niej jak na drożdzach . ale w drugim rzucie za dwa tygodnie zastosuj nawóz zakwaszający .

wracając do popiołu drzewnego . też korzystam z własnego doswiadczenia i wiem że lubią go powojniki . z tym że ja mam go malutko z kominka a nie jakies duże ilości . wysypuje całą zimę po jednej szufladce pod każdego a resztę rozsypuje po trawie . powojniki wiosna nawożę i rosną zdrowo , więc to chyba wszystko na wyrost te strachy .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Basia_1987 10:45, 19 lut 2013


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Alina dzięki za przestrogę Danusia dzięki za rady .Wrzosom dam spokój z tą gnojówką a tujki podleję.Co rok stosuję nawozy mineralne w tym roku zastosuję naturalny nawóz, który oprócz wzbogacenia roślin w składniki pokarmowe wzbogaci również glebę.A taka gnojówka to jaki może mieć odczyn kwaśny?Ja mam tuje szmaragdowe.
____________________
" Baśniowy" ogród
Gardenarium 15:02, 19 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Alinka Ci napisała, że po kurzaku zastosuj nawóz zakwaszający (siarczan amonu?), czyli kurzak raczej ma działania odkwaszające czyli niekorzystne dla tui. Tuje lubią lekko kwaśną glebę, ale tolerują też obojętną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
frog 19:38, 29 kwi 2013


Dołączył: 29 kwi 2013
Posty: 7
Witam, mam pytanie odnośnie nawozu ptasiego w granulkach.
Czy można stosowac go pod drzewka owocowe?
Mam gruszę (niestety nie wiem jaka odmiana) od około 3 lat nie daje owoców, pomyślalam, ze moze trzeba dac jej jakiegoś nawozu? nie wiem czy taki granulowany można rozsypać pod drzewkiem (grusza rośnie otoczona trawą, nie chciałabym żeby trawa ucierpiała z tego powodu) Jak postępować? Nadaje się on do zasilania drzewka? Jeśli tak to czy teraz jest dobry czas by toz robić? Licze na poradę, początkujący ze mnie "ogrodkowy dzialacz"
Pozdrawiam.
Karolina
____________________
Debra 19:45, 29 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Karolino, moim zdaniem przede wszystkim wytnij trawę spod drzewa. Zrób taki ładny okrąg wokół pnia o promieniu ok. 40 cm, spulchnij w miare możliwości ziemię między korzeniami drzewa i nasyp dobrego kompostu albo ziemi z mikroelementami i wystarczy.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
frog 19:53, 29 kwi 2013


Dołączył: 29 kwi 2013
Posty: 7
dużą warstwę dorzucić? (przyznaje, ze ziemia tam wcale nie ejst super dobra)
a co do tego granulatu ptasiego - do czego można go wykorzystać?
____________________
Debra 20:53, 29 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Nie używam ptasiego nawozu, nie mam przekonania. To już lepiej obornik przemieszany z ziemią. A warstwa, tak z 10 cm, na oko
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Sebek 21:22, 30 kwi 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Możesz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Basiaw 07:44, 06 maj 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Chciałam zapytać, czy ktoś z Forumowiczów stosował mączkę bazaltową w celu użyźnienia gleby?
Wydaje się z opisów, że to bardzo wartościowe 'pożywienie' dla roślin i gleby, na allegro można kupić worki 25 kg za 43 zł z przesyłką, może warto spróbować? Chodzi mi zwłaszcza o warzywniak, jak patrzę na ten piach, to mnie rozpacz ogarnia
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies